Jste věrné jedné značce nebo střídáte?

Marianna 26.02.09 13:11

Jste věrné jedné značce nebo střídáte?

Jste věrné jedné značce pleťové, tělové, dekorativní, vlasové atd. kosmetiky, pokud vám vyhovuje nebo ji střídáte, aby si vlasy (pleť …) na účinné látky nezvykly a „neotupěly“? Kdysi jsem někde četla, že - tuším - Němky - si najdou krém, který jim vyhovuje a jsou mu věrné. Naproti tomu - už si nepamatuji - asi Francouzky si létají od krému ke krému.
Já např. hodně dlouho, snad dva roky v kuse, používala šampón a kondicionér na barvené a melírované vlasy od L´Orealu a když mi vlasy začaly plihnout, přestaly se vlnit a nedržely tvar, tak mě napadlo, jestli to není už nejsou z toho jednoho šampónu a kondicionéru unavené. Ptala jsem se kadeřnice a ta mi to potvrdila - že je dobré střídat značky. Co vy na to?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Catananche 26.02.09 13:16

Já naopak myslím, že je to úplně jedno :lol: Pokud máš pocit, že vlasy nejsou co dřív, pleť se horší,…, tak jednoznačně změna pomůže, alespoň ajko placebo efekt :wink: Na druhou stranu, když jsem si konečně našla šampon po kterém se mi nedělají lupy, proč bych ho probůh měnila jenom protože mi to někdo radí?? Takže zrovna ten šampon mám už 8 let stejný ;-)

edinka 26.02.09 13:28

Nejsem věrná, jsem velmi, velmi přelétavá :lol:

macska 26.02.09 13:37

Já taky myslím, že je to jedno. Krémy na obličej nestřídám, dokud ho nepřestanou vyrábět, jsem ráda, že jsem našla něco, po čem mi neskáčou pupínky. Ostatní popadnu, co mě zrovna cvrnkne do nosu.
Možná zrovna u šampónu to chce v tomto konkrétním případě trochu prostřídat, předpokládám, že šampon na barvené vlasy v sobě bude mít hodně silikonů, což by pro moje chmýří byla katastrofa.

Marianna 26.02.09 13:39

Mě změna šampónu trochu pomohla, zase začínám svoje vlasy poznávat. :-) Nebaví mě dlouhé foukání a natáčení na kartáč. Umýt, trochu namačkat a nechat uschnout. Jen ten melír mě nějak zlobí, dřív jsem byla skoroblondýna a teď jsem prostě béžová. :shock: :evil: Změnila jem i kadeřnici, ale nepomohlo to. Můžou ty vlasy takhle zlobit např. nějakými záhadnými změnami hormonů či čeho po porodu?

1Miru 26.02.09 13:53

..jasně že můžou…
Porodem, věkem, hormonama,stres…
Do osmnácti jsem taky byla blondýna, a teď hooodně tmavě plavá :twisted:

(takže bez melíru to nejde :wink: ),
a teď už i se „stříbrnými dráty“… :evil:

Jinak - taky mě moc baví střídat a zkoušet nové kosmetické vychytávky…!,
ale když mi něco sedne, tak to používám tak dlouho, dokud to funguje a nebo mě to nepřestane „bavit“..! :D

Myskamauska 26.02.09 13:53

Změna šamponu po nějakém čase není na závadu.
Pokud jsou vlasy zdravé a nepotřebuješ speciální šampon,tak se to naopak doporučuje,tak mě to bylo řečeno u kadeřníka.

Marianna 26.02.09 14:25
1Miru píše: ..jasně že můžou…
Porodem, věkem, hormonama,stres…
Do osmnácti jsem taky byla blondýna, a teď hooodně tmavě plavá :twisted:

(takže bez melíru to nejde :wink: ),
a teď už i se „stříbrnými dráty“… :evil:

Jinak - taky mě moc baví střídat a zkoušet nové kosmetické vychytávky…!,
ale když mi něco sedne, tak to používám tak dlouho, dokud to funguje a nebo mě to nepřestane „bavit“..! :D

Já jsem právě kvůli těm „stříbrným drátům“, které v hodně tmavohnědých vlasech opravdu svítí na dálku, přešla na maskování melírem. Dříve chytal do hezké blond, teď do nehezké béžové. Po porodu jsem ovšem už skoro dva roky, tak kde to vázne? :roll:

S tím silikonem v šampónech na barv. vlasy to asi bude pravda - sice vlasy hezky vyhladí, ale asi taky po něm časem ztěžknou a plihnou.

1Miru 26.02.09 14:45

…no, a to ještě jsou dva druhy šedých vlasů:
jeden má vlastnosti jako normální vlas…,
druhý je naopak úplně jiný! - „tvrdý stříbrný drát“, který jde velmi těžko barvit, či jinak upravovat…,
no a ten druhý typ mám já.. :twisted: - jenomže mně to skoro vyhovuje, protože tím „zvětšuji“ množství „světlých“ vlasů, a stejně je z 90% foukám do rovna..!. :twisted: :D

Jo a specialistka na vlasy je tady, myslím, Kerze (dávala i odkazy na nějaké stránky s odbornými články, ale už nevím,kde..? :oops: )

verunka2201 26.02.09 22:22
1Miru píše: …Jo a specialistka na vlasy je tady, myslím, Kerze (dávala i odkazy na nějaké stránky s odbornými články, ale už nevím,kde..? :oops: )

…a taky Nela :wink:

LuciaG 26.02.09 22:39

Ja som tak ochotne striedala pleťovú kozmetiku, až som skončila u dermatologičky s alergiou na mnohé kozmetické produkty :(

Ada 26.02.09 23:38

Jsem věrná své pleti/vlasům, nikoli značce… co zrovna potřebuju, to používám bez ohledu na značku.

Kerze 27.02.09 07:54

Kočky, jak v šamponech tak v krémech se mají produkty střídat. O vlasech je to tady http://www.forumzdravi.cz/poradna-125-p … nit-znacky , projeďte si tu poradnu celou, ta paní je hodně dobrá http://www.forumzdravi.cz/…pece-o-vlasy .
A tady je její rozhovor o vlasech http://www.forumzdravi.cz/clanek-67-ana … ozku-hlavy

Já se teď snažím držet jejích doporučení a střídám dva šampony od Klorane. Jak budu mít cestu na Moravu, určitě se k ní objednám na analýzu. Sice s vlasy problémy nemám, ale ona na základě té analýzy doporučí péči a prostředky přesně zacílené pro váš typ vlasů…
Pokud jde o krémy, tak střídám značky tak po půl roce. Když vymažu kelímek, koupím jiný. K některým značkám se ale vracím - Clarins, Clinique a Estée Lauder :wink:

Jinak věřím tomu, co tady na webu někdo psal, že na značce a účinných látkách až tak nezáleží, že krém má prostě jen zadržet vodu v pleti a na to stačí přeba i sádlo… :wink:

Ada 27.02.09 11:16

Sádlo stačí :D Jenže krém není jen o tom, aby promazal pleť a pomohl v ní zadržet vodu. Krém musí být taky příjemnej pro svoji uživatelku, musí tu vlhkost zadržovat tak akorát pro ni (aby neměla pocit, že se „dusí“ nebo že je naopak hned vysušená), dělat efekt, který si přeje (maličko mastit, vůbec mastit, matovat), mít příjemnou konzistenci (někdo rád tekuté, někdo hutnější), dobře se nanášet, příjemně vonět (asi nemusím říkat, jak je tohle individuální), mít hezký obal a akurátní image (někdo by si krém pod pět stovek nekoupil) a nabízet „něco navíc“ (bio certifikát, vědecky okecané superlátky proti vráskám atd.).
A jestli jednu značku nebo víc, to je víceméně taky individuální, někdo je rád věrný (třeba moje máma si našla krém, který jí vyhovuje, a drží se ho jako klíště), někdo je věčný hledač, někdo prostě rád zkouší nové věci a někdo je blbej a kupuje vždycky ten nejnovější a reklamou nejvyzdvihovanější přípravek proti vráskám v marné naději, že „teď už to musí být ono“ :)

Proto je všech těch matlátek tolik, výrobci nám vidí až do žaludku…

Ronna 28.02.09 14:25

Já jsem pro střídání taky. Vždyť i s vůněmi to děláme. Už jen z toho důvodu, že tu máme čtyři roční období, tak pleť občas potřebuje něco jiného. V kosmetice je spousta výmyslů úplně na nic a je to jen škoda peněz, ale sama vidím, že když si dám masku z rýže od Avonu, tak je ta pleť potom fakt pěkná. Navíc nemám ráda takové ty univerzální věci na všechno a proto ženy, které vystačí s jedním produktem na všechno moc nechápu. Ženskost je i v tom, že si dokážeme s těmito věcmi vyhrát.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama