Jak poznáte, že vám vůně nesluší, přestože vám voní?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
mimi 6.11.14 21:45

tak, ked svojho casu kamoska pracovala v jenom fit centre, tak som zazila, ako jeho majitelka, pani po patdesiatke, rozkysnuta s prepacenim „sedliacka“ - prisla do prace (ved v pohode, majitelka fitka) vo vytahanych teplakoch, pletenom pulovri, neupravenych vlasoch, ale navonana coco mademoiselle. Toto dokopy bola taka priserna parfemovo-odevno-vzhladova disharmonia, bohuzial :mrgreen: (este v kombinacii s jej radoby nobl odbornym slovnikom)

Kateřina14 25.11.14 00:02

Sluší nesluší, hlavně že se nositelce líbí a cítí se v tom dobře, ne?

Pokud to není Samsara v přetopeném a přelidněném autobuse. To by (se) asi vážně neslušelo :D

• Citovat
  • Nahlásit
Michele 27.11.14 16:26

Krásné téma, nad tím přemýšlím dlouho. Mě jednoznačně nejchválenější vůně je Hypnotic Poison, tak přemýšlím, jestli se lidem líbí jen ta vůně, nebo jestli prostě sedí mi a proto mi ho nejvíc chválí.
Pokud se mám přirovnat k parfému, osobně se vidím nejvíc na Dolce Vitu, jsem celá taková „žlutá“ :mrgreen: (medové vlasy, zlatavá pokožka…), ale žádná umělohmotná Barbie, volím většinou strohou eleganci a i na volný čas radši vezmu pouzdrovky než jeansy. I když mám pár sladších svěženek, necítím se s nimi tak, jako s vůněmi s vanilkou a trochou tajemství. I když si koupím nějakou ovocenku, podprahově stejně tíhnu k mazlivým vanilkám. A myslím, že tak to ke mě i patří. Ale co si myslí okolí, to nevím a zajímalo by mě to.

vesper001 27.11.14 17:05

@Michele

Je fakt, že jsem vyzkoušela kde co, ale okolí se probralo a začalo bez výjimky chválit, až když jsem se „našla“ v Midnight Poisonu. Což samozřejmě neznamená konec experimentů, ale jako sběratel komplimentů je bezkonkurenční. :srdce:

Bridgett 29.11.14 19:36

Zajímavé téma! Řeším toto docela často. Nějaká vůně se mi líbí, ale prostě nějak cítím, že se nehodí k mému typu, stylu oblékání, celkovému vzhledu :nevim: Jako příklad uvedu třeba Chopard Casmir. Měla jsem ji, líbí se mi moc, ale necítím se v ní ,,svá"
Jak píše @Michele , že je celá žlutá :D , já jsem zase taková černo, hnědo/růžovofialová :lol: Tmavé vlasy, teď lehce do rezavohnědé, čokoládové oči, narůžovělá pleť a oblečena převážně do fialové, růžové, černé. Vzhledem působím na lidi jako něžná květinka (často slýchám), nikdy jsem si to o sobě nemyslela, ale když se člověk tak do hloubky zamyslí, něco na tom bude. No a tomu všemu se mi takové ,,zlaté vůně" jako třeba Casmir nehodí. To podobné vnímám Sun, Poeme, Dolce Vita…
Naopak si myslím, že ke mně dokonale sedí Addict, SPI i SPI L´Eau, Cacharel Amor Amor. Vlastně ani nevím proč zrovna tyto vůně :think: Mám ráda hebké, tulivé a konejšivé vůně, sladké, trochu tajemné, svádivé, asi proto že sama taková jsem :oops: :*

Absolutně nemohu vůně jako třeba Slon, moc se mi líbí, ale pro mně vůbec. Je na mně moc drsný nebo jak to říct.
Mnoho mých vůní co mám se mi moc líbí, sem tam nosím, ale prostě nějak cítím, že toto nejsem ,,JÁ"

Poslední dobou jsem se dost zhlédla v E.Arden 5th Avenue Night :?: Nevím zkrátka proč, nějaký vnitřní pocit, že ta vůně je pro mně to pravé :D

Myslím že toto je prostě o pocitech, nedá se moc popsat.

Borea 29.11.14 19:48

Hm, zajímavé téma.
Asi je rozdíl, když mi voní vůně na někom / a vím že by mi nešla/.

A když mi voní na mě.
Jakmile mi dobře voní na mě, domnívám se, že mi sluší, jinou variantu / voní mi na mě a nesluší mi/ si nedovedu představit.

Hezky píšete o těch typech, jsem asi podzimní.
Vlasy lehce do rezava, pihy, v létě hromada pih, opálím se však dobře, pihy plynule přejdou do opálení. :) Žádnej kontrast, oči středně hnědé se zelenavými tóny. Sedí mi vínová, oranžová, tóny hnědé –stejně i ve vůních.

A inu, velmi mi sedí podzimní vůně, chyprovky i podzimně laděné aldehydovky.
Mitsouko, Pětka, Caléche a.t.d.
Vůbec mi nesedí sladké, nebo hodně kontrastní vůně. Žádná růže, nemusím pižmovky, nemám ráda cibet, lékořici, kokos, ananas a spol.
Vanilka a potravinové složky taky nic moc na mé kůži. Ty mi nesluší.

Popsat se jednou vůní — jednoznačně Rive Gauche. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
zuz.ka 29.11.14 21:29

@Bridgett
Jj, mám to podobně v tom smyslu, že jsou vůně, které se mi líbí, ale neladí se mnou a většinou se v nich cítím nepatřičně (nesvá - jak píše Bridgette) a to mě potom trochu vyvede z rovnováhy. Neumím je nosit. Černá Habanita je v mém případě přesně příklad takové vůně. ;)

Sasa 30.11.14 07:33

@zuz.ka
Mě asi černá Habanita typově sedět nebude, ale já mám ráda i ten kontrast. Pokud na mne voní jak mě tak okolí, nevidím důvod ji nenosit.

• Citovat
  • Nahlásit
zuz.ka 30.11.14 10:08

@Sasa
Tak to máš výhodu, že necíttíš ten rozpor mezi sebou a vůní. Teď to nemyslím vůbec špatně, myslím to tak, že tě to nerozhodí, nejsi nervózní apod ;)

Sasa 30.11.14 10:27

@zuz.ka
Tak to opravdu ne. Jedu čistě podle nálady!

• Citovat
  • Nahlásit
Klarama3 30.11.14 11:19
@Sasa píše:
@zuz.ka
Mě asi černá Habanita typově sedět nebude, ale já mám ráda i ten kontrast. Pokud na mne voní jak mě tak okolí, nevidím důvod ji nenosit.

Já to mám stejně.
I když jako hubená, jemná blondýna nejsem typ wamp - mám ráda výraznější vůně a ten konstrast. A když mě vůně voní - cítím se v ní dobře a okolí si musí zvyknout.

Mandorla 12.12.14 16:15

Tak to som asi priekopníčka v nosení vôní, ktoré mi nesadnú :) Raz za čas, keď bezcielne blúdim po parfumérii, tak sa nechám zlákať predavačkou, nech mi akože úplnemu neznalcovi odporučí parfum, ktorý by sa mi hodil. S mojim dievčenským výzorom si klasicky spájajú ľahšie vône- nie nutne neoriginálne letničky- dostala som už aj odporúčanie na kožené chypre od istej neznámej nikovky, ale samozrejme, nebol to žiaden Bandit, ale ľahký kabelkový suede. Vtedy pani predavačke ukážem, že tiahnem k ťažším vôňam, ktoré ma akoby povzbudzujú a ona sa väčšinou usmeje, že kto by to bol povedal ;)

naja1 12.12.14 16:34

Já tomu tématu rozumím, takhle to mám se Shalimarem, je krásný, mám ho moc ráda, ale připadám si v něm jaksi starší, než jsem (nejsem totiž už žádný zajda). Mezi lidi ho nosím výjimečně, třeba do zakouřených prostor a většinou ho používám jen doma.To samé jsem měla se Samsarou, ač se mi líbí, vůbec jsem se v ní necítila dobře. Zase taková původní L. Lempicka, u které bych řekla, že je spíš pro mladší, mi sedí dokonale, na mne se rozvinou hlavně fialky a byla mi i několikrát chválena.

Dalia 13.12.14 11:40

To je fakt dobré téma. :lol: Jak poznám, že mi vůně nesluší? :think: Nejspíš tak, že se v ní necítím dobře. Pokud je tomu naopak, že se v ní cítím fajn, tak mi sluší, protože se dokážeme vzájemně dobře prezentovat. Žádnou vědu v tom nehledám.

aprazanda 13.12.14 13:20

@naja1 Jo, s L.L. to mám taky tak. Je mi 45 a řekla bych, že mi výborně sedne, je mi v ní dobře v jakémkoliv ročním odbobí, při jakékoliv příležitosti.
A stejně tak se cítím i v Knowing, v té vůni je mi taky nádherně kdykoliv a kdekoliv. Je to zajímavý, obě dvě tyhle vůně jsou úplně rozdílny jako bílá a černá, ale miluju je.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek