Káva - Čaj

Kriss 19.12.10 14:39

Káva - Čaj

Ja, barbar, ktorý doteraz pil instantné capučíno s mliekom a z čajov boli pre mňa luxusom Teekanne a Lipton som v piatok náhodou narazila na špecializovaný obchod s kávou a čajom…

Doteraz som sa im úspešne vyhýbala, veď čo tam môžu také ponúknuť, čo nemajú myslím v pestrej ponuke markety. Možno tak bylinky..že áno. No , proste sedlák v meste.. no.

No, od piatka som tam bola už 3 X :D vôňa úžasná, sortiment skvelý, neviem, čo vybrať skôr. Chuť ešte lepšia. Cenovo myslím prijateľné.

Unesená som z ovocných čajov - višnňový, ovocie v rume, vobec ich netreba sladiť a výborne chutia. Z káv som kúpila aromatizované Baileys, Čokoláda, Vaječný likér , Keňa a Etiópia , no a vidím to na doplnenie zásob.

Čo by ma ale zaujímalo je, ako sa káva má pripravovať. Teda, matne si pamätám z detstva, keď matka pila kávu, že by sa na káve mala vytvoriť hustá pena, keď ju zalejem vriacou vodou. Ani na jednej z nich po zaliatí vodou sa pena nevytvorí. A trochu mi vadí ta usadenina, čo pláve sem a tam. :mrgreen: Precediť ju bude asi blbosť. Kávovar nemám, ale zvažujem, či by to stálo za investíciu.

Takže, ocením vaše postrehy, čo, kde, ako, aké druhy skúsiť,príchute, kde nakupujete kávu a čaje, zrnková vs. instantná, ako pripraviť, prípadne nejaké speciálne nádobíčko… :D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

WildOrchid 19.12.10 14:49

opravdu husta pena ktera hned nezmizi se dela (z toho co ja znam) jen v pressovaci.
Nescafe zality vodou sice udela penu, ale za chvili je pryc.

Me osobne nejvic chutna turek :mrgreen: ten ani penu nema

Ronna 19.12.10 15:23

Kriss, to je fajn objevit něco nového, co člověka baví a těší, že? Pár postřehů už tu najdeš, máme tu nějaké vlákno o čaji.

A já už konečně musím jít na to latté do Tchiba, jak doporučoval derad.

Lalaith 19.12.10 15:49

Poznávám sortiment jedné firmy, zkus kávu Kuba, z aromatizovaných Belgické pralinky… Z ovocných čajů doporučuji burisnkový krém, ze zelených např. Malého Buddhu a Ostružina-jasmín…

S přípravou kávy je to složitější - záleží v čem… Pokud ti klasický turek s lógrem nevyhovuje, můžeš vyzkoušet french press (http://jaknakavu.eu/…rench-press/), moka kávovar (http://cz.labohemecafe.eu/informace/pri … -konvicka/) nebo potom pressovač, ale s těmi zkušenost nemám… :wink:

Garfield 19.12.10 15:50

Turka nepiju, ale byla jsem naučena šálky napřed nahřát a samotnou kávu pak zalívat na 3×.Pěnu to udělá hezkou.

Kriss 19.12.10 16:02

:D idem vyskúšať. Hádam ma z tej kávy neklepne…už 3 šálka dnes :mrgreen:

Lalaith 19.12.10 16:05

Neklepne, přinejhorším (pokud nejsi na kafe zvyklá) budeš juchat třeba do tří do rána :lol:

Ronna 08.01.11 18:26

Koupila jsem si čaj Pu-Erh. To je opravdu zemitá chuť s velkým Z. Asi si budu muset zvyknout, chuť je opravdu podivná, ale nikoliv protivná. Jen vůni asi do parfému nikdo nepoužije, je to takové zatuchlé.

emily 08.01.11 19:08

Priateľ ma chcel potešiť (mám rada čierne čaje), tak mi kúpil Lapsang Souchong od Windsor Castle, uvarila som ho nedávno a rodina začala hľadať čo v byte horí :roll: Najskôr dym, potom údenina.
Popis: Dym čínskeho dreva dodáva tomuto čaju typickú silnú údenú vôňu.

Ronna 08.01.11 19:10

Ale chutnal dobře, ne? Kdysi jsem ho taky měla, ale byla jsem prodavačkou na onu kouřovost upozorněna.

emily 08.01.11 19:14
Ronna píše:
Ale chutnal dobře, ne? Kdysi jsem ho taky měla, ale byla jsem prodavačkou na onu kouřovost upozorněna.

áno, chutí dobre, najmä k takým výdatnejším raňajkám toasty, párky, miešané vajíčka /u nás praženica/- prestanem dýchať a pijem :D

Napríklad zelený čaj vypijem len ochutený s citrónom /zlatý lapsang:)/

Lama 08.01.11 19:20

Mně teď zachutnaly čaje s levandulí, buď klasicky černý s levandulí podle toho, jak mi ujede ruka :lol: (poprvé jsem měla v jedné čajovně) a k snídani ovocný Provence od Oxalisu (mám rada spíš „kyselejší“ čaje).
http://www.oxalis.cz/…cny/d-72801/
(teď se učím byliny na zk a nejradši bych, aby se všechny čaje zrušily :evil: )

kingfisherie 08.01.11 20:12

Já jsem docela velký pijan čajů :D Kupuju na auria.cz a jsem hodně spokojená. Ale zase nejsem žádný odborník, abych mohla určit, který čaj je opravdu kvalitní a který ne. Z těch co si kupuji pravidelně, mám hodně ráda bílý čaj - bílá pivoňka (Pai mu tan), zelený jasmínový (Hua Cha White King), gunpowder a pu-er - i když u toho jsem docela začátečník. A teď jsem si koupila cestovní čajovou soupravu, protože dost lítám mezi školou, domovem a prací. Je parádní :) Taková pidi, ale své účely plní skvěle.
Hodně taky piji lapacho a roiboos. Máte taky někdo odzkoušené, že vám lapacho pomáhá při nemocech? Nebo je to jenom můj subjektivní pocit - placebo :)

Ronna 09.01.11 12:11

Nemáš obrázek té sady?

kingfisherie 09.01.11 12:38

Je to tahle: http://www.auria.cz/index.php?… … cts_id=261

Ještě by to pod ní chtělo nějaké malinké dřevěné čajové moře a bylo by to dokonalé :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama