Kam půjde "parfémový" vývoj?

blackdakini 12.07.09 11:54

Kam půjde "parfémový" vývoj?

Co myslíte, kam se bude ubírat parfémový vývoj? K jakým vůním? Čím se budeme vonět za 10, 50, za 100 let?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Vera 12.07.09 17:09

…tak v tomhle mám jasno, za 50 let už ničím :cry: :wink:

blackdakini 12.07.09 17:33

No, tak jsem to zrovna nemyslela… Jen mne napadá, kam se bude asi vývoj ubírat. Mám teď zrovna dojem, že se objevují vůně, které mají hlavu srdce a základ v jedné vůni tak odlišné, jako kdyby to byly tři různé vůně (myslím že zrovna Fuel for Life na mne takhle působí), že jsem si řekla, „kam to až půjde?????“ :conf: Budou třeba vůně, které se budou samy od sebe neustále měnit? Nebo se zase vrátíme k vůním co budou vonět od začátku do konce jednoduše a po jedné kytce (nebo něčem jiném?)

daniela 12.07.09 20:51

Taky jsem nad tím přemýšlela, jestli se ještě dá vymyslet něco nového… teď je na parfémovém trhu všechno možné, od luxusní klasiky až po plytké polévací ovocenky (ctitelky prominou). Napadlo mě, když dnes někdo cítí vůni starou hodně desetiletí a charakterizuje ji „jako na starou bábu“, že tenkrát byly ty dámy přece mladé… a jestli u vůně, kterou my dnes probíráme jako žhavou novinku, řekne někdo za 50 let totéž…

dracatko 12.07.09 20:56

Řekla bych, že trh se těmi stovkami odnoží svěženek přesytí a vrátí se klasické vůně kterými se vonělo třeba ve třicátých letech (anebo si to možná jen přeju 8) )

Albeni 12.07.09 23:00
daniela píše:
od luxusní klasiky až po plytké polévací ovocenky (ctitelky prominou).

I některé ctitelky plytkých ovocenek umí ocenit klasiku :)

(ale to jen na okraj, já vím že ten příspěvek byl o něčem jiném) :)

Irena 13.07.09 00:10

To je strašně zajímavé téma!
V parfumérství má prakticky každá dekáda svůj charakteristický styl, teď jsme v období klonů Angela a Light Blue. Angel přišel s cukrárnou, Light Blue s krystalickou svěžestí. Změna přichází obvykle s objevem nové vonné složky nebo akordu. Takže co tu ještě nebylo: hovězí s levandulí… Ale vážně: já vždycky na jaře jihnu, když rozvetou meruňky. Myslím, že spektrum složek se rozšíří třeba o tyhle krásné a přitom opomíjené vůně. Taky si myslím, že přijde nějaká náhrada větvičníku, takže výrazný návrat chypré v novém stylu.

Ronna 13.07.09 00:18
blackdakini píše:
Budou třeba vůně, které se budou samy od sebe neustále měnit? Nebo se zase vrátíme k vůním co budou vonět od začátku do konce jednoduše a po jedné kytce (nebo něčem jiném?)

Byla bych nerada, kdyby to vše ještě více podléhalo trendům a marketingu. Pevně věřím, že se najdou talentovaní lidé, kteří i ve stávajících možnostech budou schopni nalézt něco nového. Tak jako je to v módě. Sukní a šatů jsou triliony, ale i tak jsou návrháři, co je znovu ušijí nějak zajímavě.

Měnivé vůně, to je zajímavé. Jako že se ráno nastříkáš a vůně se bude měnit třeba podle míry tvé únavy na stále svěžejší a svěžejší? :wink:

Ronna 13.07.09 00:20
Irena píše:
Takže co tu ještě nebylo: hovězí s levandulí…

Moje máti už léta touží po jogurtu, co bude chutnat jako řízek. Možností je ještě asi mnoho všude. :D

ledifia 13.07.09 00:25

Mně se právě proto třeba hrozně líbí vůně Parfumerie Generale. Mladý kluk, vůně jsou dost moderní, ale zároveň je z nich cítit řemeslo a tradice, žádné prvoplánové marketingové taháky.

Některé niché značky směřují celé k unisexovým vůním. To dřív nebylo, aspoň myslím.

Fanfan 13.07.09 08:01

Možná mám omezenou fantazii, ale myslím si, že donekonečna objevovat nové voňavé složky a akordy asi nepůjde. :oops:

Vidím to podobně, jako je to v módě. Bude se vracet to, co se už nosilo a bude snaha to nějak oživit, zmodernizovat, přidat něco, co tam původně nebylo. A s rozvojem moderních laboratorních technologií třeba půjdou získat vonné esence ze zdrojů, které se nahrazovaly uměle, nebo se nepoužívaly, případně budou dokonalejší náhražky těch složek, které se z jakéhokoliv důvodu dnes používají čím dál méně. :D

evixx 13.07.09 08:47

… blízkou budoucnost nevídím jako příliš parfémově převratnou … všichni se bojí a sázejí na opakování jistot, které mi připadají stále sterilnější a asexuálnější - vlastně jako lidstvo samo … a daleká budoucost :conf: … nějaké genoticko-manipulační hrátky s vlastní přirozenou vůní ? :D

Janka 13.07.09 09:22

Taky bych řekla, že se budou čím dál tím více nahrazovat přírodní složky syntetickými. Jinak myslím, že trh už je dost přehlcený a spíš se zase budou trendy vracet.

Irena 13.07.09 09:25
ledifia píše:
Mně se právě proto třeba hrozně líbí vůně Parfumerie Generale. Mladý kluk, vůně jsou dost moderní, ale zároveň je z nich cítit řemeslo a tradice, žádné prvoplánové marketingové taháky.Některé niché značky směřují celé k unisexovým vůním. To dřív nebylo, aspoň myslím.

Vůně se původně nerozlišovaly na pánské a dámské, to začalo až na začátku 20. století. Ještě Charlie Chaplin nosil například Mitsouko. Výrazný předěl mezi pánským a dámským sektorem je až věcí poměrně nedávnou, ještě v sedmdesátých letech byla spousta vůní univerzálních. Unisexové vůně vnímám jako trochu něco jiného než tyhle staré „univerzální“ vůně: pro mě je to CK One a 90. léta a žena, která se stává stále plošší, hubenější a chlapečtější. Je to spíš snaha udělat z ženy chlapce, než najít pro obě pohlaví svobodu ve výběru. Niche značky nevytvářejí tahle klišé. Prostě máš na prkně deset flašek a vyber si, co Ti voní.

Irena 13.07.09 09:28
evixx píše: … blízkou budoucnost nevídím jako příliš parfémově převratnou … všichni se bojí a sázejí na opakování jistot, které mi připadají stále sterilnější a asexuálnější - vlastně jako lidstvo samo … a daleká budoucost :conf: … nějaké genoticko-manipulační hrátky s vlastní přirozenou vůní ? :D

Já myslím, že mainstream bude stále mainstreamovatější, ale exkluzivní řady se třeba rozšoupnou. :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama