Kiehls Original Musk

Chandler 05.09.11 13:42

Kiehls Original Musk

Dnes jsem zase porušil svoje předsevzetí nekupovat nic naslepo a mám na cestě Kiehls Original Musk . Má někdo nějaké zkušenosti?

Tady je odkaz na basenotes http://www.basenotes.net/ID26123480.html


Reklama

Mirka 08.09.11 10:58

znám jen krémy, ale složení vypadá dobře. Napiš pak, jaká je, prosím.

Chandler 14.09.11 10:42

Tak tady jsou mé dojmy po několikadenní zkušennosti s Kiehls Original Musk EDT .
První seznámení bylo tvrdě v duchu YSL Kouros . Jednoduše rečeno otevření je ve stylu umírněné verze Kourosu :-). Jenže tenhle kousek ve spojení s mým nosem je pěkný chameleon. Při dalších aplikacích už reminiscence na Kouros byla jen vzdálená. V dalším vývoji se objevila trpká růže alá červené víno, kterou jsem už někde cítil. Ano, takhle je růže cítit v Rose Poivre od TDC :-). I ta růže se však chová jako chameleon, protože při dalším setkání jsem tam cítil klasickou „sladkou“ růži alá Iquitos . Pačuli se drží hezky zpátky, což v mém případě nelze, než ocenit :-). Ohledně pačuli jsem měl velkou obavu, protože jeden basenoter napsal, že ho Kiehls Musk velmi razantně přenesl do doby hippies, což zavánělo obrovskou dávkou pačuli :-). Co se týče muskových vůní, tak nejsem zrovna nadšenec muskovek od Jovanu . Kiehl je muskovým kreacím Jovanu hodně vzdálen, snad jen v základu by mohl někdo cítit společnou DNA. Mnohem blíž má Kiehl k Musc Koublai Khanovi . Zatímco v Koublai najdeme spíše kmínově laděné variace „člověčiny“, Kiehl se drží spíše na animální straně. Nicméně označení „animální“ mi nepřijde zrovna přiléhavé. Někdo si pod tím představí mokrého psa, někdo tygra :-). Já slovo animální používám pro něco, co neumím běžným jazykem popsat. Je to něco, co dané kompozici dává šmrnc, někdo by mohl říct sex appeal :-). Je třeba říct, že tenhle animální tón je v Kiehls Musk zcela „bezpečný“ a příjemný. U Koublaie si spousta lidí myslí (a já mezi ně nepatřím), že v tomto ohledu „bezpečný“ není . Kiehls Musk je tak zcela jistě možné vyřadit z řady mýdlově čistých a zcela sterilních muskovek. V základu mi Kiehls Musk připomíná Monsieur Houbigant , čili tu máme vintage feel v tom nejlepším slova smyslu. Vintage zde rozhodně neznamená staromodní. V základu se může samozřejmě objevovat i reminiscence k Jovan muskům. Tuhle vlastnost má ostatně i Koublai. Prostě všechny na musku postavené produkty nakonec musí skončit trošku jako Jovan Musk :-). Výdrž této EDT je skutečně impozantní, neboť přesto, že na láhvi je napsáno EDT, po aplikaci na kůži se objeví neodbytná myšlenka, jestli v láhvi není parfemovaný olej! Do prostoru se uvolňuje velmi decentně a po malých dávkách, takže máte pocit, že to voníte VY a nikoli jakýsi parfém :-). Celkový dojem z této, pro příznivce arome téměř neznamé muskovky je, že přesně něco takového příjemného a originálního mi na poličce donedávna chybělo :-). Dokreslit to může skutečnost, že od doby, kdy se mi ocitl Kiehls Musk v ruce, jsem na sebe nic jiného nevzal :-). Ale takové počáteční nadšení se u mě vyskytuje docela pravidelně :-).

Mirka 14.09.11 11:29

děkuji, vypadá to, že by se nám to doma hodilo :lol: ať Ti nadšení dlouho vydrží!

FlirtBoy 14.09.11 12:10

zní to dobře, moc dobře… 8)

MS61 14.09.11 23:55

To teda jo! A to mne přivádí k otázce: jaktože ještě nemám Kouros? :conf: :wink: Aspoň refánek je pro gentlemana středního věku téměř nutnost. A pak by mohl přijít třeba vzoreček Kiehls. :whistle:

M.

mexxxin 17.04.17 17:23

@Chandler Ahoj, prosím, můžu se zeptat, jak voní? Totiž, zajímá mě jen jestli nemá takový ten „závan“ starodávných kolínských..Děkuji…

Chandler 20.04.17 12:57

Obávám se, že právě něco jako takový ten „závan“ starodávných kolínských tam právě je. :mrgreen:

Optimální ale samozřejmě bude vyzkoušet přímo v Praze např. obchodním centru na Chodově, kde mají samostatnou prodejnu.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama