Kam v Londýně?

janamarie 06.11.08 18:18

Kam v Londýně?

Máte nějaké tipy kam zajít Londýně? Letím tam poprvé, památky mám jakž takž naplánované, ale kam vyrazit za nákupy a na jídlo. Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

janas 06.11.08 21:43

Picadilly 181 - parfumerie Fortnum and Mason :D

lu 06.11.08 22:02

Na nákupy Oxford Street…našla jsem tam všechno - Lutense, Amouage, Toma Forda, Creed, Annick Goutal… A samozřejmě nespočet butiků s oblečením…

zuz.ka 22.06.09 22:25
Lu píše:
Na nákupy Oxford Street…našla jsem tam všechno - Lutense, Amouage, Toma Forda, Creed, Annick Goutal… A samozřejmě nespočet butiků s oblečením…

Souhlasím, tolik butiků Zara (cca 5), Mango (cca 6), Next (tak samo) a dalších (Diessel, Gap…) na jedné street jsem ještě neviděla! A teď navíc budou i letní výprodeje :wink:

berush 22.06.09 22:29

Oxford street to je mor… možná ještě Regent street a a pěkné obchůdky jsou i v okolí Carnaby street…a samozřejmě Selfridges … tam je všechno… a pak zalézt do některého z parku a čučet do zeleného a zklidňovat rozjitřené čivy :lol:

verunka2201 22.06.09 22:33

Teď na to koukám… škoda, že jsem nebyla parfemaniačka už před 3 lety, to bych si tam zlezla všechno :D

Akorát, jak snažím se si tu Oxford Street vybavit (a určitě jsem ji z valné části prošla), na žádné luxusní butiky jsem nenarazila :shock: Zato tam bylo přehršle těch obchodů typu Vše za 39 a Diskont-Suvenýr a podobně :?

janas 22.06.09 22:34

Moc hezký zážitek je plavba lodí po Temži.

berush 22.06.09 22:41

a nádherné staré stromy v parcích v Greenwichi - nasednout ve městě na loď a nechat se dovézt do Greenwiche… budeš mít před sebou úžasné panorama Canary wharf - nově postavená luxusní finanční čtvrť. parky celkově jsou v Londýně nádherné. Ještě třeba National Gallery na Trafalgar square, v sále, kde mají Rubense, je tam od něj Paridův soud a to 2×, maloval obraz se stejnou tématikou s odstupem tuším 20 let. A jako by i čas poznamenal ty pstavy, ty ženy jsou tam poněkud povadlejší prdelatější…no zajdi se podívat (je to zadarmo) uvidíš…

radulllinka 07.09.11 09:36

Holky, a ty výprodeje jsou v Londýně kdy?
já letím příští týden,tak doufám,že ještě nějaké výprodeje po létě budou.
a asi lepší je jít na tu Oxford street přes týden než o víkendu ne?nebo je to jedno,je tam stejně mraky lidí?

eskargoth 07.09.11 09:49

Určitě navštiv některý z městských parků! Ideální je vzít si tam jídlo, sednout pod strom nebo k vodě a koukat na lidi okolo. Na Londýně se mi líbilo právě to, že si člověk sedne kamkoliv a je to vpohodě (tady když si sednu na trávu na mě koukají jak na idiota). Třeba Kensington gardens jsou nádherné a je sranda krmit tam kačeny a bernešky:)
Na nákupy, jak už bylo řečeno, Oxford street, ale třeba fajn Primark je i na trase 142, když jedeš z centra směr Edgware tak po pravé ruce, je to hodně vágní popis, ale nemůžu si vybavit jak se to tam jmenuje, sakra… Kde budeš bydlet?
Co se jídla týče, je tam fajn Subway, který není zase nijak nesnesitelně drahý a mě chutná. Nebo pak spousta indických, afghánských a podobných fastfoodů. Jen je někdy problém se s nima domluvit:)
A večer je krásné posezení na Covent garden, okolo spousta umělců.. a pak šílená čtvrť Candon town. (a hlavně mě teď nebijte za spelling, protože si absolutně nepamatuju jak se co píše:))

radulllinka 07.09.11 09:57

No my budeme u přátel v Brightonu a do Londýna plánuju udělat jeden celodenní výlet spojený s nákupy.
A právě zvažuju,jestli ten Londýn nechat na pátek a nebo jet tam v sobotu.V londýně jsem už byla na památky dvakrát,takže tohle už absolvovat nemusím,teď mě zajímaly nějaké vaše tipy,kam se zajít podívat,případně kde se vám líbilo,dobré obchody.Super do toho parku asi zajdem,snad bude hezky ještě a nebude pršet.Subway mi taky chutná a právě nějaké exotické restaurace mám v plánu. To je taky další otázka ráda bych si dovezla nějaké zajímavosti z jídla,co se u nás nedají sehnat nebo jsou o dost dražší.kam pro tohle zajít?
chci nějaké super octové čipsy,takovou tu hnědou jakoby Magi pomazánku?,nevím jak to popsat atd. to je ve všech marketech?

eskargoth 07.09.11 10:07

Já tam nakupovala buď v Sainsbury's anebo v Marks Spenser. Vím, že ten je i v ČR, ale tady jsou to spííš obchůdky, kdežto tam normální obchod jako Interspar:) takže tam určitě takové věci mít budou (ale Sainsbury's je levnější). Mi třeba strašně chutná ta pomerančová marmeláda.. je nahořklá a mají je skoro ve všech suvenýrech.

RainyWeather 07.09.11 10:19

A Guacamole, to je taky skvělá věc :-) Myslím, že určitě tyhle věci budou v Marks & Spencer.

radulllinka 07.09.11 10:51

Ano Guacamole znám,ty si dělám sama doma z hodně zralého avokáda.
A ten Sainsburys je taky na Oxford street ?

eskargoth 07.09.11 11:06

už si bohužel nepamatuju názvy ulic, ikdyž bych všude snad ještě trefila… ale tady máš seznam prodejen: http://www.sainsburys.co.uk/sol/storelo … selctdFac=

nicméně jsou to běžné obchody, takže stejně narazíš buď na velkého Markse nebo na tohle i bez hledání…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama