Jediná vůně

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
domenica 22.5.08 23:57
Bestie píše:
Kriss píše: … Ked som bola studentka, tak som mala iba jeden max dva parfemiky a vsetci ma poznali podla jedneho z nich a hovorili, ze Kristina nosi XY. A ked sme s priatelom dlhsie nevideli, tak mi potom povedal, ze mu uz chybala aj moja vona :oops:
To je presne o cem mluvim. Kamaradka se vohnela celoustredni skolu nejakou lacinou Sabatinkou z drogerky, ale kazdy si ji podle toho pamatoval a myslim, ze ve vysledku ji ta vune udelala vetsi sluzbu nez policka plna dioru a chanelu.

… a Guerlainů a l´Artisanů a Yves Saint Laurentů a … :wink:

Bestie, skoro to vypadá, že tě provokují plné poličky :D

Panenka 23.5.08 07:40

Nemám zdaleka tolik vůní jako některé dámy tady (je jich 11), ale rodina už má taky pocit, že toho mám moc. Dřív jsem měla jen jednu nebo dvě. Ale měla jsem taky ten problém, že jsem po půlce lahvičky (30 nebo 50ml, žádné kýble) tu vůni na sobě už vůbec necítila. Prostě jsem se nastříkala a po 2minutách nic, mohla bych se jít přestříkat. Přitom když jsem vůni kupovala, vím, že držela i půl dne, takže slabou výdrží to nebylo… to můj nos si přivykl. Proto jsem rozšířila „arzenál“, abych mohla střídat a tudíž z těch vůní taky něco měla. Navíc z těch 11ti mám 3-4 vůně, které používám výhradně v létě, a 2-3 vůně, které mám jen na zimu nebo na slavnostnější večerní příležitosti, a tak zbývají asi 4, které nosím celoročně. Takže v jednu chvíli používám tak 6,7 vůní (jaké to jsou, to závisí na ročním období) a ty točím. Kdykoli jednu už na sobě necítím, je čas na změnu… A nebo když mám náladu na něco jiného :-). Zatím mě žádná vůně „nepřinutila“, abych si ji koupila znovu, na to jsem moc zvědavá a moc se těším, že budu mít zas něco jiného. Ale je pár kandidátek, které kdybych dostala znovu, vůbec bych se nezlobila. A těším se, že jednou narazím na tu Jednu, kterou pak budu kupovat opakovaně, ale stejně už asi budu vždycky mít i jiné.

Gazelka 23.5.08 12:31

Jediná ?????????? :o

Také jsem se snažila najít tu pravou, ale je pravda, že je časem nudná a necítím ji. A na každou příležitost se hodí jiná. Spíš mám své oblíbenkyně, které si koupím dokola…to jo.
Ale má maminka používá už roky Lacoste Pour Femme a musím říct, že se k ní prostě hodí i ji podle ní hned poznám…prostě k ní patří.

ippolita 1.6.08 11:52

je zaujimave a povznasajuce mat vela roznych voni a clovek sa nenudi. ale mat iba jedinu vonu ma tiez kladnu stranku. o tejto teme rozmyslam dost casto (hoci mam rada parfemy, rozmyslam ci svoje investicie nemam smerovat inde), po nedavnom onuchani svojich starsich flakonov a flasticiek od voni som prisla na to, ze mi kazda z nich evokovala prijemny pocit - kvoli celemu obdobiu, ktore som prezivala pocas nosenia, alebo mi pripomenula nejake konkretne miesto. teraz mam tych voni 6 (s miniaturami 8 ), co je na mna v porovnani s minulostou vela. nikdy som nemala viac ako 1 parfem a odkedy ma uchvatili rozne vonave webstranky, a aj si na seba zarabam, trochu sa to meni. som osoba s velkym zmyslom pre nostalgiu a spomienky, a preto vazne uvazujem ze aj tie vone, ktore mam, nebudem striedat kazdy den, ale im dam moznost, dokym sa mi flakony nevyprazdnia a potom zacnem dalsi. pripadne, len 1 na teplejsie roc. obdobia a 2 na chladne. Najidealnejsie by bolo mat dostatocne dlhy zivot, aby som vsetky co mam v tuzobniku aj skusobniku, prip. zopar inych mohla takto postupne nehchaoticky vyprazdnit. Paci sa mi styl zien, ktore maju svoju ‚signature‘ vonu, a hoci nie je 1 naveky, nosia ju dlhsie, aby si ich okolie zapamatalo. Nejak instinktivne sa mi tiez chce verit, ze nasa povaha a osobnost si vybera vonu, ale aj naopak, ze vona ovplyvnuje nasu osobnost podvedome, ze sme takymi ako voniame.

Tana 1.6.08 12:26

Můj obdiv mají ženy, které mají jednu vůni. Moje švagrová je třeba jedna z nich (modrý Revlon). Moje matka Lacoste pour femme. Nic proti tomu, ale u mě by to možné nebylo. Ráda se občas vrátím k nějaké znovu objevené vůni, ale jedna je málo. Kdysi jsem milovala Chloe Narcisse a zas si ji pořídím. To samé Tresor a Dune. Jinak vůně a vzpomínky se mi nijak neprolínají. Hlavně, mít jen jednu vůni tak nepoznám jiné a třeba mnohem zajímavější :wink:

Sasa 6.11.11 18:07

Stejná vůně, celý den, celý život.....

.....napadlo mne v souvislosti s diskuzí „Čím jste dnes navoněné“. Moje babička říkávala, že žena by měla mít jeden parfém celý život, aby si tu vůni s ní každý spojil. A nebo ji s tou vůní.....

Co vy na to?

• Citovat
  • Nahlásit
drobececek 6.11.11 18:13

Myslím, že to je ideální stav.
A pokud někdo nemá parfémy vyloženě jako koníček (jako nejspíš většina z nás tady), tak pokud ta jedna vůně fakt sedne, dá se skutečně celý život nosit.

Bohužel, v dnešní době mi to přijde trošku nerealizovatelný. :-? Já se na základce zamilovala do Organzy Indécence. I kdybych se nakrásně rozhodla, že nic jinýho už do smrti nechci, mám prostě smůlu.

• Citovat
  • Nahlásit
slniecko 6.11.11 19:21

Mne ta predstava pride priserne nudna…a navrch si neviem predstavit si brat tu istu vonu na detsku akciu, na rokovanie, na ples a hm..do postele :oops:

benvenuta 7.11.11 13:51

Ani mňa to neoslovuje. Voňavkujem sa hlavne pre vlastné potešenie a neviem si predstaviť, že by mi jedná vôňa vyhovovala pre všetky nálady, všetky príležitosti, všetky ročné obdobia. Istotne sa nájdu ľudia, ktorí majú svoju jedinú vôňu a radujú sa z nej viac než ja z celej mojej zbierky, ale prečo by sa práve podľa nich malo vytvárať nejaké pravidlo?

mihapiha 7.11.11 13:55

Já se voním, taky podle nálady, nemusím mít poličku s 50kousky, stačí mi pár rozdilných vůní, na různé příležitosti a je to. Svůj repertoár ráda střídám, vždyt je tolik krásných vůní!

Kajla 7.11.11 13:58

Představa, že otevřu svůj parfémový šuplík a vykoukne na mě jedna jediná, osamocená a tím pádem smutná vůně mě neláká ( jeden chlap mi stačí ale jedna vůně je prostě málo )

miriell 7.11.11 18:00
Kajla píše:
( jeden chlap mi stačí ale jedna vůně je prostě málo )

Souhlas :palec:

lucil 8.11.11 00:55
miriell píše:
Kajla píše:
( jeden chlap mi stačí ale jedna vůně je prostě málo )
Souhlas :palec:

hezky řečeno :)

Sasa 8.11.11 15:18

Mám to taky tak, ale třeba babičku si spojuji s ChatNoir (jejda já nevím jestli se to tak píše, prostě taková ta starodáá Černá kočka).Vždycky když odcházela na kafíčko do kavárny.

• Citovat
  • Nahlásit
Otýlie 8.11.11 15:58

Začínala jsem tak, že jsem měla jen jednu a tu jsem používala pořád, časem se mi omrzela a nebavila mě. Navíc lidské chutě, vůně a nálady jsou velmi proměnlivé a nenašla jsem jednu vůni, která by je zahrnovala všechny.
Na druhou stranu, je fajn podle vůně poznat přítomnost dané osoby (poznávala jsem takto matku mého bývalého přítele).

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek