Jaké máte nejoblíbenější rčení, citát, přísloví či pranostiku?

otakara 26.11.20 14:25
@Medojedka píše:
Jsou dvě věci, které muž nikdy nepochopí: tajemství stvoření a dámský klobouk. Coco Chanelová :lol:

:potlesk: ja som si včera kúpila čierny vlnený klobúk od Nine West :-P , chcelo by to dlhé vlasy, aby mi krajšie sedel, že by som si prikúpila parochňu? :think:

Medojedka 26.11.20 14:35

@otakara V paruce a klobouku Ti bude horko.  :think:

otakara 26.11.20 17:09

@Medojedka dokonale a zaručene horko ;-)

klobúk je zbalený, zajtra na ceste späť, citovať nebudem, ale domáci pán vyslovil - ani som sa ho nepýtala - sám od seba veľmi priamy a nepríjemný koment

teraz som na fcbk natrafila na toto:

vraj japonské príslovie:

Keď to nie je tvoje, neber to.
Keď to nie je správne, nerob to.
Keď to nie je pravda, nepovedz to.
Keď to nevieš, mlč.

otakara 12.12.20 15:51

dnes so natrafila na svojej obľúbenej stránke, kde sú dobré a jedlé recepty a dobré rady, toto:

„Hrdina aj zbabelec cítia to isté.
Čo ich však odlišuje, je spôsob, akým v danej situácii reagujú na strach, ktorý cítia.“
Dan Millman

otakara 8.1.21 14:18

Iba z plného vnútorného džbánu radosti a pohody
sa dá nalievať ďalej i ostatným.

dnes som si toto uvedomila, ako málo stačí a pohoda sa zmení na nepohodu. Nemôžem čakať, že všetko pôjde hladko, len tak samé od seba. Ak som ja nervózna, podľa toho vyzerá aj okolie okolo mňa. Dnes sa u nás riešili rôzne, pomerne závažné otázky - v súvislosti s mojou staršou maminou, bratom, dcérou, zaťom, jedno bolo o vnúčikoch, akí sú nezbední, niekedy skoro nezvládateľní, ďalšie bolo o dcérinej novej práci, nové pracovné podmienky, ďalšie bolo o kompostéri pre maminu do záhrady a nepochopenie celej problematiky u ďalšieho člena rodiny, nervozita jedného preskočila na druhého a na ďalšieho. Čo s tým teraz, áno, začať od seba, upokojiť sa a riadiť sa vyššie citovaným porekadlom. :think:
Ahoj, všetci!

Biely kvet 8.1.21 16:24

@otakara l :palec: :rose: :rose: :rose: Súhlasím.

otakara 8.1.21 19:01
otakara 10.1.21 12:08

Kvet ani len nepomyslí na porovnávanie sa s druhými kvetmi, jednoducho, kvitne. Zen Shin 

Ale Zen Shin - čo, kto je to? Ja neviem. :think:

Rosa N. 1.4.21 23:15

Jsou věci, které se stávají a my je dlouho nechápeme a nebo nepochopíme. Dnes jsem „náhodou“ narazila na krásný citát Maxwella a dovolím si se s Vámi o něj podělit.

„Život je z 10% to, co se mi stane
a 90% to, jak na to reaguji.“

otakara 2.4.21 11:07

@Rosa N. :palec:

mne dnes napadlo jednoduché, ktoré som nedávno čítala - Pýcha a hlúposť sú siamské dvojčatá. 

Rosa N. 2.4.21 11:15

@otakara ..a za nimi ešte sa ‚kade tade‘ belhá pád

otakara 4.4.21 08:52

@Rosa N. :-)

hovorí sa, že „Človek človeku vlkom“ - je to v tom negatívnom zmysle :think: https://dennikn.sk/…-zivocichov/ - zaujímavý článok
príslovie je zo starých časov, osobne si myslím, že vlk sa k vlkovi správa lepšie ako častokrát človek ku človeku.

Mizyan 4.4.21 13:59

@Rosa N.

Život je z 10% to, co se mi stane
a 90% to, jak na to reaguji.

Tak na to sedi tento kratky pribeh.

https://youtu.be/lWEpKVVz_-k

Biely kvet 4.4.21 14:11

@Mizyan Pekné, pravdivé. :-)

Rosa N. 4.4.21 14:17

@Mizyan Honzo, příběh je to krásný, ale nevím, jestli s ním vnitřně úplně souhlasím.

Dobro a zlo existuje. Příběh odráží „ideální podmínky“ vlastní vnitřní svět.
Ale jsme vystaveni dobru a zlu i z vnějšku.
A co tolerance.. a kde končí její hranice o tom příběh nevypráví. Nic nevypráví o odpuštění.. o oběti, o lásce.
V tomto mi třeba (zen) buddhismus přijde jaksi studený.

Vím, že je příběh ilustrativní a určitě inspirativní. :rose: Ilustruje princip „Jak se do lesa volá..“? :-)

Stránka:  « Předchozí 1 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Další »
Váš příspěvek