Jak voní?

Ronna 12.8.10 17:26

Jak voní?

Zde dotazy na konkrétní vůně.
Takže pokud někdo může poradit jaká je vůně Téo Cabanel Alahine ?
Dík.

Stránka:  1 2 Další »
Ronna 14.8.10 16:31

Díky, tak s tou Venezií jsi mě dostala, kdysi moje nej vůně, kde je jí konec.
Alahine je nejoblíbenější vůně jedné mojí oblíbené blogerky, takže jsem byla zvědavá:
http://ismellthereforeiam.blogspot.com/…cabanel.html

Dalia 17.8.10 18:16

Chci se zeptat jak velký je rozdíl u OPIA ve verzích Edt a Edp? :?: Zajímá mě jak je to u jeho ctitelek s oblíbeností jedné nebo druhé koncentrace. Budu velmi vděčná za každý názor. :D … dnes jsem Opium zkoušela obě verze na papírku a obě se mi takto líbily ( hodně! ). Těším se na vyzkoušení na kůži. Tedy mě zajímá, kterou verzi Aromačky více preferují. Jestli i Edt dobře drží apod.

Dalia 14.10.10 11:44

Nemáte někdo zkušenost … http://www.azizakosmetika.cz/…050_full.jpg :?:

Kristusa 31.3.14 18:00

Hodně zde na Arome čtu, že Samsara je silně živočišná a že některé dámy ji pro tu živočišnost nemůžou nosit. Já třeba cítím živočišnost u Palomy Picasso, kterou jsem si nedávno koupila. Je to stejný druh živočišnosti nebo jak se liší? Než půjdu do parfumérky očichat, mohl by mi to, prosím, někdo krátce popsat? Pro mě jsou Vaše popisky a vysvětlení fain, protože pak vím, na co se mám soustředit. Předem děkuji za případné odpovědi.

barbucha 31.3.14 19:47

@Kristusa
Liší se v tom, že u Samsary tak působí jasmín (o indolech se tady už dost napsalo, to si můžeš vyhledat) - a taky jak na kom, tam záleží na vnímavosti, a „naladění“ kůže nositelky. Já jsem s ním v Samsaře problém neměla, nic živočišnýho mi nepřipomínal.
Paloma Picasso ale má ve složení cibet, a ten je skutečně živočišnýho původu, takže bych řekla, že před ním nikdo neuteče 8)

  • Citovat
  • Nahlásit
Kristusa 31.3.14 19:57

@barbucha Díky moc :)

Daniela44 24.9.14 21:59

Živočišno

Já se pokusím popsat svoje dojmy z živočišna nejen těchto vůní.
Začnu fikaným názorem pánů Dolce a Gabbany, že „dámská vůně má být cítit jako dámské přirození“. Ponechám stranou svůj nesouhlas s nimi.

Samsara je nádherná, mystická, chrámová orientální vůně (pěkně po evropsku:) se silným indolickým jasmínem, který nevoní ani tak jako sekrety lidského těla, nebo zvířeckosti, jako spíš lehkým závanem fekálií. Takovým tlumeným, zahaleným do těžkého květinového odéru. Samsaru proto nemůžu, kromě toho, že je na mě moc sladká. Škoda!
Nebo: 24 Faubourg, Fracas, Rive Gauche, Arpege, Ysatis…

V Palomě je živočišno v takové zvířecí podobě (kastoreum a cibet), konkrétně z ní cítím hovězinu, nebo koridu. Prostě nová, přírodní, silná hnědá kůže.
Tahle vůně mému nosu voní přírodně, s kůží cítím dřevo a větvičník. Líbí se mi moc. Podobně vnímám Magii noire.

Třeba ve First (hlavně v EDP) je taky cibet, v hodně omamných kytkách a mýdle. Nejen v té vůni mám ráda cibet pro jeho něžnou sametovost (Diva, La Perla)

Pro mě nejošidnější živočišně vonící složkou je pižmo.
To přímo tryská právě z Dolce & Gabbany, té původní s červeným víčkem. Kldině se mohla jmenovat Porno. Tam to dámské přirození marně maskuje těžký kalibr koriandru a mýdla. Krásná, ale taky jí proto nemůžu.
Hodně na hraně je pro mě pižmo v Bal a Versailles. To je podle mě nejerotičtější vůně. Bohužel, manžel (zase tak trefně) zhodnotil Bal jako „ass crack“. Od té doby ho nemůžu. Soulož v barokního budoáru (leštěné dřevo, včelí voskové svíce, papírové tapety s potiskem, pudr…) Něco mezi Valmontem a Lady Fuckingham. Smyslné a erotické, ne přímo obscénní, ale až moc intimní, skoro jako bych byla voayer.
A třeba v Boudoiru se mi taky pižmo líbilo, než jsem se dočetla, že se měl jmenovat pisoár. Je to tak. Od té doby v tom cítím veřejné toalety, stejně jako v Poisonu. Nevydýchám ani Fahrenheita, tenhle druh pižma v pánských vůních se mi přímo hnusí. Často tak voní i vůně Gucci.

Myslím, že všechny tyto živočišné ingredience se už vyrábí převážně synteticky.
A nejvíc podle mě záleží na zasazení do „scenérie“ parfému. A samozřejmě na osobním vkusu.

Příspěvek upraven 31.05.15 v 11:20

Dagmarr 25.9.14 14:42

@Daniela44
Tvůj popis „živočišna“ ať už přírodního nebo syntetického je z mého hlediska perfektní.
Samsaru také nemůžu nosit z popsaného důvodu. Cítím fekálie (no já tedy přímo h…o - pardon). Už ji několik desetiletí zkouším a je tam pořád to samé.
A pižmo v některých vůních vyhledávám a jiné kvůli němu nemůžu.

Postřeh k Poisonu. Ten jsem měla ráda, dokud mi maminka neřekla, ať ho nenosím, že z něj cítí velbloudí moč :roll: . Od té doby v něm toho velblouda cítím taky.

Poličky máme rozdílné. Jen S. Dalího jsem měla už 3× a na Magie Noir se opakovaně chystám.

Martula 2.5.15 09:39

Prosím, můžete mi někdo poradit, jestli se VCA California Reverie opravdu hodně podobá Terracotta Le Parfum? California Reverie mě hodně láká, ale říkám si, abych neměla na poličce dvě skoro stejné vůně… Znáte někdo obě a můžete porovnat?

  • Citovat
  • Nahlásit
Kate 23.8.15 12:51

Neviete, aká je kolínska voda Ombre rose oproti edt?

Eunika 23.8.15 22:08

@Martula
Nevím, jestli je otázka stále aktuální, ale jsou to dvě, naprosto odlišné vůně.

Poéma 23.8.15 22:26
@Eunika píše:
@Martula
Nevím, jestli je otázka stále aktuální, ale jsou to dvě, naprosto odlišné vůně.

Jak na kom… :lol: ;) Na mně obě vůně z hodně podobného (máslového) ranku, CR bez kokosu a sladkosti Terracotty.

Eunika 23.8.15 22:29

@Poéma
Na mně rozdílné, ale obě moc příjemné. :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek