jak se obléct levně a hezky

Ada 10.05.09 22:25

jak se obléct levně a hezky

Už nejsem studentka, tak to zase tolik neřeším, ale kdo obracíte každou korunu, pojďte dát nějaké tipy na oblečení. Co se vyplatí koupit v Kenvelu a co je lepší i za ty prachy nebrat, kam chodíte pro jaký styl, kde mají slušné levné botky atd.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Svatka 11.05.09 07:49

Kenvelo jsem zavrhla. Připadá mi to jako drahá vietnamská tržnice.

Trillian 11.05.09 07:59

V Kenvele kupujem len deťom, aj to len ked sú akcie. S oblečením pre deti som spokojná, sú to dobré kvalitné veci, dajú sa výborne spolu kombinovať. A v akcii nie je problém kúpiť bavlnené tričko za 100 Sk.

Mne sa podarilo minulý týždeň parádne nakúpiť v excluzívnom second hande. Bola to moja prvá kúpa v takomto obchode, ale určite nie posledná. :P

klubko 11.05.09 08:14

Když mám zrovna hlouběji do kapsy a přesto si „potřebuji“ něco pořídit, chodím do britských sekáčů. Nejednou se mi tam podařilo ukořistit hodně hezké kousky značek Next, Esprit, S.Oliver, atd. za skvělé ceny. Ten odér mi nevadí a stejně to hned doma vyperu, jako vlastně i každé oblečení z normálních obchodů.
No a jinak - staré dobré slevové akce!

klubko 11.05.09 08:15

Jé, já jsem Sv. Parfema z Kecálburgu! Ado, teď jsi mě odrovnala minimálně na půl dne :lol:

Ada 11.05.09 09:27

Klubko, važ si toho, to už je hodně vysoká hodnost ;)

Já jsem jako studentka různě kombinovala, co jsem kde objevila, dalo to dost běhání, ale co… studentský čas je levný, může se půl dne courat a člověk nic netratí. V hadrárnách typu Terranova, Kenvelo, se daly vybrat slušné kousky, jen se tam muselo chvíli hrabat a koukat i na cedulky (čistě bavlněné tričko bylo vydojené už po měsíci). Rifle jsem si kupovala u Vietnamců a dělám to klidně dodnes, jejich kvalita je stejná jako v těchhle obchodech.
Kdybych měla dát z té doby nějaké tipy, tak třeba:

  • nebrat čistě bavlněné věci, zvlášť když je látka tenká - „čistá bavlna“ sice zní dobře, ale dá se z ní utkat zatraceně nekvalitní látka a řetězce po ní skáčou jako po špeku, protože se z ní dá v Indii za bůra ušít tričko, které tu pak prodají puberťačkám za 300. Hledejte silnější látku a ideálně s malou příměsí elastanu
  • bacha na stříbrné/zlaté potisky, kamínky, třpytky, všechno se to loupe, třpytky zůstanou v pračce - musí se to prát v ruce a to je práce navíc
  • pokud vám nevyhovují umělohmotné boty, nesnažte se najít ty pravé, které vám sednou, protože taková neexistuje, radši ušetřete a kupte kožené a neničte si nohy…
Amy 11.05.09 11:03

S botama souhlasím, v umělých nemůžu vůbec vydržet, kupuju sice dražší, ale kožené. Bohužel dobrých obchodů s obuví je málo, Baťa má občas něco nositelného, ale málo, Stivala zrušili, přece nebudu kupovat boty v Deichmannovi, to díky neee :lol:

Elena 11.05.09 11:06

Levně a hezky se dá nakupovat v zimních a letních slevách. I drahé obchody mají v tomto období někdy nízké ceny.

Ada 11.05.09 11:20

Stivala zrušili? Ani jsem si nevšimla. Škoda. Já to vidím asi tak:

Baťa - mívají lepší roky a slabší roky. Vybere se, letos třeba je zrovna ten lepší, ale ty nejlepší kousky z jarní navážky už jsou vybrané.
Deichman - děkuju, nechci, už ta vůně, co se odtamtud line, mě odrazuje. Kožených bot pár a nic moc.
CCC - asi tak totéž
Vagabond - drahé a podivný design
Gabor - drahé a dobré (kupovat u Bati, ne v Salamandrovi, kde je mají o pětikilo dražší!)
Mixer - kvanta bot, vybere se, zvlášť nápadnější (italské) boty na podpatku
Galex - asi jako Baťa, ale nemají svoje, jen takovou směs různých značek
Tamaris - kvalitní boty, jen design mi poslední dobou moc nesedí a zdá se mi, že i pohodlnost šla dolů
Reno - směs všeho možného, hodně kožených bot, vyberou se podpatky i kecky, slušné ceny

klubko 11.05.09 11:26

Vida, Salamander, tam jsem si před rokem koupila krásnou koženou kabelku (velikostně spíš kabelu, malé nenosím). Málem jsem si ušmajdala nohy, než jsem ji našla. Samozřejmě jsem za ni nechtěla dát majlant, chtěla jsem kůži, aby se do ní všechno vešlo, byla univerzální a zároveň s nějakým drobným zajímavým detailem, no, prostě, jsem nenáročná :) Ale jsem už taková, když mě to vyloženě na první pohled neosloví, nejsem spokojená. Našla jsem ji po několikahodinovém brouzdání Prahou nakonec v Salamanderu, za cenu 2.700,– kč a byla jsem šťastná jako blecha.

Amy 11.05.09 11:36

No jo, ono ve větších městech se líp vybírá, tady na jihu je jen Baťa, Reno, jinak nic, Gaborky skoro nikde nevedou, Tamarisky jsou fajn, taky asi troje vlastním, pak mám boty od Desky, lodičky, jsou pohodlné a hezké, chtěla bych sehnat lakované lodičky s plnou špičkou a volnou patou na nižším podpatku (kačenka jsme tomu dřív říkaly :D ), ale nikde nic, zase se vrací moda vysokých bot (vpředu i vzadu) ach jo, těm jsem na chuť nepřišla, jsou na mě moc humpolácké :wink:

klubko 11.05.09 11:38

Amy, já mám samé kačenky a bačkůrky :wink:

Amy 11.05.09 11:45

Já taky musím mít bačkůrky, jinak jsem celý den k ničemu, pro mě jsou boty základ, nejdřív si řeknu, jaké si vezmu a pak k nim vybírám oblečení, vždycky jsem na ně byla ujetá a jsem ochotná za ně dát majlant :lol: (jako za vůně :wink: )

Svatka 11.05.09 12:20

Ještě opravuji svůj názor na Kenvelo: někdy tam koupím ve ýprodeji děckám. (mají lepší pocit, než je to od Viet.) Rifle u Viet. kupuji já i dcera. Syn má 196 cm a 72 kg. ten tam nemůže. Jinak hezký a hlavně na mě, ale někdy (na mě) drahý, mají věci u Markse. Reserved a Promod taky dobrý. Sem tam C&A. Někdy je tam výhodný výprodej (ale ten praktikuju v N a Öst., je tam dřív a mají tam toho víc). Boty: Baťa (jeho boty jsou zatím nejtrvanlivější, co mám). Kupodivu, jsem si koupila dobrý kožený boty na léto v CCC (loni). Ale to jen proto, že mám 41-42(podle výrobce) a hrozně úzkou a nízkonártovou nohu a byla jsem už v koncích, kam jít… Pak taky chodím do těch obchodů s výprodejovou obuví z Německa. Dají se tam najít dobrý kožený boty za směšnou cenu. (koupila jsem tam podzimního Gabora za 450,–, kůže, papučky bezbolestné)Ale chce to štěstí a hledat.

Svatka 11.05.09 12:22

Co se týče Slamandera, tak jsem si koupila za totáče v Drážďanech kožené střevíce, a ty byly taky pohodlné, hezké i do společnosti a hlavně trvanlivé (a drahé). S pohodlnýma botama se nerada loučím. Ve Vańkovce jsem si už u Salamandera nevybrala.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama