Kam za parfémy v Amsterdamu?

RainyWeather 22.04.12 19:44

Kam za parfémy v Amsterdamu?

Nenašla jsem žádnou vhodnou diskuzi, kdyžtak mě odkažte…

Za 14 dní jedeme na prodloužený víkend do Holandska - nevím přesně, kde se budeme pohybovat, ale určitě navštívíme Amsterdam a Rotterdam. A jako správnou Aromačku mě pochopitelně zajímá - kam za parfémy? Najdu tam třeba butik Guerlain? A případně jestli někdo má tucha, tak jak je to cenově? Uvažovala jsem, že si tam koupím novou Aqua Allegorii. Ale nepohrdnu ani jinými značkami :jazyk:

Jste tu holky zcestovalé, pokud víte, poraďte, kde si to užiju :twisted:


Reklama

foxy 23.04.12 06:22

http://your-perfume-guide.blogspot.com/…erlands.html

Evi, nevim, nakolik je to aktualni, ale nejake pouzitelne tipy by tam byt mohly, ja jsem si tam koupila u Chanelu Coromandel…Am­sterdam je moje milovane misto, je uzasny, uzij si to! :)

barbucha 23.04.12 09:04

To je ale výbornej odkaz! :palec:

RainyWeather 23.04.12 17:53

Díky, z toho si vyberu :P A moc se těším, nikdy jsem tam nebyla.

dusty 23.04.12 18:16

@foxy @EvaKm , v Babassu, či ako sa to volá, majú sortiment Santa Maria Novella, určite si pozri ich mydlá, zvláštne parfumy a oleje, nádherné veci. Ja mám od nich mandľové mydlo, používajú viac-menej stredoveké receptúry. A toaletky - vraždila by som!

RainyWeather 06.05.12 20:05

Tak jsem dnes vyrazila na čichanou. K mému zklamání Guerlaina moc nevedou, max. „povinnou výbavu“ typu Shalimar, L'Instant, Insolence, Idylle. Novou Lys Soleiu nemají nikde, prý má přijít 17. května. V nenápadném obchůdku Skin Cosmetics cca 800 m od centra jsem objevila poklady. Jenže času bylo málo, navíc jsem nešla nakupovat a tak mi bylo trapné zkoušet toho hodně. Na druhou stranu je fakt, že si vás tam nikdo moc nevšimne a můžete i vklidu popisovat papírky. Takže jsem testla asi 10 vůní a šla. Značky: Creed, Dyptique, Byredo, La Maison Francis Kurkdjian, By Killian, Acqua di Parma, L'Artisan, Frederic Malle a spousta dalších. Z papírků se nedá moc soudit, ale nejvíc se mi asi líbil Tulipán od Byreda a Magnolia Nobile od Acqua di Parma. V obchodním centru na náměstí jsem ještě zkusila Sergovu Arabii (zajímavé, ale nikoli k nošení) a velmi pravděpodobně jsem se zamilovala do Douce Amere, kterou jsem sice zkusila několikrát ze vzorku a líbila se mi, ale dnes po jednom střiku na zápěstí provoněla svěží nizozemský vzduch široko daleko a byla to nádhera. Škoda, že tuto jedinou od SL měli vyprodanou. Mimochodem tam měli i Gucciho mandarinku z Flora Collection, ale na tu už jsem neměla sílu. Celkově jsou ceny ucházející, podle cen ostatního zboží jsem to čekala horší. Takže závěr: Nadšení z nedostupných vůní, zklamání, že jsem si ani jednu neodnesla. A co se týká města - uvolněná atmosféra, ale shodli jsme se s přítelem, že naše Praha je zajímavější.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama