Kosmetika na pleť po čtyřicítce

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 Další »
Lucinela 24.4.21 07:18

@frangipani_romana
Silikony, parabeny, prostě jsem potřebovala doplnit, Medik je přece jen na život bez parfémů, takže stará dobrá Mary Kay. A říkejte si, co chcete, holky, od kterých beru, už mají k šedesátce a vypadají fakt luxusně ;-)

To vypadáme dnes všechny přes 40, protože oproti naším babičkam máme ho..o co na na práci, IMHO. :see_no_evil: :laughing:

Nelly 918 24.4.21 11:23

@frangipani_romana jak kdo - my máme 8 koní a přibližně 40 dalších zvířat a pozemnky zhruba 30tisíc metrů, takže práce máme opravdu požehnaně ;-) . Do toho záchrannou stanici a další aktivity. Jsou dny, kdy se horko těžko stíhám najíst a spánek je s momentálně osmi veverčaty, co se krmí každé 3 hodiny taky celkem luxus. Ale nestěžuju si, vybrala jsem si to. Moje babička třeba měla celkem vegáč - malou chaloupku, která byla ulizená za hodinku a zbytek kolem domu dělal děda. Babi chodila po návštěvách a občas něco upekla, nebo zalila kytky jinak nic.
Ale obecně ano, dřív lidi víc makali, než teď. Sousedi mých prarodičů měli obrovský statek a 40 krav a byli na to pouze dva důchodci a zvládali s přehledem.
K té kosmetice - též mi cokoli, v čem jsou silikony dlouhodobě nedělá dobře. Dělá mi to na pleti suchá, šupinatá místa, která pak oleji dlouho dávám do rychtyku. O vlasech ani nemluvím - tam jsou silikony a prabeny úplné peklo. 5let používám pouze čistě přírodní šampony buď Khadí, nebo Orientana a vlasy se mi konečně po letech boje přestali mastit, padat a nevypadají jako pochc…á sláma. Konečně se dá i mluvit o nějakém objemu.
K olejům na obličej nyní používám zhruba 2 měsíce ještě sérum DiAngelo No1Gold a asi rok peptidový krém Face Up Double S Cream od D'Care (Korea) a ten mi zatím vyhovuje dlouhodobě a pleť je po něm skvělá.
Oleje používám na noc - už zhruba rok, doma namíchané sérum z několika 100% bio olejů bez jakékoli chemie. Kupujeme si je s kamarádkou - malá balení a každý měsíc mícháme nové sérum, aby se nekazilo. A efekt na pleti je tedy hodně znát. Zmizely všechna suchá místa, šupiny, popraskené žilky a vrásky jsou výrazně vyhlazené.
Na den používám teď Di Angelo sérum a S Cream a samozřejmě vysoké UV 30-50 podle počasí.
Na čištění používám čistící pěnu s certifikátem Ekocert, přírodní tonika od Havlíka a enzympeeling Marbert tak 3× v týdnu. Jako masku 2× týdně používám 100% aloe gel, nebo Hyaluronový gel - opět Korea - Miracle Island. Tyto dva gely občas používám i přes den - několikrát, pokud jsem nenalíčená a bez UV jako doplňující hydrataci. Oba jsou skvělé. Krásně vypadají, perfektně se vstřebávají a hydratují opravdu výrazně.
Pleť mám asi nejlepší, co jsem kdy měla. Na oleje nedám dopustit. Nepozoruju, že by mi jakkoli vadily, ucpávaly póry atd. Naopak je vidět výrazný posun k lepšímu a to jsem vždy používala kvalitní a dražší krémy už od 30ti let, většinou Korea, nebo Lancome, Thalgo, Yves Rocher atd.
A hlavně papaya olej mě zbavil ekzému na zápěstí, se kterým jsem bojovala 10let zcela bez úspěchu - nepomohlo nic, ani kožní - kortikoidy. Vyzkoušela jsem všechno možný i nemožný a všechny „zaručeně fungující“ krémy a masti s konopím a kde čím a nikdy ekzém úplně nezmizel, když se zklidnil, po krátkém čase se vždy se vrátil. Většinou v ještě horší formě - svědění, zarudnutí, „hroší kůže“. Téměř vše, co jsem kdy zkoušela a používala ho spíš zhoršovalo - kortikoidy nejvíc. Po dvou měsících používání 100% papaya oleje je ekzém poprvé po letech úplně pryč a zdá se, že se nevrací, ani když už nemažu. A nic tak skvěle nehojí škrábance na rukou od veverčat, které mám neustále a vadili mi při práci (výroba šperků). Takže za mě je tenhle olej opravdu zázrak.

Lucinela 24.4.21 23:03

@Nelly 918
Já věřím, že je to nekdy problém. Ale mně fakt silikony, parabeny nevadí, používám několik značek najednou. Je pravda, že mám nová víčka a chodím dvakrát ročně na botox, takže tady o přírodě mluvit nemuzeme. Ale mám jen své dvě vrásky od mračení, jinak mě příroda a asi genetika šetří. Prostě vradkytemer nemám. Ale bojují s pigmentovymi skvrnami. Letos to zatím vypadá dobře, taky je houby a ne sluníčko.

@Lucinela
Leni, popiš mi ten botox, kam ti to píchají, za kolik, bolí to? A tak… Uvažuju o tom, ale neznam nikoho, nebo mi to nikdo nechce prozradit, abych se zeptala na osobní doporučení.

JosefKamil 25.4.21 18:28

@Nelly 918

Kde a jaký papaja olej kupuješ, prosím?

Nelly 918 25.4.21 18:54

@JosefKamil tady https://www.nature-store.cz/…ej-lzs-30ml/, nebo nám vozil známý z Austrálie, ale ten teď nejezdí.

JosefKamil 25.4.21 22:30

objednáno, díky

Magnolie1 26.4.21 10:32

@Nelly 918 @Lucinela @frangipani_romana mně teda silikony také vadí, po dlouhodobém používání mám na obličeji suchá místa a jinde zase naopak pupínky.
Ale teda čtu, jak jste vzorné, protože já se ráno a večer namažu ve svých 50plus levným krémem bez silikonů a tím to končí. Teda vzorně se odlíčím a pleť vyčistím, to ano.

Nelly 918 26.4.21 11:03

@Magnolie1 Také jsem dlouhá léta používala akorát denní a občas noční krém - sice dražší, ale nic dalšího a samozřejmě čištění. Po čtyřicítce jsem začala mít s pletí docela velké problémy. Dlouhodobým zkoušením jsem přišla na to, že mi vadí právě silikony - některé. Přesně to, co píšeš - suchá šupinatá místa, sem tam pupínek, rozšířené nevzhledné póry, občas svědění a hlavně popraskané žilky. Docela dlouho jsem pleť dávala do kupy. Zjistila jsem, že mi vyhovují oleje, olejová séra a na krémy už musím být opatrná a řešit složení. A taky půjdu raději do levného krému, ale bez silikonů, než super drahý a určitě luxusní krém, ale s látkou, o které vím, že mi vadí - Dimethicone třeba je pro mou pleť peklo.

Magnolie1 26.4.21 11:28

@Nelly 918 přesně, dimethicone nemohu vůbec. Je fakt, že já krémy často střídám, někdy si koupím Baleu bez silikonů, někdy alverde, někdy Havlíkovu apotéku, někdy něco z biooo.cz, prostě bez těch silikonů. A to jen opravdu, že mi vadí, ne proto, že bych byla nějaká bio žena, to absolutně ne. Kde mi vyhovuje chemie, dám chemii.

Nelly 918 26.4.21 11:39

@Magnolie1 mám to stejně, nejsem bio žena, hulím jak fabrika, zdravou stravu řeším ale ne přehnaně. Ale po letech různých experimetnů už vím, které látky mé pleti nedělají dobře. Do 40ti jsem mohla dát na pleť úplně cokoli a nebyl problém - levné, drahé cokoli. Pak se to změnilo a řešit už to musím. Vím že mi vadí téměř všechny micelárky, docela dost mycích gelů, i některé pleťové vody a tonika. Na to musím být hodně opatrná. A ty krémy s některými silikony také. Neprojeví se to hned, ale o to víc po delší době a náprava pak také trvá dlouho. Kolikrát mi lepší službu udělal domácí zcela přírodní krém z Fleru, než luxusní krém třeba od Lancome, nebo Chanelu.

Nelly 918 26.4.21 11:53

@Magnolie1 vlastně trochu „bio žena“ asi jsem :-) ve smyslu přístupu k přírodě. Máme velké pozemky a necháváme je jak říkám „volně chátrat“. Tzn. že nic nesekáme, nesázíme, nepěstujeme, nekultivujeme, o plochy - vypásání se starají jen zvířata, nic nechováme na jídlo. Kde to jde, nechávám zarostlé úseky, kus lesa si žije úplně svým životem bez zásahů. Je to proto, že tu chci mít hodně zvířat z volné přírody a chci, aby se jim tu líbilo a dobře žilo. Máme velké množství hmyzu, motýlů, čmeláky, sršouny, lesní včely. Chodí k nám srny, daňci i mufloni rodit a pít do napajedel. Jsou tu kuny, liška, veverky, bažanti, hodně zpěvných ptáků. Stádo divočáků u nás bydlí už asi 7let a jsou úžasní. Všechno tu žije i našimi koňmi a psy v naprosté shodě a bez konfliktů. Takže v tomhle bio magor jsem, jinak moc ne.

Obecně - tím teď vůbec přímo nereaguju na to, co jste psaly vy dvě - šance na získání alergie z chemie a z bio kosmetiky jsou asi takové, jako získat alergii z čuchání parfému a čuchání vzduchu pod lípami. Kdo je alergik, tak spíš dostane prdu od přírody, než z laborky.

Silikony bio-lidi odmítají, protože je proti nim vedená kampaň - a potom přísahají na kosmetickou vazelínu jako na svatou bibli a přitom z pohledu výkonu a působení je to úplně totéž, jen z jiného konce laborky.

A teď už reaguju na vás: :)
To je zajímavé, já jsem alergik, vůbec nemůžu používat vlasovou kosmetiku, ani šampon, ani bez silikonu.
Ale v kosmetice jsem vždycky, fakt vždycky, používala Biotherm. Byl to můj první dospělácký krém a zůstala jsem u toho. S občasnými malými nevěrami. A zůstala bych u něj, ale nemá pořádný antiage.
Možná má dobré složení a vypěstovala jsem si nějakou obranychopnost, ale muzu použít skoro cokoliv. Přestože na dekorativku - používám jen prémiovou, kvůli alergií právě - mám občas reakci, na krémy zcela výjimečně. Naposledy jsem měla problém s Dr. Perricone, ale to zase teda pořádný. :pudl: Ovšem to už je iná kategória co se týká obsahu jedů…
No a přestože na vlasy už si dám jen byliny, tak na obličej mi ty bio věci prostě nefungují. Přeijde mi všechno jako taková vodička.

Jinak k těm šamponům - mám vyhlídnutý jeden, který jsem vzala na milost, je to čistý saponát - Alpa kopřivový a bodlákový. Kupovala jsem ho na Slovensku, velká flaška asi za 1 € - v lékárně. :) Ale vlasy jsou po něm tedy jak vyždímaný hadr…používám ho na barvení před hennou.

Nelly 918 26.4.21 13:33

@frangipani_romana ano, každý jsme prostě jiný a funguje nám něco jiného. Já mám prostě vyzkoušeno, že silikony - některé se prostě s mojí pletí nesnáší. Na vlasy je nemohu používat vůbec - způsobují mi svědění, maštění vlasů, nulový objem atd. Od té doby, co jsem přešla na šampony bez nich mám vlasy jak vyměněné i když docela dlouho trvalo si zvyknout a začátek byl spíš horror.
U krémů je to jak kdy a jak co. Vím, že právě Dimethicone je pro mě průser vždy a ve všem. Pak mi vadí většina gelových přípravků krom Miracle Island. To jsou nyní jediné gely, které dlouhodobě používat můžu a nedělá to problém. Co se týče vrásek, nikdy jsem je moc neměla a nemám ani teď těsně před 50. Vylítlo mi jich pár na čele a ty velmi úspěšně pacifikuje opunciový olej - v podstatě úplně zmizely když jsem 3 měsíce používala jen tento olej. I kamarádka, co už 7let chodí na botox (také s čelem) letos neměla prachy, tak nešla, vyzkoušela opuncii a je v šoku, jak to funguje.
Takže já se budu zatím držet vyzkoušeného a osvědčeného. Občas sáhnu po nějakém anti-age chemickém krému, nebo séru, ale složení si dost hlídám. A stejně většinou po půlce balení putuje do koše, protože mi přestane vyhovovat. Nemusí to být vždy silikonama, může mi v něm vadit i jiná složka. Obecně silikony nezavrhuju, komu fungují a nevadí, ať si je používá. Každý holt máme jinou pleť a jinou snášenlivost na různé složky - ať už chemické, nebo přírodní.

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 Další »
Váš příspěvek