Kosmetika na pleť po čtyřicítce

Magnolie1 10.6.22 07:13

@frangipani_romana vzorečky jsou vždy super benefit. Mnohdy díky vzorečkům jsem si koupila i produkt, o kterém bych jinak ani neuvažovala. Ale tak na ten Babor někdy dojde, já tam zatím mám doma dost čistidel, takže až dojdou, mohu zkusit. Já docela toho snesu dost, nejsem nějak extrémně citlivá, toho se nebojím.

@Magnolie1 Já teda vzorky pěsticí kosmetiky nesnáším, z jednoho balení prd poznám a akorát příroda pláče.
Ale mám ráda miniprodukty, vždycky aby toho bylo tak na týden. V Sephoře dávají do těch malých kelímků, naposledy jsem si řekla o 3 kousky od Eisenbergu co mi prodavačka doporučila (Matka Příroda byla zrovna v Africe), holce jsem to vysvětlila, neměla problém. Akorát se ptala, jestli chci každý popsat a zabalit do té kartičky. :) Oni to asi u těch drahých krémů neřeší, jak vidí hejla… :D
Ale stejně mne ten Eisenberg nepřesvědčil.

ale je fakt, že třeba ten Dior Capture jsem koupila podle kelímečku ze Sephory, ten se mi líbil na poprvé. Tam jsem akorát dost váhala nad cenou. Kdybych ale furt nekupovala všechny ty kraviny, ale jen osvědčené produkty, tak o tom nemusím přemýšlet. :-?
No ale zase o čem bych psala, že? :D

Příspěvek upraven 10.06.22 v 07:31

Jo, a protože se furt někdo ptá, tak jsem vám teda sepsala ten sprejík opalováček Vichy, tak kuk sem:
https://frangipani.cz/…leil-spf-50/ :rose:

Ale už nechci psát žádnou kosmetiku, teď už budu konečně recenzovat vonavky, slibuju! :inlove:

Jinak dámy, tohle znáte?

Magnolie1 10.6.22 07:40

@frangipani_romana vidíš, v Sephoře jsem si ještě o žádnej vzoreček neřekla :lol: asi to budu muset napravit, Murad neznám

Já nechápu, proč tam lezu, že…takže na Sephoře, ženy, toto!!! ve slevě!!!

Úplně nejlepší tužka na obočí v 50-60% slevě - mají teda jen odstín Auburn a Granite, ale komu to sedí, tak neváhejte: Anastasia Beverly Hills Brow definer

A potom toto, o tom už jsem psala mockrát, řasenka na obočí Mini Dip Brow - ve slevě za 130 Kč je barva TAUPe, to je taková pro špinavě blond - oříškové vlasy, neutrální. Moje barva. Je to nejlepší věc, co jsem kdy měla, rozhodně nejpoužívanější šminka, co mám. Zvýrazní chloupky v obočí co máte, dokreslí na kůži co nemáte jemnýma čárečkama, vypadá naprosto přirozeně, nesmývá se vodou, nemizí přes den, nerozmaže se potem… Dá se pěkně vrstvit, takže můžete si to obočí udělat výraznější, ale přitom nepřidáváte sílu barvy, takže nezačnete postupně vypadat brežněvovitě. Já to úplně miluju, pokaždé když jsou ve slevě, tak si tyhle mini koupím.
Oni mají ve velkém balení lepší barvu, takovou úplně ledovou hnědou, jenže to je nespotřebovatelné a spíš to vyschne, než dojde, takže ty menší balení jsou ekonomičtější.

A pak ještě krycí tužka na dorůstající chloupky

otakara 10.6.22 11:40

@Nelly 918 @frangipani_romana
tak som podrobnejšie pozrela zloženie a musím konštatovať, že zloženie je viac ako dobré - výborné, čo znamená, že u mňa schválené.
K Vianociam som dostala knižku Tajemství kozmetiky, od Víta Syrového a je to precízne spracovaná kniha napr. aj o prísadách v kozmetike, v škále od 1 do 5, ako v škole, ešte aj farebne odlíšených.
Možno sa niekto opýta, že a prečo som si potom kúpila píling s korundom? :cert: :klaun:
No proto, že proto.
Nie, viem, že drobné čiastky dokážu na pleti nechať stopy, ale zrovna tento posledne menovaný produkt som odskúšala a zanechal na mne „hlboký“ dojem a ak by som nemala v pláne vyššiu produktovú triedu, možno by som ostala pri tomto. :-*

Dnes na kafi jsem se dočetla, že ty suché peelingy a vůbec čističe jsou z principu „zdravější“, protože narozdíl od tekutých do nich není nutné přidávat konzervanty, co bývají dráždivé a i jinak škodlivé látky. A navíc jsou lehké a mají malý objem, takže jsou úspornější na dopravu, velikost obalu a skladování a tím prospívají i přírodě. No fíha!

otakara 13.6.22 17:48

@frangipani_romana fíha, verím. Ako som už povedala, po preštudovaní zloženia produktu", určite pôjdem na to!
A ešte sa chcem opýtať, vodoodolná riasenka s maličkou kefkou! Má niekto tip, odporučí?!

@otakara píše:
@frangipani_romana fíha, verím. Ako som už povedala, po preštudovaní zloženia produktu", určite pôjdem na to!

No, ono se to týká všech suchých produktů je to teď takový trend, že se začíná dělat kosmetika bez vody, nebo s minimem vody. Nejen kvůli nedostatku vody na světě, ale právě i kvůli omezení různých látek, co se do tekutin musejí přidávat. :palec: Za mne je to good!

V řasenkách nejedu, ale jestli ti jde jen o malou kefku třeba na dovolenou a řasenku máš, tak vizážistky, ale třeba i holky v Douglasu, Sephoře… používají jednorázové smetáčky na líčení zákaznic, třeba bys tam nějakou malou našla. Oni mají obvykle k novým řasenkám zásobu čistých kartáčků, aby to mohly vyzkoušet.
Já jsem si jednou řekla k nákupu místo vzorku o štětku, používám to na uklidnění obočí.

Neříká se správně „špirála“? :think:

otakara 14.6.22 08:58

som skúšala všeličo, aj kefôčku, ktorá sa najprv musela pošmidlať v priloženej čiernej farbe slinou zriedenej
dám na to krk, že tu pamätníci tohoto českého produktu sú - Regina, dokonca si myslím, že ešte sa vyrába :think:

p.s. áno, existuje, ale tiež už má vylepšené balenie

@otakara Díky tomu jsem kdysi chodila týden jak při návštěvě ženicha.

Magnolie1 19.6.22 12:40

@frangipani_romana prosím tě, ještě k nehtům. Psala jsi, že si je doma lakuješ gellakem s pomocí UV lampy.
Zkusila jsem u Vietnamky shellac. Spokojená jsem nebyla. Moc to nevydrželo a nebylo to ani precizně udělané. Doma to nešlo ničím odstranit, tak jsem tady poctivě pilovala a u toho skřípala zuby. Rozhodla jsem se, že to zkusím ještě jak jsi psala - doma, gellak a UV lampa. Ale ještě mi prozraď, jak a čím spolehlivě odstranit ten gellak a jaké gellaky jsou dobré. To je poslední šance, pak se vracím ke klasice - jenže ta mi většinou vydrží den nebo dva. A už mě nebaví pořád něco kupovat a vyhazovat. Prostě zatím to u mě je pokus omyl. Údajně jedny z nejlepších gellaků jsou od americké značky Red Carpet, ale u nás prakticky nesehnatelné.

lilithc 19.6.22 12:55

@magnolie Jaké laky jsi používala,že ti vydržely jen dva dny? Nevím určitě jestli jsem psala zrovna tady o dobrých zkušenostech s laky Sally Hansen.Ještě jsem měla výborné zkušenosti s laky Essence.
A ještě má dobré laky Oriflame.
Podlak mám roky z Oriflame.Lakuji tak jako to kdysi dělala i Romana.Jakmile vidím,že se špička na nehtu trochu obrousí,tak ji okamžitě zalakuji.
Ruce musím mít upravené protože v rámci mojí práce mi lidé koukají nejen do tváře ale i na ruce. :-)
Kdybych důsledně používala gumové rukavice tak nalakování vydrží 14 dnů a to už stejně nehet vyroste a je potřeba manikúra.
Lakuji jednou za týden a většinou se na tu proceduru těším.V pátek mi přišly 4 krásné barvy od Sally a měla jsem z nich podobnou radost jako z nové vůně. :hug:

Verda2 19.6.22 13:07

@Magnolie1

Jsem spokojená jak s výše jmenovanou Sally Hansen, tak výborné laky má i Gabriella Salvete a za pár korun a teď mám na nohy červený od Loreal a taky dobré.

Stránka:  « Předchozí 1 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Další »
Váš příspěvek