Jarní/letní vůně - dárek pro švagrovou

Yvraine 09.04.18 17:35

Jarní/letní vůně - dárek pro švagrovou

Zdravím všechny aromačky a obracím se na vás s žádostí o pomoc.
Ráda bych dala švagrové jako dárek k narozeninám parfém. Varianta vzít ji na nákupy do parfumerie, aby si sama vybrala, není možná. Moc se spolu ještě neznáme, takže nemám moc představu, co se jí líbí a co k ní sedí. Sama říkala, že by chtěla nějakou ovocnou, nebo svěží vůni. A že se jí líbí vůně značek Mexx a Hugo Boss. Já tyhle značky vůbec nepoužívám, je to pro mne nezmapované území, tak prosím o rady.
Díky moc!

Stránka:  1 2 Další »
Biely kvet 09.04.18 18:18

Ja by som Ti poradila Wild Fruits Mancera. Je to krásna, svieža, ovocná vôňa. Ja moc neobľubujem ovocné parfumy, ale tento je jedinečný! A myslím si, že je vhodný na jar a leto. Pozri si recenziu pri parféme v katalógu parfémov od Hanky.

https://www.arome.cz/…wild-fruits/

mmaat 09.04.18 18:47

Wild fruits je moc pěkná. Mně se v létě líbila i Guerlain Aqua Allegoria Pera Granita, napsala jsem si k ní tohle: Čekala jsem hrušky a dostala jsem hrušky, ale ne sladké, přezrálé, ty hrušky jsou přesně takové, jaké trháte na zavařování, tedy ještě tvrdé, ne moc sladké, přesto šťavnaté. Ze začátku jsou lehce cítit i ty citrusy, hlavně grep, po nějaké době vůně trochu zesládne a snad je tam malinko i ten typický guerlainovský ocásek, který jsem zatím v žádné AA necítila. Prostě za mě je to velmi povedená netuctová svěženka.

Jitka77 09.04.18 20:38

@Yvraine Vůbec není špatná Boss Ma Vie L'Eau - je to letošní vůně, takže ji švagrová s největší pravděpodobností nemá. Nebo můj nedávný přírůstek Ange ou Demon le Secret, pěkná univerzální vůně.

Osobně bych se trochu bála vykročit od jmenovaných značek příliš daleko směrem z mainstreamu, na rozšiřování parfémových obzorů bych šla postupně a raději přes vzorky ;-)

Yvraine 09.04.18 21:54

Díky za rady.
Wild fruits vypadá lákavě. Já osobně nejvíc z AA miluji Pamplelune a mamku jsem přesvědčila na Herba Fresca, na ní se krásně svěže rozvoní na rozdíl ode mne.

@Jitka77
Jj. Také se obávám, že když se moc odchýlím od oblíbených značek, tak to nedopadne. Jak říkám, moc se neznáme, takže se mi špatně odhaduje její vkus. Koupit dražší vůni, která je sice krásná, zajímavá, ale dotyčné nesedne a neudělá radost, bych nerada.
Tak bych raději zůstala u mainstreamu a nějaké „líbivky“.

Yvraine 10.04.18 16:55

Tak jsem se dnes zastavila v parfumerii.
Očichávala jsem a očichávala… a mám několik zkušeností.

AA Pera Granita je krásná, na papírku v ní opravdu zřetelně cítím hrušku. Akorát jsem ji už určitě dřív zkoušela na ruku a něco mi v ní zřejmě tehdy nesedělo, jinak bych jí už měla. Musím se k ní vrátit a určitě ji ještě vyzkoušet. Tady se právě trochu obávám, jak potom bude výsledek vonět na švagrové. Protože třeba právě AA Herba Fresca na mně a na mojí mamce to jsou dvě úplně jiné vůně.
Zkoušela jsem i novou AA Rosa Rossa. Krásná, svěží růžová kompozice. Na léto nádherná a naprosto nekonfliktní. Složení a mně osobně i vůně přijde téměř totožná s loňskou Rosa Fizz. Když si čichnu k zápěstí s Rosa Rossa, úplně mi to evokuje slunce a svěží vítr od moře na Maltě, kde jsem právě celý týden používala Rosu Fizz. Musím nenápadně zjistit, jestli by se jí třeba nelíbily růže, ale něco mi říká, že s tím nepochodím.

Boss Ma Vie L'Eau neurazí, nenadchne. Není to špatná vůně, to rozhodně ne. Osobně bych si jí nepořídila, nevyvolává ve mně žádnou moc velkou reakci, cítím v ní něco mýdlově syntetického. Je celkem příjemná, nekonfliktní a švagrová HB prý ráda, takže když nevymyslím nic lepšího, tak to bude taková sázka na jistotu.

Zkoušela jsem ještě Nina L´Eau a jeví se mi také jako možná volba. Hezká ovocná vůně, ovoce je z ní hodně cítit, ale čerstvé a šťavnaté ovoce, není přeslazená a sirupově ulepená. Navíc má krásný flakon, což je takové příjemné plus, že to vypadá opravdu jako hezký dárek.
Co si o ní myslíte?

Pak mě ještě celkem zaujal Miracle Lancôme. Líbí se mi na ní kombinace ovocných tónů litchi se zázvorem a pepřem. Hodí se podle vás na léto?

Brach 10.04.18 17:35

Miracle se určitě hodí na léto…a co třeba Boucheron Quatre?

mmaat 10.04.18 21:14

Mě ještě napadá některá z LPRN, já mám Ma Robe Hippie Chic, tam jsou krásné třešně, Couture je s malinami…jsou pěkné i pro širší okruh veřejnosti, nejen pro aromačky.

Hanka H 10.04.18 21:29

@Yvraine Pokud je švagrová (zatím :-D ) spokojená a uvedenými značkami, mohlo by ji oslovit toto
https://www.arome.cz/…/tommy-girl/ ..... pěkná vůně za pár kaček :think:

Jitka77 10.04.18 22:07

Ještě mě napadá My Burberry Blush

Yvraine 11.04.18 07:42

@mmaat
LPRN jsou krásné. Já mám EDT, chtěla jsem i EDP, ale právě jsem včera zkoušela tu Ma Robe Hippie-Chic a osobně mi z celé kolekce LPRN přijde taková nejnositelnější. EDP se mi líbí moc, takové třešně s čokoládou, ale nevím, jestli třeba po celém dnu si v ní nepřijdu ulepená. Hippie mi je tou čajovou nahořklostí moc příjemná. Takže zcela sobecky musím říct, že Hippie si hodlám pořídit pro sebe :cert: ;-)

mmaat 11.04.18 10:10

@Yvraine tak to potom chápu. :-D

Myška1977 11.04.18 10:17

@Yvraine Prosím, můžeš napsat porovnání LPRN edt a Hippie? Pořád váhám a nevím, kterou z nich. ;-) Díky moc…

Abych nebyla úplně OT, tak co zkusit ještě Trussardi Donna? Je příjemná, svěží…

Venea 11.04.18 10:54

já musím říct, že souhlasím snad se vším, co tady padlo, akorát bych vynechala LPRN, myslím, že ty třešně s černým čajem atd. nemusí sednou každému, a nešla bych ani do Montalky i když Wild Fruits neznám, ale obecně jsou to parfémy spíše silnější, někdy až takové olejové, a mě třeba moc nesedí, ale jak říkám, zrovna Wild Fruits neznám…

naopak nějaká Aqua Allegoria není vůbec špatný nápad, pokud chceš nějakou neutrální, tak myslím, že je celkem povedená Flora Rosa, Rossa Rossa, Rosa Fizz, ale mě se líbí i Pera Granita…

Pak mě ještě kromě toho, co taky už padlo, napadá Burberry Weekend (ta je lehce do zelena), z těch dražších pak třeba Petite Chérie (mýdlová hruška), dále pak Bvlgaria Paraiba (mango), Guerlain Idylle Sublime (ovoce s květinami), Nina Ricci Love in Paris (není úplně sladká, ale jinak je meruňková), pokud bys chtěla něco ultra drahého, tak bych se možná mrkla na Chanel Chance Eau Vive/Eau Tendre nebo Eau Fraiche

Yvraine 11.04.18 11:14

@Myška1977
Můžu to zkusit ;-)
V obou je dominantní třešeň. Pokud to vezmu, co do síly vůně, Hippie je EDP Légère a přijde mi, že tou výdrží a intenzitou je opravdu někde mezi LPRN EDP a EDT.
EDT je taková svěžejší, jiskřivější, cítím v ní jakoby nakyslé třešně, což asi dělají zelené tóny a pomerančový květ. Není sladce ulepená, taková hodně svěží, hravá. Nosila jsem jí loni v létě.
EDP jsou pro mě vysloveně třešně v hořké čokoládě.
Hippie není tak jistřivá jako EDT, ja taková… klidnější, usedlejší, ale ne ve špatném smyslu slova. Rozhodně není nudná. Víc tam vnímám tu růži než u EDT. Nevím, jestli to dokážu přesně vyjádřit slovy. Cítím v ní nahořklost černého čaje a mandlí. Tím je mi velmi příjemná a právě i nositelná pro „každý den“. Na jaro :inlove:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek