Kosmetika na pleť po čtyřicítce

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
@Medojedka píše:
Je to na mnohostránkový referát. Ale třeba tady? jsou popsány účinky jednotlivých složek.

Tak to je stejná odpověď jako toto https://web.vscht.cz/…rnl/psp.html a vyber si co chceš.
Takže zase nic?

BTW zrovna biooo nemá problém s propagací BIO hliníku. :D

Medojedka 29.3.21 23:01
@frangipani_romana píše: …
BTW zrovna biooo nemá problém s propagací BIO hliníku. :D

Poslední hodnocení rizika hliníku v kosmetice .

balula 29.3.21 23:16

@Medojedka
Já vám nechci za každou cenu bořit bábovičky, ale tato hodnocení jsou pro srandu králíkům.

Vyjádření jako „The relatively high molecular weight of the compounds, low ‘Log P’ and high positive charge limits the potential for skin penetration through the stratum corneum.“ jsou naprosto o ničem, protože každý druhý kosmetický produkt obsahuje nějakou formu rozpouštědel, které mají naopak za úkoly zajistit co největší penetraci účinných složek do hlubších vrstev pokožky.

Takže jakékoliv posuzování mimo kontext konkrétní formulace je jen alibizmus :-)

balula 29.3.21 23:18

@Medojedka @frangipani_romana … tedy omlouvám se, že jsem do vaší disputace takto neomaleně vstoupila :-)

@balula píše:
@Medojedka @frangipani_romana … tedy omlouvám se, že jsem do vaší disputace takto neomaleně vstoupila :-)

Nene, jen houšť, konečně tu někdo odborné posouvá diskusi.

Medojedka 29.3.21 23:39

@balula Uvedené hodnocení se vztahuje na deo, antiperspiranty, zubní pasty a rtěnky. Ale vyhodnotit riziko současného působení koktejlu škodlivin (což je standardní životní situace) zatím neumí nikdo na světě, proto já se snažím chemii vyhýbat. Ale každý svého štěstí strůjcem :lol:

balula 30.3.21 00:01
@Medojedka píše:
@balula … Ale vyhodnotit riziko současného působení koktejlu škodlivin (což je standardní životní situace) zatím neumí nikdo na světě …

Řekla bych, že umí - každý, kdo se zabývá profesionální formulací kosmetických produktů, toto musí brát do úvahy. Pokud jakákoliv instituce připravuje posudek pro kosmetický průmysl a související rizika nebere do úvahy, jedná se opravdu o čirý alibizmus.

@balula píše: Řekla bych, že umí - každý, kdo se zabývá profesionální formulací kosmetických produktů, toto musí brát do úvahy. Pokud jakákoliv instituce připravuje posudek pro kosmetický průmysl a související rizika nebere do úvahy, jedná se opravdu o čirý alibizmus.

Když ono to tak mnohdy je: https://www.schp.cz/…o-odbornosti

balula 30.3.21 00:17

@frangipani_romana
Já vím … bohužel :-(

@Medojedka píše:
Kdyby existovaly účinné krémy proti vráskám, nejbohatší ženy planety nepodstupovaly by plastické operace, injekce botoxu, kolagenu apod. A kosmetika zázraky neděla, důležité je, aby neškodila, byla skutečně přírodní bez chemie , např. Weleda, Hauschka, Logona.

Já s tebou v podstatě souhlasím, s tou růžovou částí bezvýhradně. Sama jsem se vzdala vlasové kosmetiky, nestříkám si parfém na tělo, nepoužívám parfémované sprcháče a mlíka, ani aviváž, nenosím na těle syntetické textilie a i rodinka minimálně.
Ale prostě u té anti-age kosmetiky jsem nenašla alternativu, to je asi jediná výjimka.
Ani ten nejlepší opunciový olej neposlouží jako advanced (ja nevím, jak se to překládá - rozvinutý? Vyzkoumaný?) krém na oči a čím dražší, tím lepší. Vyhýbám se taky „sračkám“, takže nepoužívám krémy typu Nivea, Vichy, Loreal, Balea…to bych sáhla radši po sádle.
A jasně, že to pomáhá - když dokáže sádlo vyhladit jizvy, proč by to neměl v lepší míře dodávat advanced krém, který používá stejné složky, jako sídlo, ale chybí v něm ty zánětlivé faktory, kvůli kterým je sádlo dlouhodobě nepoužitelné?
Však ty nejlepší krémy vždycky vycházejí z přírodních drog a jejich účinků - akorát že jsou nakombinované v přírodně nedosažitelných kombinacích. A u těch nejlepších suroviny v nejvyšší kvalitě, správné dávce a řádně otestované.

Jo, a ještě laky na nehty - ty taky nemají přírodní alternativu. Tam jsem přesvědčená že gellak na 14 dní je lepší než obden odlakování a nová dávka čerstvého acetonu. Tím spíš, že gellak se vytcrdí a od té doby je inertní.
(Což si ostatně myslím i o syntetických hadrách, ale u těch mi vadí zase to holistické hledisko.)

Magnolie1 30.3.21 09:06

@frangipani_romana a to je takový ten práškový šampon, ten Eliah Sahil? Vůbec nevím, jak s tím bych si myla hlavu, asi se ten prášek nějak rozdělá ve vodě? Tedy mně dost dlouho trvalo i než jsem se naučila na tuhý. Kdysi jsem četla i pochvalné recenze na Hádkovy vlasové mycí oleje, ale to si také neumím představit.

Magnolie1 30.3.21 09:10

@frangipani_romana a já tak tu Baleu miluju, ale složení ona už má prý vylepšené, mám ráda i jejich plátýnkové masky

haifa 30.3.21 09:44

Jak to tady čtu tak tady jsou všichni konzervativní a hrají si na vědce a odborníky na krásu. Pleť bez vrásek už je možná ale wow je tam silikon to na svůj ksicht nedám tak choďte s vráskami nebo plastická chirurgie . Já věřím Natinuel ten mě přesvědčil. A na plastiku bych nikdy nešla . Ve svých 46 letech nemám zapotřebí. Není co upravovat plastikou. Někomu nepomůže ani svěcená voda. Hodně je to o genetice . každýmu pomáhá něco jiného . Kdo nezkusil Natinuel může akorát se vykřikovat a říkat spoustu odborných věci ale to je asi tak vše. Taky jsem nevěřila. Tak nikomu neberu jeho přesvědčení . Silikon je i přínosem pro pleť. . Mattel se čím chcete Natinuel umí kouzlit a u něj zůstávám.

haifa 30.3.21 09:58

Je každý ho věc kdo co dělá navíc chemie je i v potravinách i oblečení v lekachv parfemech

Příspěvek upraven 30.03.21 v 10:02

balula 30.3.21 09:58

@haifa
No ale jistěže! Jak jsem psala - každý ať si používá co chce. Ale ať se ta „skvělá“ značka nechová jako by pracovala jen se svěcenou vodou a nedělá ze zákaznic blbce :palecdolu:

Třeba takové produkty Medik8 - skvělé formulace produktů, moderní ingredience a … no a taky silikon. Jenomže oni to všude u svých produktů uvádí a já jako zákazník mám volbu - chci produkty se silikonem, nebo nechci?
Nemluvě o zákaznicích s atopickými exémy jako reakcí na silikon. Prostě značka se chová velmi nesertiozně. Tečka!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Váš příspěvek