Jak vypadá pravá dáma?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »

Reklama

drobececek 08.03.13 15:31
@Gress píše:
Samozřejmě vždy čistá, navoněná.

Já si naopak myslím, že pokud se dáma náhodou ráno zapomene navonět, tak kvůli tomu dámou být nepřestane. A nepřestane být dámou, ani když se ztratí v džungli a dojdou jí vlhčené ubrousky. :mrgreen:

chavah 08.03.13 15:54
@Pani Parzer píše: …pre mna jednoznacne Jirina Jiraskova…

Hana Maciuchová.Je dámou a vždy.

Madelane 08.03.13 17:08

@Pani Parzer S Jirinkou súhlasím aj ja :palec: Veď ste tu už predsa dámu definovali ako ženu, ktorá si na nič nehraje… :lol: Ona mala vo výraze niečo zvláštne, vyvolávajúce pocit nadradenosti a nemyslím tým v negatívnom zmysle

Lucinela 08.03.13 22:41

Dáma je prostě dáma. Neznamená, že nemůže kouřit, požívat alkohol a používat ostřejší slova. Ale dáma je to proto, že se dokáže ovládnout a ví, že to patří jen do jejího „koutku, kde si můžu ponadávat - i sprostě“. Těžko uvěřím ženě, která si zapálí na ulici, že je dáma. Ono to „herectví“ k tomu prostě patří. Bát dámou je role. To ostatní je možná charisma, osobnost, ale ne dáma. Být dámou je poměrně těžký úděl. ;)

Gress 08.03.13 22:49

Projevem, vystupováním, nadhledem i tichým smyslem pro humor je, byť ji jinak moc nemusím, třeba Miroslava Němcová.

barbucha 08.03.13 22:55

@Lucinela
Dáma není role - buď to v ní je, nebo není. Jak píše @drobececek … za jakýchkoli okolností…

Lucinela 08.03.13 23:01

@barbucha
Nemyslím si, že „dáma“ může zůstat dámou, když má tři promile v krvi. To totiž okolnosti dámě nedovolí. Ale to je můj názor. Já sama se za dámu nepovažuji, podařilo se mi pár trapasů, excesů, jsem to já, ale proto vím, že jsem párkrát nebyla za dámu. ;)

chavah 09.03.13 07:08
@Gress píše:
Projevem, vystupováním, nadhledem i tichým smyslem pro humor je, byť ji jinak moc nemusím, třeba Miroslava Němcová.

Ano a mám ji ráda, přiznám se.

drobececek 09.03.13 14:23
@Lucinela píše:
@barbucha
Nemyslím si, že „dáma“ může zůstat dámou, když má tři promile v krvi.

No ale to si trochu protiřečíš. Pokud se podle tebe (i podle mě) dáma pozná podle toho, že se dokáže ovládat, tak se přece nikdy nemůže takhle ztřískat. :think:

…I když já si tak nějak myslím, že dáma se „ovládat“ nemusí. Jednoduše má své přirozené limity, nad kterými už ani nemusí přemýšlet. (A může to mít klidně každá nastavené jinak.) Tak si to alespoň představuju já.

slniecko 10.03.13 00:11

Hm…môj starý otec vždy tvrdil, že pravá dáma sa pozná podľa toho, že dokáže z ničoho vytvoriť tri veci - večeru, klobúk, alebo scénu…

marly 11.03.13 00:06
@slniecko píše:
Hm…môj starý otec vždy tvrdil, že pravá dáma sa pozná podľa toho, že dokáže z ničoho vytvoriť tri veci - večeru, klobúk, alebo scénu…
:palec:
dynda 11.03.13 08:33

Dáma - Livia Klausová, i když jejich rodinu celou nějak nemusím…

barbucha 11.03.13 09:35

@dynda
Tak tak… když někdo jako dáma vypadá a jako dáma se chová, tak to asi bude… :lol: Kupodivu z jejích rozhovorů, celkovýho přístupu a shlédnutých dokumentů bych byla řekla, že je poměrně lidová - ale na druhý straně si přesto nedokážu představit, že by si někdo dovolil poplácat ji po zádech, a v tom to asi bude…

dynda 11.03.13 09:41

@barbucha …kachna.
Nojo, určitě je i hrozně praktická, umím si ji představit jako obětavou mámu i babičku, co se s dětma něčím zamatlá, nic jí není fuj… Ale nepamatuju si jedinou situaci, kdy bych si řekla, že tohle dáma nedělá nebo takhle dáma nevypadá. Prostě je to tam.

domenica 11.03.13 09:55

Livia Klausová z role dámy (taky na mě tak celkem působila) malinko vypadla letos v lednu. To byla domovnice jak vyšitá.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama