Jak to vlastně je - značka versus parfumer

WildOrchid 26.03.09 20:58

Jak to vlastně je - značka versus parfumer

Kolikrat jsem si vsimla, at uz v databazi, nebo pri hledani nejake vune na internetu, ze spousta tech co se mi libi, ma spolecneho parfumera, ktery tvori vune pro vice znacek.
Jaktoze ale tedy ma vetsinou znacka svoji typickou „notu“, a ne kazda vune od toho sameho parfumera? Kdo tedy tvori zaklad teto vune, kdo ji vymysli? Kdo za to vsechno muze?

Treba jsem zjistila, ze uplnou nahodou snad polovina vuni co se mi libi je od Jean-Claude Ellena. At uz jsou to vune od TDC, L'Artisan, FM nebo Hermes.

Kdyz se mi tedy nejake vune zalibi, mam se spise divat kdo je vytvoril, nebo zkouset dalsi vune od teze znacky?


Reklama

Kerze 26.03.09 21:11

Člověče, to je zajímavá otázka…ale odpověď je složitá…já bych asi šla spíše po značce. I mně se líbí Ellenovky, ale ty z L´Artisanu jsou jiné než od Hermése a ty jsou ještě jiné než od FM…i když - tvůrce tvoří a firmy dávají zadání…někdy si možná jenom vyberou, co od koho přiberou do sortimentu…fakt zajímavá otázka… :D

domenica 26.03.09 21:22

Těžko říct:
Francis Kurkdjian vytvořil pro mě božskou Enlévement au Serail (pro MDCI) a taky hroznou Ma Dame (pro JPG)
Na druhou stranu, u J.C. Elleny mám skroro jistotu, že se mi vůně líbit nebude nebo přinejmenším mě za srdce nechytne (ať už se jedná o vůni pro TDC, Hermés, FM …) :wink:

Ada 26.03.09 23:29

Parfumér nemá na vytváření vůně hlavní podíl - s výjimkou některých značek, třeba zmíněný Frederic Malle jim dává hodně volnou ruku. U firmy je vždycky kreativec, který rozhoduje, jak bude vůně nakonec vypadat a parfuméra diriguje žádaným směrem. Takže když chce firma zcela zaměnitelnou ovocenku pro slečny, nepropašuje do ní svoji signaturu ani Ellena. A naopak, když má firma jasnou představu, jak by měly její vůně vypadat, mohou pro ně klidně pracovat různí parfuméři.
Nejlepší je pochopitelně kombinace, jasná koncepce + stále stejný parfumér…

daniela 27.03.09 19:51

Takže je to obdobné jako u filmu? Že lidi pak vnímají jen herce, ale ostatní profese, které se na tom podílely, není tolik vidět? (Kromě předávání cen Český lev :) )

xronos 27.03.09 23:29

Ja ted zkousel Cartier Declaration a rikam si ........ hmmmm ....... to by slo :) ........ vecer kouknu na basenotes a vidim JC Ellena … a jsme doma, ze ? :)

Chandler 01.04.09 13:12
Kerze píše:
ty z L´Artisanu jsou jiné než od Hermése

Doporučuji srovnat Hermes Poivre Samarcande a L´Artisan Timbuktu. Tyhle dva kousky mi přijdou hodně podobné :D .

Chandler


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama