Kolínské vody ze staré dobré Anglie

JeanGrenouille 02.02.14 13:39

Kolínské vody ze staré dobré Anglie

Ano, přiznám se, jsem vinen. Už mě nebaví mainstreamové značky toaletních vod. Vím, že nejsem sám, koho zajímají toaletní vody ze staré, dobré Anglie, které jsou zde k sehnání jenom ve specializovaných obchodech či specializovaných holičstvích v ČR nebo v zahraničí. Soudě dle dotazů jiných milovníků toaletních vod na tyto značky (na jiných fórech) si myslím, že by tu diskuse o těchto značkách neměla chybět.
Osobně vidím největší výhodu v tom, že výše uvedené značky nabízejí kromě toaletních vod a vod po holení, hezky ovoněné pěny a mýdla na holení, sprchové gely apod. Z těch, které uvádím, nejčastěji používám vůně Sandal Wood - Taylor of Bond Str., Geo F Trumper - hlavně v období podzim - zima. V létě u mě vyhrávají citrusovky- např. West Indian Lime - Crabtree Evelyn nebo Extract of Lime -Geo F Trumper a docela mě zaujal i Trafalgar od Trueffit Hill. Co vím, tak je v Česku moc mužů neužívá.


Reklama

rudusko 04.02.14 14:47

tu majú slušný výber, je to spoľahlivý obchod :palec:

http://www.parfumneroli.hu/…o_f_trumper/

therion 04.02.14 20:00

GFT Sandalwood majú aj ,,krabicu" Sandalwood, silno nad ňou rozmýšľam. Krásna vôňa.

JeanGrenouille 04.02.14 20:08

Já osobně měl odstřik a je to kořenitější Sandalwood, např. Sandalwood od Taylor of Bond Street je takový sladší. Trochu bych to přirovnal k Sandalwood od Elizabeth Arden.

therion 04.02.14 20:11

Neviete to prirovnať ku Chanel - Égoiste? Vraj sa dosť podobá…

JeanGrenouille 04.02.14 20:21

Přiznám se, že Egoiste neznám, i když je Chanel moje oblíbená značka. Mám ale dost načucháno a ta G.F.T se k mainstreamovkám nedá moc přirovnat. U Chanelu bych ale očekával lepší výdrž.

therion 04.02.14 20:45

Égoiste má vraj dobrú výdrž. Určite viac ako Trumperov Sandalwood, ale musíme si priznať že na EdC má aj Sandalwood slušnú výdrž.
Mne ju sprdli mladé baby, vraj je ako na starých chlapov :cert: Neviem ale či nemysleli prvú fázu vône. Ale mne sa veľmi páči.

rudusko 04.02.14 20:47

@therion " vraj je ako na starých chlapov :cert:"

pre mňa je to pochvala :mrgreen:

JeanGrenouille 04.02.14 21:06

No mám zkušenost, že mladým dívkám často voní drogérovky ala Adidas, Puma, apod.Z těch ne-drogériových vím,že mladším dívkám voněl Chanel Allure Homme Sport nebo Chanel Allure Home), úspěch jsem měl i s YSL Opium, La Nuit de L´Homme (Parfum) a Body Kouros - to je ovšem do jiného vlákna - „co voní ženám“. Pro mě osobně old school - tedy vůně pro starší ročníky začíná u Azzara Pour Homme apod. ( i když se mi zrovna Azzaro líbí a to jsem středního věku). U těch kolínských je výhoda, že je tady mnoho mužů moc nepoužívá a spíše se ty vůně snaží přirovnat k mainstreamo­vým vůním.

therion 04.02.14 21:12

@JeanGrenouille
Súhlas, všeobecne sa dá povedať že mladším sa páčia sviežejšie a čím staršie ženy, tým vytríbenejší vkus. Tým sa páčia už aj korenisté, sladké a orientálne. (Odkukané z Basenotes. :mrgreen: )

Bohemy 04.02.14 21:20

Tak to bych obrátil pozornost ke značce Floris, historie dlouhá 280 let a v jejich portfóliu jsou kousky, které stojí za to. Můj osobní favorit „JF“.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama