Kolik utratíte za kosmetiku?

deMerteuil 14.6.18 14:17

Kolik utratíte za kosmetiku?

Ahoj, zajímalo by mě, jestli jsem divná. Před pár lety jsem toho ještě moc nepoužívala. Teď je mi třicet a mám pocit, že se z kosmetiky postupně stává moje vášeň. Musím mít všechno možný, od parfémů, přes masky a oleje na vlasy až po krémy. Plus pravidelně chodím ke kosmetičce. Počítala jsem to, a měsíčně utratím tak 3000 za základ a pravidelnou péči a když jsem neukázněná, padnou další 2000 na věci, které třeba použiju jednou, dvakrát a pak je někomu dám. Zajímalo by mě, jestli je to běžné, nebo bych měla brzdit. :lipstick: :nail: Jak to máte vy?

Andrea MP 14.6.18 14:30

Tak jestli si to muzes dovolit a tvuj chlap z toho nesili tak ybch to neresila :-D ja bych asi 5k mesicne neutratila. Nekdy mam sice taky mesic, kdy utracim vice, ale myslim, ze co se kosmetiky tyka, mesicne se vejdu do 2.000,– nekdy kupuji i drazsi produkty, nekdy staci drogerka. A pritel je z toho na nervy, protoze je toho plna koupelna :-D ke kosmeticce nechodim, ale zvazuji.

deMerteuil 26.6.18 17:32

No tak chlap to zas tak nesleduje… :D Ví, že nic neušetřim no. Já toho mám taky plnou (nejen) koupelnu :think: … Mám pak občas trošku depku, že toho je moc a nespotřebuju to…

Eunika 26.6.18 21:09
@deMerteuil píše:
Před pár lety jsem toho ještě moc nepoužívala. Teď je mi třicet …

Počkej, až Ti bude 40+. :lol:

Lucinela 26.6.18 22:28

deMetreuil @
40 +, lépe řečeno, téměř 50. Vypadá to hrozně, neřeším už kosmetiku, ale co budu potřebovat napravit, pozvednout, vyretušovat tak, abych to byla pořád já, což je velmi, velmi drahé, takže ta konečná částka cca na 5 let se pohybuje v řadách několika tisíců. Mám to štěstí, že moje kamarádka z dětství je skvělá dermatoložka a ví přesně, kam mě nasměrovat. Ona sama je chodící reklama na to, jak vypadat přirozeně, svěže a přitom úměrně věku.
A jednorázové nákupy už jsem si zakázala, mám svou značku posledních pět let, ale bohužel ani ta není všemocná. Každé ráno poděkuj, že je ti teprve 30 + a že zatím řešíš prkotiny :-) . Ale je fajn, že se o sebe staráš. Já jsem začala od puberty akné, potom smíšená pleť, potom T-zóna a teď suchá, extrémně citlivá pokožka :lol: . Ale je znát, že jsem se o sebe starala, spoléhala jsem více na geny, ty nezafungovaly úplně tak, jak jsem předpokládala. Oválný obličej je v mládí výhoda, s přibývajícím věkem doslova sešup dolů :-) . Asi tak.

Lucinela 26.6.18 22:30

@Andrea MP
Dobrá kosmetička je důležitá, alespoň v začátcích. Nasměruje tě, jaké máš používat masky, jak často peeling, jakou máš pleť, čemu se vyhnout, co ti hrozí, co je tvoje přednost.

Andrea MP 2.7.18 18:45

@deMerteuil Je faktm, že mně se jednu dobu kolem zrcadla taky začaly kupit krémy, ale vyřešila jsem to stopkou na jejich nákup a zelenou na nákup dekorativky. :D

@Lucinela jj tomu věřím. já nad tím přemýšlela hlavně kvůli obočí, aby mi ho rovnal někdo šikovnější než jsem já sama. Co se samotné pleti týkám, zvažuji spíš ten scan pleti, díky kterýmu zjistíš, co přesně tvá pleť potřebuje (víc čistit, víc hydratovat, více kolagenu apod.) :kytka:

Andrea MP 2.7.18 18:45

@Eunika nestrašte :D

Nikisasanka 10.7.18 21:36

Také jsem nedávno myslela, na kolik mě vlastně kosmetika vyjde. Je pravda, že když se nekrotím, nevejdu se do 2000 Kč, většinou se to nafoukne i přes 3000 Kč a to ke kosmetičce nechodím. Jenže používám výhradně přírodní kosmetiku (kromě vlasů) a jen tak něco mi nesedne. A už mi se mi také před dvěma lety přehoupla třicítka :) Díkybohu, že zatím nepotřebuji a nekupuji žádné krémy na vrásky…

EmmaLark 16.7.18 17:45

Když jsem chodila do práce, tak jsem klidně utratila 5tisíc. A to nepočítám návštěvy kadeřnice a kosmetičky. Teď jsem na MD a musím vyjít s málem, takže jsem v tom cca za pětikilo na měsíc (samozřejmě mi jako naschvál dojdou všechny produkty najednou a investice je vyšší, ale když to rozpočítám, tak je to tak těch pětset). Musela jsem se holt uskromnit. Ale zjistila jsem, že potřebuju akorát šampon, balzám, masku, řasenku, balzám na rty, parfém, korektor, pastu, krém na ruce a krém na tělo, nějaký olejíček a to je vše. A už mám spíš stálice v kosmetice, za které jsem ochotna dát víc peněz jednu za čas a nekupuju každej den nové věci na zkoušku, které jsem často dávala ostatním, protože mi nevyhovovaly. Občas si zajdu ke kadeřnici na stříhání a výživu, jednou za čas ke kosmetičce. A zjistila jsem, že čím méně, tím pro mou pleť a pokožku lépe.

Michele 16.7.18 21:33

Napodobe :lol: Tim, ze pouzivam vyhradne prirodni kosmetiku, cena docela narusta, na druhou stranu uz jsem ve fazi, ze kupuju to, co opravdu potrebuju, nekupuju do zasoby, na zkousku atd. A vetsinou kus za kus - nekoupim si nove serum , dokud nejsem s aktualne pouzivanym u konce. A take si dost hlidam dobu expirace, takze i to me odrazuje skladovat do zasob.

Danilejka 22.10.18 10:10

Jediné, za co ráda utrácím, je rtěnka. Je mi 28 a make-up jsem před rokem přestala používat úplně. Měsíčně utratím za kosmetiku na obličej do tří stovek. Začala jsem používat oleje od Renovality, to byla částečně moje největší investice do pleti zatím.

Krémům typům Loreal a podobně drahé značky se vyhýbám z principu, stačí mi přečíst si složení :-(

Váš příspěvek