Jiný nos?

maricka 28.12.08 19:24

Jiný nos?

Před nedávnem jsem tu psala o tom, že jsem na Vánoce zřejmě dostala zkažený parfém Daisy in Black. Zkažený není, byla jsem doma a zkoušela svou miniaturku Daisy, která mi kdysi (ještě před týdnem) strašně voněla, také mi již smrděla stejně jako onen parfém… Naprosto to nechápu, vůni nejenom, že vnímám jinak, ale připadá mi zkrátka odporná, zkažená…a přitom není. Jak se mi takto mohl změnit nos? Stalo se Vám něco podobného? Nemám jen dočasně na ni otupený nos? Ještě ted si dokáži vybavit v pamětu tu nádhernou, jemnou, květinově svěží vůni, která najednou zmizela…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

28.12.08 19:37

Nejsi nahodou tehotna??

macska 28.12.08 19:38

Totéž se mi stalo s Burberry Brit. Od lásky až po :vomit: Zatím se to nespravilo. A druhá věc lák od okurek a J'Adore, tu sice pořád snesu, ale lák tam prostě je. :conf:

atyzek 28.12.08 20:22

Mě se to tak úplně nestalo, jen se mi mění čich během měsíce, když mám „svoje dny“ tak někdy nemusím oblíbené vůně a naopak vytahuju ty co až tak moc jindy nepoužívám, nebo mám chuť navonět se něčím mimo moji kategorii vůní co mám ráda a podle toho zjistím, že už se „to blíží“ :lol:

maricka 28.12.08 20:38

To všechno chápu, jen…prostě jsem chtěla říci, že mi ta vůně voní úplně jinak, ale úplně, kdybych ji alespoň poznávala, neřeknu, ale kdyby mi ji někdo dal teď k nosu a já nevěděla, že je to ona, nepoznám ji (a přitom ještě tu samou vůni před týdnem očichávala a hodnotila pozitivně, vlastně jsem kté miniaturce daisy čichala docela často). Ale možná jen mluvíme o tom samém, nevím, ještě nikdy se mi to nestalo…

To samé se mi však stalo s J'Adorem a Eclat d´Arpege. J´Adore jsem očichávala po dlouhé době u kamarádky a tvrdila ji, že jej má zkažený:-) (přitom asi ne) a Eclat mám ve vzorečku a fuj…

Jako by můj nos nebral nějaké složky vůní nebo co…

Ada 28.12.08 21:12

Neměla jsi nějakou virózu, rýmu? Nezačala jsi užívat léky? Nefetovalas Olynth nebo Sanorin?

Kriss 28.12.08 22:13

Ja mam taky zvlastny vztah k Hypnotiku, niektore dni sa mi paci a nevadi mi, niekedy ho NEMOZEM vystat a mam chut predat cely flakon. Myslim, ze to robia hormony. :roll:

Pred nejakym casom mi velmi vadila cokoloda a tak som poslala prec BLV notte a Tumulte. Notte mam znova a tocim ju o dusu a nechapem, ako som sa jej mohla zbavit, ked teraz mi tak vyborne sedi :?

verunka2201 28.12.08 22:28
Ada píše:
Neměla jsi nějakou virózu, rýmu? Nezačala jsi užívat léky? Nefetovalas Olynth nebo Sanorin?

:shock: Dotaz: jak moc mění ty nosní kapky (konkrétně třeba ten Olynth) čich?? A co všechno může napáchat za škody?

Ada 28.12.08 22:31

Můžeš si tím poškodit sliznici a údajně i čich (ačkoli leták varuje jen před poškozením sliznice), zvlášť při dlouhodobém používání. Týká se to hlavně chronických rýmařů, kteří kapou pořád.

verunka2201 28.12.08 22:34

No právě, mamka je příšerně chronická (aspoň to tvrdí), my okolo zas říkáme, že je normální závislák, ale je fakt, že kapky do sebe každej den hustí od tý doby, co mě má. :shock: :cry: A pak se divím, že jí občas voní takový divný (odporný) pachy..... :roll:

macska 28.12.08 22:40

No je pravda, že jsem po třech dnech s Vibrocilem taky skoro přišla o čich, předtím s vodovodem místo nosu jsem přitom normálně cítila, ale za pár dní se to naštěstí spravilo. :?

Fleur 28.12.08 22:43

Tp znám od kamarádky, která si čich nadměrným užíváním nosních kapek prakticky zlikvidovala.
Já jsem u sebe již zaregistrovala jev, který jsem pracovně pojmenovala „čichový infarkt“. Spočíval v tom, že jsem najednou necítila vůbec nic (a nešlo o žádný infekt či hormonální záležitost, vysvětluji to přemírou čichových podnětů).
„Proměnu nosu“ teď sleduji v přímém přenosu u vlastní dcery, která postupně začíná přicházet na chuť mým vůním, jež jí dosud připadaly příšerné (naštěstí není tak drzá, aby mi na ně chodila do mých parfémových skrýší).

blackdakini 30.12.08 12:11

Za změnu čichu by mohl i zkažený žaludek, teď mluvím z vlastní zkušenosti z listopadu. Nemohla jsem skoro jíst, všechno mi páchlo, bohužel i moje oblíbené vůně. Nebo stres, to také dělá hodně, člověk je potom celý přecitlivělý, i nos.

klubko 30.12.08 12:51

Jo, na kapičky bacha, závislost se dá vypěstovat docela slušná, doktoři jí už říkají „sanorinismus“. Kamarádka takhle fetovala Olynth nebo něco podobného, až jí tak zduřela sliznice, že už nemohla normálně dýchat nosem a museli jí sliznici strhnout. Chtěli jí to dělat ambulantně, to na sebe nenechala sáhnout, tak šla na operaci a popis nebyl hezký :vomit:

PetraSK doma 30.12.08 13:30

ja keď si ,,dám,, Sanorin, tak nielenže nič necítim nosom, ale ani ústami, takže môžem zjesť čokoľvek, Olynth a podobné mi takú paseku nikdy nenarobili, ale je fakt, že ani nezabrali. Našťastie, stavy upchatého nosa a akejkoľvek choroby nemám často, možno raz za 2 roky, čo som veľmi rada, odkeby bývam v bytovke na prízemí, tak som permanentne otužovaná prievanom :lol: , už to ale dlho nepotrvá, sťahujem sa preč

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama