Jakou máte úchylku?

Já teda tuhle úchylku nemám, ale náš kredenc vypadá podobně.
Já ne-sbírám hrnky z vánočních trhů, ale my je obrážíme, takže nám vždycky nějaký zůstane a mi je to líto vyhodit.

Ale vyvto máte krásné, romantické, jak z Vančurových knížek.

Majka132 14.10.21 00:59

Já zase miluju vuni kůže. Nejvíc ulítám na botách a rukavicích. Mám jich tolik že ty starší daruju mamce nebo kamarádkám. 8-) Neradši mám dlouhé kupuju si je hodně těsné a líbí se mi že to pak vypadá jako když mám kožené ruce. :inlove:

Lucinela 14.10.21 06:18

@Jitka77
Puntíky mám taky :-) . Já to mám ještě trochu jinak, kromě toho, že mám na každý čaj hrníček, tak ještě je ranní, odpolední a večerní a u kávy to mám stejně. Akorát teď budu muset dokoupit, zamilovala jsem se do espressa - můj ranní shot. Mám jenom tři zatím :lol: .

Máš to hezky srovnané, Jituš, budu muset některé vytáhnout, mám tam i pár pokladů, co jsem dostala.

frangipani_romana 14.10.21 07:41

@Majka132 Já bych potřebovala tyhle měkké dlouhé rukavice ke kabátu s hodinkovým rukávem, kde se to kupuje, prosím? Ale potřebuju výběr velikostí, mám prsty jak Saxána.

otakara 14.10.21 09:03

Ja som sa zamilovala do puntíkatých/bodkovaných ponožiek. Postupne vymením všetky svoje ponožky za bodkované. Držte mi palec. Ešte len začínam… ;-)

Hanka H 14.10.21 11:04

@otakara Ponožkovou úchylkou trpím i já - zrovna včera jsem za několik stovek řádila :oops: - ulítávám na těch síťovaných (i s puntíky) - teď na podzim v chelsea botkách krásně vyniknou. Akorát mě štve jejich životnost - dát za jedny fusekle 150 korun a po několika nošení je zahodit :cert: :cert: :cert: !

otakara 14.10.21 12:20

@Hanka H :palec: no, keď to chcem, musím, musím to mať :-D :klaun: . Dopraj si! Jedny síťované mám, čierne a sú na nich krásne ornamenty, v našom kraji sa hovorí - orlamenty"!

lilithc 14.10.21 18:06

Moje úchylka jsou šátky a šály.Hlavně šátky.Akorát,že 99% z nich nenosím.Ještě jsem nepřišla na to jak je ukládat aby byly na očích a nemusela se přehrabovat těmi stohy a tím nadělat nepořádek.Někdo mi radil uvázat je na ramínko,ale v tom místě se šátek zmačká a mě vadí i pomačkaný růžek.Zjara jsem je naskládala do obrovské krabice s tím,že se s nimi bude lépe manipulovat.Od té doby jsem z té bedny nevytáhla ani jeden,protože už při představě jak tam lovím se mi příčí do toho sahat.

frangipani_romana 14.10.21 19:06

@lilithc Já je mám v pěkných krabicích, buď v originálních, anebo v takových velikosti „od bot“, tak po 2-4 kusech, mám je proložené různýma vonítkama, hlavně kvůli molům, a krabice mám naskládané ve dvou zásuvkách v šatně. A mám to tak nějak tematicky, takže zhruba vím, co v které krabici je. Uvnitř krabic jsou tak navolno přeložené, takže se moc nezmačkají.
Buď to pak při nošení poskládám podle skladů v krabici, anebo to profouknu parním oným, nevím jak se to jmenuje - steamer?
Prostě toto: 

lilithc 14.10.21 19:48

@frangipani_romana Díky.Jenže to bych potřebovala větší šatnu a nebo část oblečení z ní vyhodit.To nemá řešení. :-)
Ty nerada vaříš/já taky/ ale jinak jsi hospodyňka dobrá. :hug: Já ani nemám žehličku.Všechno co je potřeba žehlit a nevypadá to po vyprání jako zmačkaná nedbalá elegance šlo z domu.
Dlouho se mi líbily lněné bílé košile,takže jsem si v létě dvě koupila a pořád dokola prala jen límce.Teď před uložením na zimu přemýšlím komu říct aby mi je po vyprání vyžehlil. :lol: I když žehlení až zjara.

frangipani_romana 14.10.21 19:53

@lilithc Já taky nežehlím, tohle jsem si koupila právě jako náhražku žehličky, je to tak na jeden kus oblečení. Všechno mačkavé šlo pryč, mužům nežehlím vlbec a sobě jen hedvábné halenky (a za to se proklínám, že jsem si je koupila). Len nežehlím vůbec, to jsem myslela, že ani nejde - to se nemá žehlit, ne? Kouzlo je v tom, že to vypadá jako kraví žvýkačka, ne? :think:

Hermesfan včera v 05:48

Nežehlím ani ja, mám ten naparovač. Ľanové veci milujem a mám ich zopár len strašne sa krčia. Šatky a šály sú tiež v obľube a ako píše Lilithc, mám ich veľa a nosím len vybraných zopár. :-D

otakara včera v 08:29
@lilithc píše:
Moje úchylka jsou šátky a šály.Hlavně šátky.Akorát,že 99% z nich nenosím.Ještě jsem nepřišla na to jak je ukládat aby byly na očích a nemusela se přehrabovat těmi stohy a tím nadělat nepořádek.Někdo mi radil uvázat je na ramínko,ale v tom místě se šátek zmačká a mě vadí i pomačkaný růžek.Zjara jsem je naskládala do obrovské krabice s tím,že se s nimi bude lépe manipulovat.Od té doby jsem z té bedny nevytáhla ani jeden,protože už při představě jak tam lovím se mi příčí do toho sahat.

ááá, vieš koľko toho mám ja? :klaun: :cert: ? Skoro všetko, čo si napísala, sedí aj na mňa. Mne síce pokrčené až tak nevadí, ale tiež som skladala do krabice, vešala na špeciálny vešiak. Moja vyhranenosť je v materiáli, nič iné, len 100% bavlna, ľan, hodváb a kašmír. Mala by som toho oveľa viac, pretože sa mi páči častokrát nejaký kúsok, ak je polyesterový, nekupujem. Ale v poslednom časte brzdím a vymýšľam ako tie šáliky čo najlepšie používať.
Tiež som žehličku odložila, ľanové mám len tričká a asi to nie je mimoriadna kvalita, obšuchujú sa mi používaním a stenčuje sa vlákno. A límce @lilithc by som dala zaťažiť, aby sa vyrovnali samé. :cert: :klaun: Asi tak ako keď som lisovala listy to herbára.

porjk včera v 08:48

Jak to tak čtu, uvědomuju si, že moje úchylka je ….žehlení :lol: . Ne snad, že bych si za odměnu roztáhla prkno, ale prostě musím mít na sobě vyžehlené oblečení. I když vím, že během chvilky v autě to nebude vidět. Navíc mi dělá dobře (kromě vysloveně horkých dnů) dotýkání se žehleného místa, i tu vůni při tom :think: . Chodívala jsem kdysi ráda mamce s prádlem na mandl

Stránka:  « Předchozí 1 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Další »
Váš příspěvek