Jak poznáte, že vám vůně nesluší, přestože vám voní?

aprazanda 4.11.14 11:53

Jak poznáte, že vám vůně nesluší, přestože vám voní?

V diskuzi tady zazněl tento názor, už nevím, o jakou konkrétní vůni šlo, ale pisatelka psala, že se jí vůně moc líbí a voní jí, ale že jí nesluší. Už mi to pár dní vrtá v hlavě, jak to bylo myšleno a jak se to vůbec pozná, že vůně někomu nesluší. Neslýchám vůbec pochvaly, že bych pěkně voněla. Co když mi tedy moje vůně nesluší? Přitom je mi v nich tak hezky, to přeci musí z člověka být cítit, ne? Moje polička snad není nijak divoká, byť je pravda, že jsem spíš nevýrazná, taková šedá myška, neurčitý věk, neurčitý styl oblékání, trochu líčidla, přírodní barva vlasů zatím bez šedin. Ale voním!!!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Venea 4.11.14 12:02

mě napadá, že by se mohla tlouct vůně s celkovým dojmem z nositelky, kdyby si holka do fitka vzala Tonku Imperiale, tak si dokážu představit, že ji nebude slušet…

nebo mi tady napsala jedna aromačka, vyzkoušej Chypre Fatal, ty seš brunetka, tak by ti mohla slušet :-)…takže asi tak…možná že si někteří lidé asociují třeba temnější vůně s tmavovláskami, naopak květinovky s blondýnkami atp. já tohle dělení neuznávám…vůni si nekoupím maximálně proto, že mi nevoní nebo protože nevím, kam bych ji nosila…

bab58 4.11.14 12:25

Jak poznáte, že vám vůně nesluší, přestože vám voní? … toť otázka :think: , já to mám totiž přesně naopak.

Vůně, které mi zrovna moc nevoní (např. Ange Ou Demon, Dahlia Divin, apod.), prostě osobně mně nesednou a tím nabývám dojmu, že mi i nesluší, tak okolím jsou přijímány velice kladně a pochvalně a naopak.

Mě mají všichni dlouhá léta spojenou s unisexovými, svěžími, či dokonce pánskými vůněmi (O de Lanc., Miss Dior, Versence, Prada Luna Rossa, Terre D´Hermes, apod.),

… ale nyní, za poslední 1-2 roky se mi nějak změnil nos, a našla jsem zalíbení v jemnějších, ryze ženských vůních - My Insolence, Lalique le parfum, Coco, Chopard Wish, aj., a tak se mi občas stane, že slyším, „tohle bys nosit neměla, to ti nesedí“ … a přitom já se v té vůni cítím tak dobře.

Myslím si, že vše je jen o pocitu nositele. Vnímám-li svůj parfém pozitivně a neobtěžuje-li okolí, pak není co řešit.

GinaSpirit 4.11.14 13:02

Zajímavá otázka…
To co mi voní, mi většinou i sluší (myslím si). :) Automaticky si vybírám podle toho, co na mě dobře působí a posléze vůně působí pozitivně i na mé okolí.
Je fakt, že jsem si např. zkoušela vzoreček Chopard - Madness na ruku a dala ho přivonět kamarádovi, který mi na to řekl: „Není špatná, ale tobě by neseděla. Představoval bych si ji spíš na starší ženě.“ Tak tento člověk to posuzoval podle věku. :nevim:
Já si např. myslím, že by neslušela nějaká hodně sladká a gurmánská vůně ženě, která má 100 kg. Ale co si o tom může myslet ona, voní si sama? :?:
Tohle je docela diskutabilní. :P

aprazanda 4.11.14 13:05

Mě se vlastně ještě nikdy nestalo, abych cítila někoho navoněného a řekla si, že ta vůně mu nesluší. Buď jsem si řekla, že krásně voní a nebo naopak vůně pro můj nos nic moc. Příště se na to zkusím podívat pohledem, jestli vůně nositelce sluší :)

Matysek_69 4.11.14 13:09

já to teda vůbec neřeším - když se mi vůně líbí, tak si ji prostě pořídím a nosím ji…
to, že mě případně někdo potom pochválí je už spíš bonus; vůni přece nosíme hlavně pro vlastní potěšení, tedy aspoň já :)

Alena_In 4.11.14 14:32

Taky mám vůně, které se mi líbí, ale nesluší mi - třeba Sa Majesté La Rose. To je nádherná vůně, když čichám ke flakónu, ale nemůžu ji mít na sobě, ta nádherná růže ztěžkne a zolejnatí (nevím, jak bych to líp popsala). :nevim:
ROvněž některé jemnoučké vůně mi nesluší, např. Infusion d´Iris je moc hezká a nekonfliktní vůně, neuvěřitelně sluší mé sestře a na mě je to nudné nic.

Klarama3 4.11.14 15:58

Myslím si, že, když mi vůně voní a cítím se v ní dobře, tak předpokládám, že mi sluší. A to si myslím, než mě někdo vyvede z toho pocitu. Ale (zatím) pokud si někdo myslí, že mě vůně nesluší, tak taktně mlčí :-).

chimaera 4.11.14 17:07

Neřeším to, proč by se jemná víla nemohla cítit s vůní jako femme fatal drsňačka nebo hřmotná dáma jako něžná květinka.. Spíš by mě zaujalo, že toho člověka mohu vidět i z jiné stránky, než jen jak vypadá. Bylo by hrozné, kdyby jeden kvůli tomu, jak vypadá navenek, musel naplňovat i všechny ostatní stereotypní předpoklady k tomu náležející jen proto, že se to automaticky očekává.
Kamarádky většinou na moje vůně říkají „Hm, pěkné, na mě by to bylo moc těžké - ale k tobě se to hodí.“ To pak nevím, jestli to je vůbec poklona (mám sice normální váhu, ale spíš v té druhé polovině stupnice :think: :) ).

Vždycky parfemuji svoji vnitřní ženu - tu, která to zrovna ten den či část dne vyhraje :lol:

Malina 4.11.14 17:42

Vůně je krásná,ale nesluší mi-vnímám to jako u oblečení. Vidím přenádherný kousek blůzky,šatů,kabátu či botiček. Moc se mi líbí,ale jakmile to vezmu na sebe,byť mi to velikostně sedí,zjistím že na věšáku to vypadalo mnohem lépe. Nebo oblékne-li si to na sebe kamarádka,která se mnou nakupuje,sedí jí jako ulitá. V tomhle spatřuji význam tohoto
zdánlivě zvláštního slovního spojení. Je to ale stále o vlastním pocitu,nikoli o tom jak to vidí druzí kolem.

India 4.11.14 17:43

Souhlasím s @chimaera, moc hezky to napsala.
Vůni bych nepoužívala (respektive používala s omezením) jedině v případě, že by dělala zle mému partnerovi.

  • Citovat
  • Nahlásit
safík 4.11.14 18:12

Já si myslím,že si každý(snad) intuitivně vybírá,to co k němu tak nějak jde a sedí.Viz jak bylo výše popsáno-to v čem bych se necítila,to bych si na sebe ani nevzala.Například-já nejsem průbojná,ani nápadná-a vyrazit si v nějakém fakt silném a sebevědomém silákovi,tak bych byla celý den silně nervózní,nejistá a myslím,že ta vůně by mi rozhodně neslušela-prostě že by to každý vycítil,že já se s ní neztotožňuji a necítím se na ní.I když-jakmile mám nějaký nekompliment,tak se pokaždé ptám sama sebe-a sluší mi vůbec?Jde ke mně?

chimaera 4.11.14 19:23

Ono jde vlastně o dvě věci, že?
Buď mi parfém nesedí, moje chemie s ním dělá divy nebo se v něm necítím dobře - pak není co řešit. Nebo mi někdo řekne „Tahle vůně se k tobě vůbec nehodí, ty jsi taková jemná, měla bys nosit něco květinkového.“ - tj. snaží se mě osekat do nějaké formičky podle své představy a přitom ten parfém se mi líbí a cítím se v něm dobře - pokrčím rameny a steče to po mně jak voda po huse.
Jak píše @India - jedině, kdyby vůně vadila partnerovi (a narušovala mu třeba nějakou krásnou a idylickou představu o mně :andel: :twisted: ), pak bych se jí vzdala.

marine11 5.11.14 17:02
:)

Příspěvek upraven 17.05.15 v 22:15

Klarama3 6.11.14 09:05

@chimaera
Taky bych vůni řešila jen kvůli partnerovi, nebo dětem 8)
Jinak, každý má nějaké asociace v souvislosti s vůněmi - a jak píšeš, pokud mě někdo chce sám škatulkovat, tak to neřeším.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek