Kosmetika na pleť po čtyřicítce

Magnolie1 11.10.21 07:59

@frangipani_romana to jsem si taky prohlédla, že to není smyšlená postava.

Šarlota_7 11.10.21 21:39

@Phalaen The inkey list and LRP jsou retinoly, nejsou aktivní, sami o sobě nic nedělají, musí se nejdříve v kůži přeměnit na retinaly (podobný jako rotinol, akorát s A nebo se mu také někdy říká retinaldehyde) a retinal se musí přeměnit na kyselinu retinovou. A ta už aktivní je a produkuje v kůži nový kolagen. Změny na pleti jsou viditelné od pár měsíců u jemných vrásek až po 2 letech u těch hlubších.
Takže retinol je super, ale je míň efektivní, než retinal. Obě značky The I. L. i LRP jsou fajn, jen u The ordinary jsem někde četla, že nemá ten retinol stabilizovaný, takže není tak účinný.
Používám retinal od Geek&Gorgeous a moje pleť ho snáší dobře. Jinak Medik8 má oboje, retinol i retinal.
Kyselinu hyalunovou jako samotné sérum k tomu nemám, ale mám hydratační sérum, kde je mix peptidů, kys. hyaluronové, ceramidy, pupečník asijský. To jsem ale používala i když jsem retinal ještě neměla. S retinalem jsem začínala nejdříve 2 krát v týdnu a teď používám tak 5 krát týdně. Nějakou sušší pleť jsem nepociťovala, ani zhoršení, to prý bývá u pleti s akné, že to rychleji vytáhne ten bordel z pokožky ven a pleť se rychleji pročistí. Toho jsem se trochu bála, protože jsem dřív na akné celkem trpěla.
Jediný co jsem se musela naučit je fakt pravidelně mazat krémem s SPF. Na to jsem nebyla moc zvyklá. UV záření ten těžce obnovený kolagen ničí, takže se fakt mazat chceš, jinak by to logicky nemělo cenu. V létě jsem si připadala jak upírka, která se vyhýbá světlu/slunci :-D ...... a teda musim i říct, že první podzim neřeším hyperpigmentaci, na to mi retinal nebo ten opalovák, také pomohly :think: :palec: .

Ten Peter Thomas Roth neznám.

frangipani_romana 11.10.21 22:06

@Šarlota7 Můžeš dát prosím odkaz na tu tvoji kosmetiku?

Já se slunci vyhýbám dlouhodobě a myslím, že to bylo to nejlepší, co jsem pro pleť mohla udělat. Akorát se mi udělala pigmentace v dekoltu, ne přímo fleky, ale celá oblast je taková tmavší a začervenalé - dávám si teď sérum MURAD a je to bezva. Čumím.

Jinak já SPF v kosmetice nehledám, spíš je mi to jedno - mám ve všech kabelkách sprejíky Vichy s SPF 50 ve vodě a když se náhodou ocitnu na slunku, tak se přestříknu. Ono je to suché, dá se i přes makeup nebo do vlasů,

chavah 11.10.21 22:21

Dnes jsem poprvé vyzkoušela elniňácký Le petit Olivier.Holky, to je pecka.Stojí na poličce hned vedle hydratačního La Mer a musím konstatovat, že je úplně srovnatelný, báječně se vsakuje,nááádhera.No a za ty peníze :palec: :palec: :palec:

frangipani_romana 11.10.21 22:29
frangipani_romana 11.10.21 22:31
Šarlota_7 11.10.21 22:38

@frangipani_romana je to ten stejný odkaz, co si sem před pár dny dávala https://www.skingeeks.cz/g-g-a-game-10/
Já mám tenhle retinal, je silnější, mají i slabší od té stejné značky a stále je to retinal.

Já už teď na slunko také nelezu, ale dřív jsem se smažila docela ráda, opálená jsem si připadala hezčí, ale co jsem si začala víc zjišťovat co s pletí, tak se setkávám s tím, že je to to nejhorší, co pro sebe můžu dělat. Já se namažu ráno krémem s SPF a pak jsem celý den v kanceláři, takže to nijak víc už nehrotim. Jen když jdu ven a svítí slunce, tak také přestříknu sprejem od Vichy SPF 50.

frangipani_romana 11.10.21 22:45

@Šarlota7 aha, aha, jasně. Takže říkáš 2× týdně a bez dodatečné hydratace…tak já si to asi objednám.

Šarlota_7 11.10.21 23:05

@frangipani_romana. Jj, ze začátku 2× týdně, teď už 5× týdně, … neměla jsem negativní reakci, takže jsem pomalu po asi 14 dnech navyšovala vždy o den navíc. A když chci použít kyseliny, tak je nepoužívám ve stejný den s tím retinalem.
Bez dodatečné hydratace je takové zavádějící :-) … Já hydratovala pleť hodně i před začátkem používání retinalu. Vždy jsem v rutině měla hydratační toner, sérum, krém. Tak jen pro upřesnění. Ale nekoupila jsem si k tomu nic extra nového, jen jsem ten retinal začala dávat mezi hydratační sérum (bacha retinal se má dávat na suchou pleť, takže to hydratační sérum nechám uschnout), pak dám retinal, stačí málo a na závěr krém.

Magnolie1 12.10.21 05:05

@chavah já měla minulý rok šampon od Le petit Olivier a byl super.
Jaký přípravek přesně máš?
Mám raději přípravky hydratační, ty vysloveně anti-age mě někdy nepříjemně stáhnou

Lucinela 12.10.21 09:55

Dostala jsem peníze od přítele, koupila jsem si poněkolikáté, jako vždy velká spokojenost :palec: . Vydrží fakt dlouho, protože ta cena není hezká.

https://www.medaprex.cz/…tinal-6-p889?…

frangipani_romana 12.10.21 19:21

@Lucinela Moment! On ti dal peníze na OMLAZUJÍCÍ krém?

Šarlota_7 17.10.21 22:32

Já dostala peníze, ať si k blížícímu se svátku koupím parfém, tak snad to nemyslel tak, že mu smrdim :think: :-D .
No, když tak nad tim přemýšlím, tak vlastně asi myslel, protože mi několikrát řekl, jestli si nechci koupit ten parfém, co jsem měla před nynějším :lol:

frangipani_romana 17.10.21 23:03

Berete nějaké vitaminy na pleť, kolageny a tak? A?

Hermesfan 18.10.21 05:26

Jeden z najlepších omladzovacích prostriedkov je vyhýbať sa cukru. Niežeby som to zvládala… :think:

Stránka:  « Předchozí 1 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Další »
Váš příspěvek