Kolínské vody

Ronna 23.07.08 18:05

Kolínské vody

Používáte nějaké? Já nikdy žádnou neměla, ale pořád teď někde čtu o 4711 nebo 10 Corso Como. Jak jste na tom? Do veder je to možná další osvěžující možnost (i když je teď venku šedivo).

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

paty 23.07.08 18:07

Ještě jsem ani žádnou neměla, vždy jen toaletní, nebo parfémovanou vodu.Kolínská ve mě evokuje vůni pro muže.

janas 23.07.08 19:23

Klasická 4711 je pánská.
Kolínské jsou Bulgari čaje (blanc, vert, rouge).
Na mě je to moc slabá koncentrace, koupila jsem nedávno Antilopu - taky EdC, sice moc hezká, ale cítila jsem ji asi tak 5 min., tak jsem ji věnovala kolegyni.

paty 23.07.08 19:26

V poslední době nemám ráda ani toaletní vody, přijdou mi slabé.Necítím je ani já, ani okolí :(

janas 23.07.08 19:28

Vidím, že se budeme muset posunout k čistým parfémům! :)

Myskamauska 23.07.08 19:38
paty píše:
V poslední době nemám ráda ani toaletní vody, přijdou mi slabé.Necítím je ani já, ani okolí :(

To samé mám já,někdy si říkám,že kupovat toaletní vody jsou skoro vyhozené peníze. :(

benvenuta 23.07.08 20:22

Musíme si definovať, čo máme ktorá na mysli :)

Kolínska môže znamenať koncentráciu eau de cologne, môže to byť jedna zo žánru pôvodných eau de cologne (citrusy, neroli, byliny), a môže to byť termín pre pánske voňavky všeobecne, ale skôr hovorový.

Žáner eau de cologne zahŕňa 4711, Guerlain Eau Imperiale, Eau de Fleurs de Cedrat, Eau de Guerlain a Eau du Coq, Eau de Cologne z Chanel Exclusifs, Tom Ford Neroli Portofino, Dior Eau Fraiche atd. + rôzne varianty na pôvodnú tému ako séria Cologne od Comme des Garçons (Anbar, Cittrico a Vettiveru), Dior Escale a Portofino, Eau de Rochas … Veľa starších parfumových domov má v ponuke nejakú ľahkú, osviežujúcu, unisex Eau de… http://www.jolique.com/…_cologne.htm

Tieto vône môžu byť rôznych koncentrácii. 4711 sa predáva v koncentrácii EDT. Sú vhodné pre mužov aj ženy - ešte som sa nestretla s nejakou, čo by mala výrazné charakteristiky pánskej alebo dámskej vône. Môžu byť propagované pre obidve pohlavia, podľa toho, čo si zmyslí marketingové oddelenie. Reklama na Escale a Portofino je zameraná na ženy, ale mne pripadá rovnako unisex ako 4711 (tú nosím ja aj môj brat, ktorý ju u mňa zaňuchal a objednal si ju na narodeniny. Naši mu doniesli zo Španielska 300 ml balenie).

Dior mal exkluzívnu sériu Eau de Cologne propagovanú pre mužov: Eau Noire, Bois d`Argent a Cologne Blanche. Ale aj tak všetky tri sú bezpečne unisex. Sú ľahké, jemné, balené vo veľkých flakónoch (až 500 ml), ale citrusové už ktovieako nie sú…

Ronna, máš na mysli koncentráciu eau de cologne? 10CC dostať aj ako EDC?

EDIT: dnes o kolínskych písali na NST http://nowsmellthis.blogharbor.com/blog … 05500.html

Arome Lada. 24.07.08 01:16

Tommy girl od Hilfingera je jen kolínská . Má přitom výdrž lepší než některé EDP.

Trillian 24.07.08 08:07

Ja mám Shalimar EDC a maximálna spokojnosť, výdrž je výborná, ráno sa navoniam a večer ho ešte v pohode cítim, pritom ale nie je veľmi výrazný, skôr by som povedala, že po celý deň pekne jemne vonia.

janas 24.07.08 11:05

Podle učených knih ta koncentrace se někdy překrývá, z krabičky to člověk nevystuduje, ty procenta tam neuvádějí. U některých vůní je možná koncentrace u EdT větší, než u jiných EdP. Například mám Mandragoru EdP a zdá se mi slabá a u Bal a Versailles je velmi intenzivní i koncentrace EdC.
Je to asi u každé vůně jiné.

Myskamauska 24.07.08 11:15

Na mě kolínské nedrží,ale je to asi opravdu případ od případu.Třeba Joop Femme je jen edt,ale drží neskutečně dlouho,o moc víc,než mnoho edp.

Ronna 24.07.08 16:55

Díky, že jsme si to trochu vyjasnily, především benvenutě dík za informace!
Ten článek o Eau de Rochas mě jen více navnadil. :)

Měla jsem na mysli samozřejmě eau de cologne jako samostatnou kategorii svěžích průzračných vůní, možná spíš osvěžujících (často jsou označovány jednoduše v množ. čísle jako Eaux). Tedy ne jen jako verzi určité vůně, která se dělá i v edp apod. 10 Corso Como mám v hlavě uloženou jako kolínskou asi proto, že ji měla známá a jako kolínskou ji nazývala. Ale jak se dívám po netu, je to edp a ani nevím, jestli je třeba unisex.
Stála jsem jeden den ráno v trolejbusu a jedna paní tam vytáhla 4711 a navoněla se. Tak jsem si říkala, že musím tuhle původní kolínskou konečně zkusit a taky se tady přeptat.
Myslela jsem si, že tyhle typické Eaux jak je vyjmenovává benvenuta, se dělají právě jen ve verzi EDC a žádné jiné. Je to tak?
Dior Escale a Portofino je EDC? To jsem si nevšimla. Ale drží dobře.

janas 24.07.08 20:13

No teď v tom mám tedy guláš! Mám Eaux de Caron a na krabici je napsáno Eau de Toilette! Tak co je to teda?

Irena 25.07.08 07:58

Já myslím, že u těch vod od Carona, Diora, Rochase apod. jde spíš o žánrové zařazení než o koncentraci.

Ronna 25.07.08 15:10

Tak Escale a Portofino je edt.
Thierry Mugler Cologne znáte? Jedna recenzentka si s ní šplíchá po převlečení postel.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama