Jak starý může být právě koupený parfém?

Moninaka 30.11.17 12:07

Jak starý může být právě koupený parfém?

Zdravím všechny zkušené, potřebuju se poradit. Miluju vůni Hermes, Eau des Merveilles. Jednou ročně si ji dopřeju v sadě s miniaturou. Stejně tak letos. Zkoumala jsem kód na flakonu a zjistila jsem, že datum výroby je červen 2015, u miniatury dokonce duben 2015. Je to ještě v pořádku? Voní stejně, před stříknutím chvilku trvalo než to šlo, takže předpokládám, že i nepoužitá. Objednáno z notino.cz. Díky moc za názory. Monika

Stránka:  1 2 Další »
Biely kvet 30.11.17 13:21

@Moninaka Ja som tento rok kúpila vôňu z roku 2010 a je v poriadku. Ako to tu už bolo viackrát spomenuté, záleží na tom, ako sa parfum skladoval, za akých podmienok. Z roku 2015 je to - podľa mňa - úplne v pohode. :-)

Moninaka 30.11.17 13:40

@Biely kvet Díky :palec: :-)

miriaam 30.11.17 15:16

Já si myslí, že to nevadí když je parfém trošku starší:)

Tanulik 30.11.17 15:21

@Moninaka Dva - tri roky staré parfémy sa bežne predávajú . Aspoň ja som sa stretla xx krát s takto starým parfémom . :-*

Moninaka 30.11.17 15:44

@miriaam @Tanulik Díky, hned jsem klidnější a nebudu šílet :-)

dobrotka 30.11.17 19:41

Děvčata já jsem koupila tento týden parfém Couture Couture z r. 2010, v Douglasu ve slevách. Jestli je dobrý, ještě nevím. Pevně doufám, že snad ano. Nechci ho hned otevírat, jelikož nevím kdy ho začnu používat.

Jitka77 30.11.17 21:34

@dobrotka Teda, to bych nevydržela, nevyzkoušet. Nevím - pokud je náhodou zkažený, radši bych to věděla hned (a šla reklamovat). Myslím, že vůně se po otevření mohou rychleji kazit hlavně ve chvíli, kdy už je ve flakonu míň než polovina objemu, tedy je ten zbytek provzdušněný opravdu hodně. Jeden dva střiky neudělají podle mě rozdíl (něco jiného by bylo kontaminovat při zkoušení obsah dotekem s kůží například u miniaturky), nanejvýš bude potřeba odstříkat parfém, který byl nejvíc „na kraji“ u rozprašovače, kdyby po zkoušení flakon nějakou dobu stál - teď jsem tohle musela udělat u Angelu Sucree, ale ten jsem nepoužila od února, ve flakonu mám cca poslední třetinu a v tomhle stavu čekal celé horké léto…

Hanka H 30.11.17 23:34

@Moninaka V kamenných prodejnách by neměly být prodávány parfémy blížící se ke stáří 3 roky - obecně se tato doba uvádí jako „záruční lhůta“ při dodržení běžných podmínek skladování. Pokud kupuješ miniaturu ve smyslu archivovat ji, může být vůně i starší, ale záleží i na tom, jestli ji chceš archivovat nebo spotřebovávat. A potvrzuji to, co píše @Jitka77 - pokud otevřená vůně dlouho zahálí, první dva tři střiky jsou takové mdlé - teď se mi to stalo se Soir de Lune, a to opravdu není vůně slabá.

dobrotka 01.12.17 20:23

Děvčata, já ji už ani reklamovat nemohu- v Brně jsem byla jen na otočku a pak jsem se vrátila domů do Beskyd. Potom jsem si to stáří vůně náhodou doma vyhledala v kosmetické kalkulačce. No tak příjdu o pětistovku, zabolí to, ale poučí do dalších nákupů.

dobrotka 01.12.17 20:28

A v říjnu jsem si koupila v ostravském Douglasu parfém od Britney Spers Radiance slevněný z 900 Kč na 300, starý je čtyři roky a je nádherný a nezkažený. Voní tak pěkně, že bych se do té vůně ponořila.

Trto 11.01.18 18:32

vek parfému

Na internete je parfémová kalkulačka link http://checkcosmetic.net/
do ktorej sa zadá značka parfému ,číslo z krabičky parfému - šarža ,dátumová kalkulačka Vám vyhodí kedy bol parfém vyrobený.
Parfém při dobrom skladovaní vydrží aj 4 roky.

hromar 14.03.18 01:34

Mám vůně z roku 1994, tedy 24 let staré a jsou v perfektní kondici. POkud je vůně skladována ve tmě, vydrží opravdu dlouho.

FlirtBoy 12.08.18 20:52

taky by se u mě našly nějaké kousky pár desítek let staré a jsou v pořádku - podstatnější než datum výroby je správné uskladnění, jak už tu zaznělo

ElizaDoolittle 11.09.18 16:15

já mám některé vůně staré 10 let, jak poznáte, že jsou zkažené, pokud nemáte po ruce „nezkažený“ kus?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek