Jak poznáte, že vám vůně nesluší, přestože vám voní?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
EvulinkaH 18.12.14 12:23
@Dalia píše:
To je fakt dobré téma. :lol: Jak poznám, že mi vůně nesluší? :think: Nejspíš tak, že se v ní necítím dobře. Pokud je tomu naopak, že se v ní cítím fajn, tak mi sluší, protože se dokážeme vzájemně dobře prezentovat. Žádnou vědu v tom nehledám.

Vidím to úplně stejně. Rozhodně bych nemohla nosit vůně, které se ke mně podle názoru někoho jiného hodí a mě by z nich bolela hlava. Nosím vůně podle nálady, rozlišuji vůně letní, zimní, sváteční, … . Vůně nosím pro svoji pohodu a potěšení.

otakara 28.12.14 09:03
@Bridgett píše:
Zajímavé téma! Řeším toto docela často. Nějaká vůně se mi líbí, ale prostě nějak cítím, že se nehodí k mému typu, stylu oblékání, celkovému vzhledu :nevim:
Myslím že toto je prostě o pocitech, nedá se moc popsat.
@Dalia píše:
To je fakt dobré téma. :lol: Jak poznám, že mi vůně nesluší? :think: Nejspíš tak, že se v ní necítím dobře. Pokud je tomu naopak, že se v ní cítím fajn, tak mi sluší, protože se dokážeme vzájemně dobře prezentovat. Žádnou vědu v tom nehledám.

Dovolila som si odcitovať! Zároveň som sa zamyslela nad mojou policou, v inom vlákne trochu zlučujem dve vône dohromady- Blue Lady Rasasi a Weekend for Women Burberry - zdajú sa mi príbuzné a hneď si aj dávam odpoveď - ee, nie sú to tie moje, v ktorých sa cítim celkom ok. Moja vôňa je taká, na ktorú sa teším, že až si ju dám na seba, zhlboka sa nadýchnem a cítim blaženosť, ktorá sa dostaví viac-menej hneď. Pri „mojich“ vôňach verím, že mi aj pristanú a cítim sa tak nejak - sebavedome. Mám arabku, ktorú zbožňujem, ktorá mi moc vonia, Kashkha a ktorú nosím opatrne len preto, že som presvedčená, že mi nepristane-som na výzor skôr „Ruska ako Arabka“ ;) ;) ;)

ijáček 29.12.14 00:18

Já si myslím, že co mi voní, to mi sluší :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
westoni 22.10.17 10:50

Sama mam tu zkušenost, že někomu určité druhy lépe pasují. Třeba taková davová Chloe chloe je podle mě vyloženě pouze pro jemné blondýny. Na brunetách mi až smrdí… Naopak Chanely př. Coco, N5, Coco M… obecně lépe vnímám na brunetách. A naopak si nemyslím že sportovní ženy by měli mít pouze „sportovní“ vůně, ale spíše neobtěžující. Třeba Lanvin Arpege na nějaké fitness ženě zní příšerně. Ale měla jsem spolužačku (rifle, adidasky, zbytek vietnamský výběr..) a nosila Little black dress suvereně v 17ti do školy a naprosto to k ní sedlo. Já bych LBD unosila pouze večer nebo „společensky“ připadně doma ke svetru. Ale myslím si že pokud si v ní dotyčná připadá sama sebou, nemůže jí neslušet. Spís si myslím že je důležitější množství… mladá dívka může unosit denně Coco ale v menším, než malém množství :-)

edit: ty palce dolu opravdu nechapu, buď mi napište s čim nesouhlasite, nebo si to přečtěte pořádně slovo od slova. Protože jsem napsala vpodstatě to same, co je pod mým přispevkem jen jinymi slovy. ;)

Příspěvek upraven 22.10.17 v 12:26

mmaat 22.10.17 11:11

To je pouze o subjektivním vnímání. Myslím si jako většina z nás, že v čem se cítím dobře, to mi sluší. Ale v jednom dni jsem dostala kompliment i nekompliment na tutéž vůni. Je to jako se stylem oblékání. Od mládí tíhnu k zajímavým, originálním až výstředním kouskům oblečení, někomu se to líbí, někomu ne. Jednou jsem šla na pracovní pohovor a máma mě navlíkla do svého elegantního outfitu, já se v něm pochopitelně necítila dobře. Nakonec se na mě podívala a zhodnotila, že si mám vzít raději ty oranžové lněné kalhoty a ručně malovanou tuniku, ve kterých jsem do Brna přijela. A stejně to vnímám s vůněmi. Mám ráda těžší a sladší vůně, to jsem já. Vlastním i pár svěženek, ale jen z toho důvodu, že v parném létě na mně sladké vůně kysnou. A vlastně si na těch pár horkých dní ráda od mých oblíbenců odpočinu.
Takže dámy (i pánové), noste to, v čem je vám dobře. :-)

Tanulik 22.10.17 13:43

Kým sa dostanem k úvahe o sebe , zoberiem to z druhého konca .
Stáva sa mi často , že stretávam ľudí , ktorých voňa sa mi na nich nepáči ? Áno , stretávam ! Takže v mojom prípade to može byť rovnaké , len si to nechcem pripustiť . V mojom parfémovom svete je niekoľko druhov voní : 1. Vone , ktoré sa mi páčia , ale neviem ich nosiť . 2 . Vone , ktoré hodnotím svojou kvalitou veľmi pozitívne , ale necítim sa s nimi dobre . 3. Vone , ktoré sa mi páčia , ale nevyhovujú mojmu vkusu . 4. Vone, ktoré sa mi páčia a aj ich dokážem nosiť . Chcem tým vyjadriť svoj názor , že ak sa mi voňa páči , alebo ma upútala , neznáme to , že to bude , alebo može byť moja voňa . Vone si vyberám tak , aby som ich v danom ročnom období mala k čomu nosiť. Áno , mám vyhradené oblečenia a k nim vone - okrem domácich chvíľ, kedy skúšam vzorky a aj do kukakonvy vybehnem s " Hermésom " . Na vnímanie okolia k mojim voňam som citlivá a ak mi niekto povie , že síce pekne voniam , ale nie som to ja , radšej túto voňu " prehodnotím " a ak sa nájde aj druhý podobný názor , čo najskor ju vyradím z používania . Nie je to o tom , že si nechám diktovať okolie čo mám , alebo nemám nosiť , ale o tom , aby moja voňa dotvárala moju osobnosť , lebo naše okolie nás pozná veľmi dobre , či si to chceme pripustiť , alebo nie . A pokiaľ to nie je len zlomyselný názor - čo sa pozná - potom sa radšej nad voňou zamyslím . :think: Páči sa mi asi 50% voní , ale z nich dokážem a viem nosiť tak 10% . :lol: :lol:

Danilejka 22.10.17 14:34

Vůně mi „nesluší“, když se v ní cítím nedobře. Pozná to i okolí, řekla bych. Na spousty vůní nemám sebevědomí, je spousta vůní, které sluší a hodí se k opravdové dámě, různým příležitostem a stylu oblékání.
Napříč tomu, třeba taková Coco, tou se ráda navoním, když jsem vyšperkovaná, nalíčená a pokud se někam chystám - dodá mi sebevědomí a dokreslí vše.
Naopak se s ní ráda navoním jen tak doma, v teplácích a svetru, nenamalovaná, s drdolem na hlavě - to mě zahřeje a konejší.
A tak je to s vícero vůněmi.

Ale nikde není psáno, co kdy a kam člověk smí a nesmí nosit za vůni. Takže je to dost diskutabilní téma :-)

westoni 22.10.17 15:07

@Danilejka ano Coco je pro domácí pohodu úžasná :) A nemůžu si pomoct, ale v Coco, Jil Sander No4 a Dior poison (at to maji být vždy vůně silné, klasické, nebo snad pro starší) cítim v nich zvýkačky a hodí se mi na mladší ženy.
@Tanulik ano aj ja mam vůně, kdy se v nich necítim venku dobře, ale líbi se mi. Poznam to ale až si je ven vezmu, pak vím, že už to nemám dělat :D
v dobách na Zš, ještě než jsem registovala že nějaké unisex vůně existují, používala jsem pánskou Puma Flowing (dámská je podle mě strašná..) a v té jsem se cítila fakt perfektně, ale jednou mi nějaký kluk řekl že voním jako chlap :-? a to jsem si myslela že mi sluší.. možná jsem se ní pak voněla moc, protože jsem ji na sobě nevnímala

Danilejka 22.10.17 19:00

@westoni Jil neznám, ale s těmi žvýkačkami.. zkusím se na to zaměřit :-)

Koukám, že ty antipatické palce nedají někomu spát :-)

Michele 22.10.17 19:43

@westoni To je dobre, zrovna nekdy v tomto tydnu jsem si na ruzovou Puma Flowing vzpomela, byla to moje nejoblibenejsi vune na studiich, a rikala jsem si, ze je skoda, ze co je dobre, to prestanou vyrabet :-D

Frankie 22.10.17 21:45

Tady bych moc neplakal/a, páč se dá docela dobře nahradit FM 272. :mavam:

chimaera 23.10.17 05:42

Takhle nad ránem jsem dumala nad zadáním a asi tomu pořád nerozumím. Řekli vy jste někomu někdy, že mu nějaká vůně nesluší (nebo chtěli jste, kdyby vám to třeba nepřišlo neslušné)? A co jste tím vlastně mysleli, pokud ano?
Zkouším si představit třeba Bandit k malé křehké víle nebo Osé k metrákové valkýře a nemám s tím problém. Vždyť přece každý jsme složitější, než by o tom vypovídal první (nebo i desátý) pohled a v každém může být třeba někde hluboko uloženo něco překvapivého, co může mít chuť podtrhnout vůní, která s ním nemusí na první dobrou „ladit“.
A proč by musela? Není to nuda?
Třeba zrovna ta mohutná přísně vypadající matróna má v sobě něco hravého, co by měla chuť podpořit něčím sladce ovocným. Je to špatně? Měli bychom představu o tom, jak vypadáme, doplnit i stejnou vůní nebo není nic zlého na tom udělat krok stranou a vyvést lidi z konceptu něčím nečekaným?
Asi by mě to spíš bavilo a chtěla bych dotyčnou poznat blíž. Jak to máte vy?

Edit: teď koukám, že už jsem podobnou věc psala před lety a úplně jsem na to zapomněla:) Ale stejně by mě zajímalo, jak to máte vy a jak to vidíte. A co to vůbec znamená, když vůně nesluší.
(A pomiňme prosím vhodnost dané příležitosti, to je jiné téma :kytka: )

Lucinela 23.10.17 07:59

@chimaera
Mám to podobně - myslím si, že záleží jen na pocitu nositelky. Pokud se Víla Amálka cítí dobře v Portrait of a Lady, je to její věc a naopak pokud Droběna miluje něžné fialky, proč ne? Náš osobní vjem, či spíše včich - to je druhotná věc. Samotná se přistihnu u toho - „Tahle vůně dámě nesedne, vybrala bych ji jinou“. Ale toť můj názor.
Já sama vím, že okolí na mně nesnáší Portrait of a Lady pro její sílu, drzost, odlišnost, vybočování z řady. Já sama ji miluji, do práce už se voním jen pod obláčkem, ale obecně většinu mých vůní jsou pro okolí divné, raději by něco líbivějšího.
V poslední době Grain de Soleil sbírá komplimenty, já sama se v ní cítím dobře, ale v létě bych si určitě nevzala. Jsem zvědavá, co udělá s okolím Ambre Narquilé a Cuir Beluga. Už teď vím, že velkým oříškem bude Gourmand Coquin - tolik sladkosti, sama jsem zvědavá.
Takže za mě asi tak :-) .

viky 23.10.17 08:15

@chimaera Vůně ve mně někdy vyvolávají určité představy o ženách, co třeba něco takového nosí.
Ale baví mě, když někdo přijde a úplně mi tu představu zbourá.
Baví mě, když se žena nebojí být originální.
Když se navoní (obleče, nalíčí, učeše) podle toho, jakou má náladu a příliš se neohlíží na to, jak to dělají ostatní. Stejně je to jen taková zábavná hra. A co si myslí okolí.. Tím bych se netrápila.

Danilejka 23.10.17 08:59

@chimaera to je jako s líčením, když si ‚já‘ řeknu, že někomu nesluší, ale ten dotyčný, nebo ta dotyčná se v tom cítí dobře.

Naopak si můžu říct ‚tahle vůně mi nesluší, necítím se v ní dobře‘ a někdo mi na ní poví :„hezky voníš“… Tudíž si myslím, že posuzovat vůně sluší/nesluší může člověk pouze sám sobě.
Je to svoboda volby, takže bych nikomu vůni nehanila. Že se nelíbí mě a nechtěla bych ji nosit, to už je pak můj problém.

Holt nemáme všichni stejné vjemy :-) ještě, že tak…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek