Kosmetika na pleť po čtyřicítce

@balula píše:
@frangipani_romana
Vit. A (retinol a jeho deriváty) je rozpustný jen v oleji, takže buď olejová nebo emulzní séra, pouze ve formě liposomalní je rozpustný i ve vodě.

JJ, dík. A jak to teda pak funguje s účinností krémů na olejovém podkladě? ¨
Séra jsou udělané tak, aby látky rozpustné ve vodě z krémů propustily?
Protože u těch olejů se vyloženě deklaruje „nepropustný ochranný film“ - pokud to tak je, tak pro veškeré látky - či?

balula 9.4.21 13:47

@Magnolie1
Ale v tom séru máš naprostou většinu přírodních ingrediencí. S výjimkou Dicaprylyl Carbonate, který je povolený Ecocertem i do přírodní kosmetiky a skvěle nahrazuje právě silikony. Ten olej by mohl být velmi dobrý, kdyby… kdyby obsahoval třeba i nějaké vitamíny, rozpustné v oleji (což jsou dnes de facto skoro všechny, i když ne v jejich původní podobě).

Lucinela 9.4.21 14:03

@frangipani_romana
Romi, kolik stál? Ještě mě zajímá ten chemický peeling, můžeš prosím hodit odkaz? Děkuji :-)

balula 9.4.21 14:04

@frangipani_romana
Ono je to trochu složitější, ale velmi zjednodušeně:

1. produkty na bázi vody (většinou gelové) obsahují ingr. rozpustné ve vodě, případně lipofilní + rozpouštědlo … a ty by správně měly být aplikované co nejblíž pokožce
  2. produkty na bázi oleje by měly obsahovat hlavně složky pro obnovu ochranné bariéry kůže a měly by jít vždy jako druhé/poslední
  3. krémy, tj. emulgované produkty (vždy voda + tuky + emulgátory + aktivní složky) spojují výhody obou předchozích, ale za cenu „malého prostoru“ pro aktivní složky … a to, že jich je na seznamu uvedeno hafo, nevypovídá nic o účinnosti produktu, spíš je to jen tahák na peníze zákazníků (každá ingr. má svůj „účinný limit“, pokud je ve složení pod tímto limitem, tak jako by tam vůbec nebyla… samozřejmě to trochu vylepšují různá rozpouštědla, ale ne o moc)

Takže nemusí platit, že olej je pro ostatní ingredience použité ve vrstvě „nad ním“ nepropustný - určitě bez problémů propouští lipofilní složky (tj. rozpustné v tucích), propustnost ostatních by hodně záležela na složení toho produktu použitém přímo na olejové vrstvě.

Magnolie1 9.4.21 14:29

@balula sérum je dobré, ale v krému je pak už dimethicone, což mi dělá po určité době používání pupínky a suchá místa, ach jo, ale tak byl to dárek, tak to dopoužívám, zase mi to nedělá žádnou extra neplechu.

balula 9.4.21 14:35

@Magnolie1
jj, silikon je peklo… dřív nebo později :palecdolu:
ale to olejové sérum jako vrchní vrstva pro obnovení ochranné bariery vypadá ideálně :palec:

@frangipani_romana píše: Ženy, doporučuju toto: https://www.parfumdreams.cz/…x_95055.aspx
Je tam zadarmo krém na oči a máte na to teď slevu 20% s tam uvedeným kódem, takže supiš. :palec:
A taky vřele doporučuju tento denní enzymatický peeling, neměla jsem asi nikdy nic lepšího, účinek maximální, spotřeba minimální.
https://www.parfumdreams.cz/…x_66813.aspx

@Lucinela Leni, je to tohle - jak ta sada, tak ten čistič. Právěže to vyšlo úplně super, bylo to jen za cenu krému 2.600 a ten oční krém je tam zdarma, koupila jsem to s kódem na 20% slevu a pošta už byla zdarma, takže jsem platila asi 2.100,–.

Bohužel sada je pryč. :(
Ale čistič mají za dobrou cenu a mají zase -20% akci:

Já to chválím, kudy chodím - oni píšou prášek, ale není to tak: sice z lahvičky vysypeš prášek, ale na ruce do toho kápneš vodu a je z toho taková jemně pěnivá kašička. A rozhodně teda dávka nemá velikost vlašského ořechu, spíš větší špetky soli. Neubývá to - já jsem si ji koupila loni cestou na poslední dovolenou na letišti, používám denně, a jsem furt někde ve třetině flašky. :)
Já to používám buď přímo, nebo na sonický kartáček, je to jedno. Hned, jak to smyju, mám pleť úplně jak vyžehlenou, na omak jak broskev a je to i vidět. A dlouhodobě myslím, že mi to i sjednotilo barvu.
Smí se tím i odličovat oči.

Lucinela 9.4.21 16:02

@frangipani_romana
Romi, díky sada vyprodána. Tak asi počkám, až naskladní a koupím dohromady. Zkusím něco nového ;-)

Magnolie1 9.4.21 16:52

@balula no právě, to je jak hledání svatého grálu - jako krém, co bude fungovat a ještě bude mít dobré složení.

@Magnolie1 A mezitím člověk stárne a stárne…to je naprd. Ještěže aspoň zároveň taky přestávám vidět… :unicorn: :-D

Magnolie1 9.4.21 19:48
Lucinela 10.4.21 06:55

@frangipani_romana
Nápodobně, brýle nosím jen do auta, kina (no to už dlouho nebylo). Když mě optička nutila, ať nosím brýle stále, řekla jsem jí, že jsem to zkuý nsila hodinu a raději si nechám svůj lehce rozmlžený svět ;-)

Magnolie1 10.4.21 09:23

@Lucinela @frangipani_romana brýle na dálku mám od střední, nejhorší na tom je, že až teď se mi začaly oči horšit i na blízko, jenže problém je ten, že na jedno oko vidím hodně dobře na blízko a hodně špatně na dálku a na to druhé obráceně a podle doktorky mi nemůže pomoci jinými, protože ty rozdíly jsou moc velké, tak čekám, až se to zhorší ještě víc

Dámy, upozorňuji, že sadička Babor je opět na Parfumdreams naskladněná, pořád za tu dobrou cenu: https://www.parfumdreams.cz/…x_95055.aspx

Kód na slevu momentálně neběží žádný, ale tipuju, že na 1. máje nám Parfumdreams nadělí 20%, tak bych zájemcům radila týden počkat. Hoďte si to do koše, ono vám to tam zůstane.

Jinak já to už 14 dní používám, trochu mi oba dva chvíli po použití dráždí pleť, což přisuzuju tomu, že ty zázračné látky se právě pustily do úklidu vrásek atd. Tohle považuju za normálmí, dělá mi to většina krémů.
Ale jinak je to hrozně fajn, lehoučká formule obou dvou přípravků, ten oční se perfektně vpíjí, je to spíš takové mlíčko, nezanechává mastnotu, výborně hydratuje. takže se na něj dobře líčí. Ten je fakt super.
Ten pleťový je ten jejich základní HSR co je normálně označený jako „denní“.

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 18 Další »
Váš příspěvek