*KOSATEC

Ronna 8.8.08 23:55

*KOSATEC

Vaše oblíbené kosatcové vůně?
Kosatec je ve spoustě vůní, ale zajímají mě ty, kde hraje víceméně hlavní roli. Chtěla bych zkusit CREED IRISIA. Creed má více vůní s kosatcem, třeba teď novinka Love in black. Snad je mají v Praze na vyzkoušení.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
domenica 9.8.08 00:16

Tak to jsem „doma“ :D Mí největší parfémoví miláčci jsou proměnlivá, krásně probleskující a nikdy nenudící L´Heure Bleue :oops: a gurmánská Iris Ganache :oops:

benvenuta 9.8.08 01:13

Áno, Guerlain to s irisom vie. Mne sa páči v Apr

zdensy 9.8.08 07:05

Notre Flore Iris od L´Occitane je hodně jemná a fialková, přijde mi trochu dívčí, ale růžová vodička, tak, jak je známe, to není, i výdrž má slušnou. S fialkovostí Aprés L´Ondée se to srovnávat nesmí, ta je hustá, že v ní stojí lžíce.
Iris Poudre od F.M. má grády a je taková dřevěná, v létě by mi obracela, v zimě jsem použila párkrát, je pěkná, kvalita se nezapře, ale je pro mě zároveň taková ocásková, a to nejen ve smyslu vlečky, ale i zvláštní „příchutě“ :roll:

Iris Nobile od Aqua di Parma jsem měla edt, je silná. Irisová je zase na úplně jiný způsob než předchozí dvě, fialkovost jsem necítila vůbec, v základu je pro mě cosi voskového, na mně příliš dobře nevoněla. Každopádně je zvláštní taky, jen tak ji okolo neucítíte, ani přirovnat se k ničemu nedá.
Kdybych to měla za sebe shrnout, tak Notre Flore se bude líbit okolí, je z nich nejlíbivější. Iris Poudre je zvláštní a okolí nebude pátrat, čím to tak krásně voníte, ale jenom čím to voníte, tedy pátrací reflex - co to je? A na Iris Nobile se vás zeptá jen někdo.

zdensy 9.8.08 07:05

šlo to dvakrát, smazat nejde, tak edit a delete textu :)

anmat 11.8.08 12:27

Kosatec ve vůních miluji - za kosatcovou „modrou“ vůni je možné považovat Eyes od Police - moje oblíbená (už se tady bohužel nedá sehnat), měla jsem na ni i spoustu kladných ohlasů, slušná výdrž.
YR Iris Noir na mně opravdu nepříjemně páchla, tam jsem dobrou zkušenost neudělala.
Moje poslední favoritka je Hiris (Hermes) - nádherná vůně, která potřebuje čas na rozvinutí. Zpočátku trochu ostrá, dřevitá, zelená, která se postupně mění na příjemnou zajímavě nasládlou „oblou“ vůni s průměrnou výdrží.

Irena 11.8.08 13:08

I mně se Hiris ohromně líbí, bohužel má na mně ale výdrž už doslova podprůměrnou. Za půl hodinky o ní nevím. Nedávno jsem zkoušela taky Iris L´Herbolario, ale nezaujala mě, jako ostatně obvykle všechny soliflory. Moje nejoblíbenější irisové vůně jsou Gucci EDP, Bulgari Blu notte, Le baiser du dragon a staré Guerlainy s irisem, hlavně Vol de nuit a Habit rouge.

Barbarra 12.8.08 10:19

Kosatcová je L´Artisan Iris Palliada, ale nemůžu se rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne:).

1Miru 13.8.08 16:37

Od L´Occitane jsem ho dnes také zkoušela.
Pro mě nově objevená moooc příjemná vůně :D -teď už vím, co mě ve vůních přitahuje… :wink:

Elena 3.1.09 22:38

*KOSATEC

Zamilovala jsem se do kosatce… vlastně jsem náhodou zjistila, že se většinou vyskytuje téměř ve všech mých oblíbených vůních…

Tak se teda ptám, kde vám kosatec voní nejlépe? Nebo jaký parfém obsahující kosatec se Vám nejvíc líbí? Nebo která výhradně kosatcová vůně je nej? (Hiris? Notre flore: Iris ? Iris noire? Infusion D'Iris? ??? atd..)

Irena 3.1.09 22:42

1. Dior Homme
2. TDC Bois d´iris
3. Gucci Eau de parfum
4. Prada Infusion d´iris
5. Guerlain Habit rouge
6. Bulgari Blu notte
7. Guerlain Apr

kengi 3.1.09 22:48

A co třeba Bvlgari Omnia Amethyste?

Fleur 3.1.09 23:24

Tak to je pro můj nos zředěné šeříkové polechtání, kterým bych klidně voněla i batolata.

  • Citovat
  • Nahlásit
Lyonella 4.1.09 00:50

Pro mě je to evidentně Hiris a mrkvičku cítím trošku na začátku a vůbec mi to nevadí. 8)

Fanfan 4.1.09 09:14

Pro mě je nej vůně s kosatcem 31 Rue Cambon. :heart:

Ale líbí se mi i Hiris, Infusion d´Iris, hodně zajímavá je Iris Ganache. Každá z nich je jiná… Hiris vnímám takový osvěžující koktejl (a v tom jasně mrkev nevadí :wink: ), Infusin d´Iris mi připadá jako poměrně elegantní vůně a Iris Ganache je takový sametový, gurmánský iris.

Jako jedinou z těchto tří bych asi volila Infusion d´Iris, i když Iris Ganache… Hmmmm, je to těžké. :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu