Kam v Brně?

PaK 30.06.08 17:56

Kam v Brně?

Narychlo se mi naskytla možnost zítřejšího jednodenního výletu do Brna. Je tu spousta Brňaček, tak žebrám o nějaké tipy, co stojí za vidění. Díky moc!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Ronna 30.06.08 18:52

No tak my tady máme draka........ a tím to končí.  :lol:

Dva hrady, což je unikát. Ale jeden je daleko a ten druhý (Špilberk) je do prudkého kopce.
Především si všimneš, že nikde nejsou téměř žádní turisté, není tu totiž nic moc na vidění. Výchozí bod může být nám. Svobody. Když budeš stát čelem k jeho vrcholu, tj. McDonald bude po pravé straně, tak uvidíš ulici Masarykovu, která z vrcholu vychází, vede až na hl. vlakové nádraží. Když půjdeš z náměstí dolů po Masarykové směrem k nádraží, tak druhá odbočka do prava (roh je knihkupectví) vede k drakovi, jež visí ve vchodu do radnice. Když budeš stát před radnicí a dívat se na draka, tak doleva hned pár metrů je Zelný rynk, kde si můžeš koupit vše od třešní po borůvky. Je to skvělé místo plné lidí. Chodím tam obden. Když tam přijdeš, tak po levé straně vede ulice (krátká, nevím jak se jmenuje) zpět zase na Masarykovu. Na této uličce, hned pod Zelným rynkem je parfumerie Esta, kde mají k vyzkoušení více vůní od Estée Lauder, mnoho Aqua Allegorií a jiných od Guerlain (i Mitsouko). Když pak přejdeš Masarykovu a půjdeš dál ulicí Orlí (na rohu Masarykové a Orlí je Adidas) až dolů, najdeš tam Měnínskou bránu, pozůstatek hradeb města Brna, u této brány je napravo restaurace Rebio, racionální restaurace, kde si vezmeš tác a nabíráš si co chceš, platíš u pokladny podle váhy jídla. Tam chodíme často na jídlo nebo jídlo sebou. Jinak když se vrátíš zpět na Masarykovu, půjdeš dolů k nádraží, na zastávkách tramvají sestoupíš po schodech do podzemí, aby ses tzv. Myší dírou dostala na druhou stranu nádraží (vede to spodem pod nádražím jako takový pěší tunel - je to tam děsný, samé obchody Vietnamců), dojdeš na konec Myší díry a před sebou máš velkou budovu Tesca. Doporučuji vyjet po eskalátorech, minout Tesco, pokračovat nadchodem přes silnici (je to velmi krátké) a jsi v obchodní galerii Vaňkovka a tam je více obchodů, Douglas a Marionnaud a Interspar atd.
Nějaký dotaz? :lol:

PaK 30.06.08 19:01

Až seberu čelist ze země, tak bych možná nějaký dotaz mít mohla, ale vlastně asi ne. Byl to vyčerpávající popis toho nejdůležitějšího. :shock: Oceňuji hlavně ty parfumérie, Vaňkovku určitě navštívím.
Na Špilberku jsem byla jednou a v kasematech jsem akorát nastydla. :(

Ronna 30.06.08 19:02

Pokud by jsi chtěla na Špilberk - hrad, tak tam jsou kasematy - tam se mučilo apod., ale není to nic moc.
Napsala jsem ti to možná obráceně, pokud přijedeš vlakem, tak budeš mít Masarykovu před sebou nahoru a na jejím konci je to nám. Svobody. Ztratit se nikde nemůžeš. Máme tu i Kapucínskou hrobku, ta je kousek od nádraží.

PaK 30.06.08 19:10

Já tam budu mít asi dost času, přítel mě tam vysadí cestou na Slovensko a pak zase nabere.
Máte i botanickou zahradu. Stojí za to?

Ronna 30.06.08 19:26

Máme botanickou zahradu, je v areálu Přírodovědecké fakulty, ale dostat se tam musíš tramvají, je to trošku mimo centrum, ale u ní jsou nejkrásnější domy v Brně a sice Tivoli. Vypadá to jako šlechtické sídlo. Turisté tam vůbec nechodí. Jsou tam normální byty, ale ta zdobená fasáda je prostě něco. Je to celé náměstí (Konečné).
Takže pokud budeš chtít do Botanické a k Tivoli, musíš z nám. Svobody na opačnou stranu než je Masarykova ulice. Je to jakoby základna toho trojúhelníku, ze kterého vedou tři rovnoběžné ulice a ta úplně nalevo - roh je KFC a druhý roh je Reserved - je ulice Česká. Tou půjdeš nahoru až na konec, kde ji bude křížit ulice Joštová. Tam jsou zase zastávky tramvají - vlevo, vpravo a před tebou, tak ta před tebou směrem dál - jakoby pokračování ulice České, její pravá strana (před Panerií), tam se dá nastoupit na tramvaje (jakékoliv) a druhá zastávka Konečné nám. Tam je nalevo Tivoli, napravo areál Přírodovědecké fakulty MU. Budeš muset jít doprava podél areálu asi 50m a tam je pak vchod. Ale jestli má Botanická zahrada otevřené, to nevím. Areál otevřený je, je zkouškové období. A je tam vrátnice.

Na nám. Svobody je parfumérie Fann, mají tam nějaké výprodeje. V podstatě to tam vypadá, že to balí, ale asi to jen tak vypadá.

Záleží na tom, kam přijedeš. Hned před vlakovým nádražím na zastávkách tramvají jsou ty vstupy do Myší díry, aby ses dostala do Vaňkovky. Jinak se klidně ptej lidí. Jsme univerzitní město, všude na ulicích jsou tedy mladí a inteligentní lidé. :wink:

PaK 30.06.08 19:38

Díky moc! Určitě se nebudu nudit! :-)

Arome Lada. 30.06.08 21:55

Skoro každý "turista " u nás navštěvuje hrobku Kapucínů na Kapucínském nám. blízko nádraží(baron Trenk, lustr z lidských kostí …)- navíc je tam příjemně chladno.A taky přehradu (tramvaj č.1 z nádraží).Pokud chceš jenom obchody, doporučuju Olympii (autobus zdarma od Vaňkovky).

Svatka 30.06.08 22:34

Do Botanocké zahrady na Kotlářské na přír. fak. se dostaneš tramvají č. 13 z nádraží směr Technické muzeum (taky je bezva). Momentálně není v žádné bot. zahradě spec. výstava. Ale na Kotlářské je skleník (placený 9-16h), docela hezký.
Jinak je tu taky výstava Leonardo da Vinci a jeho vynálezy v Titanic Hall odjezd od Tesca naproti Vaňovky bus č 60. zastávka Strážní.

PaK 01.07.08 09:42

Z výletu do Brna nakonec sešlo, ale i tak mockrát děkuju za info. Já si to někam překopíruju a určitě ještě užiju. :-)

Fleur 01.07.08 15:15

Tak až dojde k výletu do Brna, radím ještě navštívit Turistické informační centrum (je přímo u toho visícího draka, jak Ronna pěkně popsala), kde Tě vybaví plánky a tipy na aktuální výstavy (třeba budeš mít štěstí i na otevřenou vilu Tugendhat, evropský skvost funkcionalismu).

  • Citovat
  • Nahlásit
PaK 01.07.08 15:55

Vilu Tugendhat mám v merku už dlouho. Už jsme před ní jednou stáli (tak dva roky zpět), ale musí se tam předem rezervovat.

Katlynka 04.07.08 12:20

Vila Tugendhat je nádherná, nechcelo sa mi odťiaľ odísť :D Len myslím, že už dlho nebude prístupná návštevníkom, idú ju, myslím, rekonštruovať.

PaK 04.07.08 19:04

Já myslím, že je přístupná do konce roku.

saeculi-felicitas 18.10.08 00:29

taky je prý někde v centru relativně nové otevřená čokoládovna - jako kavárna, ale s čokoládami všeho druhu a teplot :) nevíte někdo, kde přesně to je?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek