Jak vypadá pravá dáma?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4

Reklama

barbucha 11.03.13 10:05

@domenica
Inu, přičtěmež to chvilkovému pomatení mysli :mrgreen: asi to tenkrát dostali befelem 8)

Černá káva 31.03.13 21:11

@Madelane Tak to vidím a cítím ´pně stejně. Babička mého muže dáma byla. A to se narodila na venkově a pracovala na hospodářství, než se vdala. Pak byla v domácnosti, vedla domácnost Petrovým rodičům a uměla se postavit ke každé práci.
Moje tchýně - plukovnická dcera na ni vůbec neměla. Ničím, chováním, ale i držením těla při chůzi,i v sedě v křesle, …
Je to charisma, styl, popisuje se to těžko, ale když to někdo má, tak se to nedá přehlédnout.

dusty 31.03.13 21:24

Z tých mladších je podľa mňa dáma Gwyneth Paltrow.

Madelane 31.03.13 22:14

@Černá káva Dobrý príklad. Ako tu už bolo zmienené, dá sa naučiť CHOVAŤ sa ako dáma, ale nie BYŤ pravou dámou, lebo tá bude ako dáma pôsobiť v každe, aj nestráženej chvílke, rovnako s rozcuchanými vlasmi, ako s tip-top frizúrou. Domnievam sa, že dámu nedefinuje výzor, ale dojem, ktorý vzbudzuje…

Černá káva 31.03.13 23:03
@Madelane píše: … Domnievam sa, že dámu nedefinuje výzor, ale dojem, ktorý vzbudzuje…

Ano, toto jsi napsala velmi trefně.

Lavandine 16.01.14 20:36
@drobececek píše:
No ale to si trochu protiřečíš. Pokud se podle tebe (i podle mě) dáma pozná podle toho, že se dokáže ovládat, tak se přece nikdy nemůže takhle ztřískat. :think:…I když já si tak nějak myslím, že dáma se „ovládat“ nemusí. Jednoduše má své přirozené limity, nad kterými už ani nemusí přemýšlet. (A může to mít klidně každá nastavené jinak.) Tak si to alespoň představuju já.

Jé, dámy :-), krásně jste mi připomněly, jak jsem nedávno viděla film Prázdniny v Římě. Tam právě - podle mého názoru - Audrey Hepburn předvedla, jak se chová dáma, když je společensky unavená (i když tam spolupůsobily nevhodně podané prášky na spaní). Nečetly jste prosím některá knihu Lady L. od Romaina Garyho?

1Miru 19.01.14 19:52
@barbucha píše:
Už jsem poznala dost dam par excellence… některý by nevzaly alkohol, natož cigáro do ruky… další naopak kouřily… a jiný ani pro ostřejší výraz nešly daleko. V tom to není…

…souhlasím.

1Miru 19.01.14 19:54
@Madelane píše:
@Černá káva Dobrý príklad. Ako tu už bolo zmienené, dá sa naučiť CHOVAŤ sa ako dáma, ale nie BYŤ pravou dámou, lebo tá bude ako dáma pôsobiť v každe, aj nestráženej chvílke, rovnako s rozcuchanými vlasmi, ako s tip-top frizúrou. Domnievam sa, že dámu nedefinuje výzor, ale dojem, ktorý vzbudzuje…

…souhlasím.

Danilejka 12.08.17 20:23

Já si jako pravou dámu představím Emílii Vášáryovou. Žena, co má smysl pro humor, empatická, obdivuhodná a trochu éterická bytost.

Biely kvet 12.08.17 20:32

…v každom veku úžasná Meryl Streep

Tanulik 12.08.17 21:09

Dáma , je prekrásna žena . Rodí sa ňou už od kolísky . Je to dlhoročný prosec vzdelania a vývoja osobnosti . Nemusí byť ani šľachtičná , ani bohatá , ani fyzicky krásna . Ale musí byť osobnosť . Mať krásnu dušu a pevné zásady , ktoré nikdy neporuší . Pozerať sa na ľudí z hora može len vtedy , keď im pomáha vstať . Nikdy nesmie dať najavo , že je viac , ako človek , s ktorým práve hovorí . Ak by na tieto základné pravidlá zabudla , nemože to byť dáma . No a šaty síce robia človeka , ale neurobia zo ženy dámu .
Krásny večer dámy ! :inlove:

Danilejka 12.08.17 21:27

@Tanulik to jsi napsala moc hezky. A přesně! :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama