Konfliktní parfémové složky

teena-s 13.3.16 09:36

R.Cavalli acqua- nevim ktera slozka by mi mohla vadit- samostatne je mam rada ale tady se smisi " na kopr" a musis preckat par minut nez se uklidni na svezi mydlovejsi vuni takovou vodni jakou jsem ocekavala, musim na ni mit naladu jinak bych zvracela, druhy extrem jsou La Vie e Belle a Si - asi kvuli sladkosti, vadi mi na ostatnich a na sobe bych je nesnesla

Naseema 28.4.16 10:46

Vysloveně mi vadí citron a ostré citrusové tóny, pánské složky (hlavně pelyněk - mám na něj i alergii), kmín, anýz, lékořice, hodně živočišného pižmo, oudu, přemíra patchouli, ambry a kadidla (naopak v menším množství je mám ráda), konvalinky, fialka (obecně nemusím hodně kytek ani zelené a vodní tóny), přeslazené vůně, chypré, vosk..

Opravdu ale záleží na tom, jak je vůně namíchaná, někdy mi i „konfliktní složky“ nevadí..

Určitě bych toho „konfliktního“ našla více, pro teď snad stačí :D

Brach 28.6.16 09:40

Obecně vůně, kde nějaká složka vyčnívá se mi brzy omrzí nebo zprotiví. Co mám vypozorováno nelíbí se mi ve vůních přemíra PAČULI (zelená Chloe takto dopadla, Midnight Poison také).Dále je to ve většině vůní KONVALINKA. Květinové vůně mám jinak celkově ráda, řadila bych je k univerzálním.Také u RŮŽE jsem se ne vždy setkala s dobrým ohlasem, i když mně voní skoro ve všem, přijde mi hodně elegantní.Dále u některých parfémů KŮŽE, vodní tony- LOTOS,dále bych mohla pokračovat, zkrátka tam, kde něco převažuje je to pro mne znamení si vůni hodně dobře vyzkoušet, než si ji pořídím. Takže vyhledávám vůně vrstvene, ve střední poloze,miluji frézii, fialku a většinu květin, vanilku dobře namíchanou s jinými složkami(momentálne Eau De Shalimar), arabek se trochu bojím, dají se rozpoznat hned(OUD) .Jediná Azra by prošla- momentálně ;)

Poéma 28.6.16 09:47

@Brach Jako kdybych to psala já. Mám to naprosto stejně, jakmile je někde dominantní složka pačuli, růže, konvalinky, ambry nebo kůže, můj žaludek mně to dá jasně najevo. O oudu ani nemluvím. To se přímo oklepu. :lol:

austen81 9.7.16 19:24

Pro mě už nějakou dobu jsou téměř všechny muskové vůně zaručené zvedače žaludku. Když byla mladší dcerka miminko, používala jsem Jovan White Musk. Nejdřív krása a po čase mi začala houpat žaludkem. Musela jsem ji prodat. A od té doby obcházím tyto parfémy obloukem. Škoda, dostávala jsem na ni komplimenty. Dále mi dost často vadí santal, nesmí být v parfému moc dominantní.

ivuska85 10.7.16 07:38

@austen81 k musku sa pridavam, na mna maju rovnaky ucinok

Hermesfan 10.7.16 07:49

ľalia a ambra mi dáva dokopy niečo ako zvracaninu :poblion: :poblion:

heliotropín, benzoin - taktiež ma napína ak je to prehnané.

airam81 10.7.16 09:08

Mne prekážajú ovocné tóny - napr. nevedela by som žiaľ nosiť Champs d´Elysees kvôli melónu, hoci po čase, keď sa rozloží sa mi páči, nesedí mi ani Eclat d´Arpege, citrusy tiež nemusím…

Takisto mi veľmi nesedí to, čo sa nazýva „morské tóny“, „horský akord“ a podobne, proste taká chladná sviežosť. Prednedávnom som skúšala vôňu od Azzedine Alaïa a práve tam som mala pocit, že nedala možnosť rozvinúť sa iným zložkám… Alebo aspoň ja som ich nezachytila :think:

Classique 11.7.16 21:04

Kokos a meloun. :?

jaksitaksi 12.7.16 13:31

Já nesnesu liči, hyacinty a v poslední době mi v některých parfémech houpe žaludkem vůně broskví. Nechápu proč, dříve mi to nevadilo.

Brach 4.11.16 23:07

mněw ted vadí skoro ve všem ambra, pokud není vyvážená jinými složkami…např nesnáším Amber od Yemen, Alien essence absoliue, Replay Stone a další

ivuska85 5.11.16 13:45

@Brach to sa az zle cita :think:

Verda2 5.11.16 15:22

Asi med a kůže…, ale jak kde, někde se mi med líbí, např. Elie Saab jsem měla a tam mi med nevadil.
A agresivní, vlezlý citron - to je pak jak osvěžovač WC, otřesné :mrgreen:

teena-s 1.2.17 17:40

Začínám být alergická na černou orchidej,jakmile se někde objeví přerazí ostatní pro mě zajímavější složky a všechno se mi slívá do parfému Forda :think:

teena-s 2.2.17 18:50

dnes jsem mela moznost vyzkouset Phul-Nana a po chvili zjistuju a desim se ,ze mi pripomina G.Vanderbilt (klasicka labut),obe maji podobne slozeni a obe mi momentalne zvedaji zaludek,nemuzu se dopatrat ktera ze slozek na me pusobi tak jedovate,patrne kombinace neceho s necim-jednotlive ingredience mi nevadi-mate nektera stejnou zkusenost? ktere prisady delaji dohromady takovou neplechu?

Stránka:  « Předchozí 1 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Další »
Váš příspěvek