Koutek, kde se můžu vynadávat (i sprostě)

Klarama3 25.11.21 09:24

@Mizyan
Nechtěla jsem vůbec reagovat, ale tohle mě nedá.
To je frustrace jak prase, za kterou si svým životním postojem můžete sám. Nehledejte viníky kolem sebe.

@frangipani_romana
@Hanka H
:palec:

Medojedka 25.11.21 09:40

Kdo chce kam, dobře mu tak :lol: https://www.novinky.cz/…ona-40379057#…

Mizyan 25.11.21 11:08

@Klarama3
Ja spis mluvil za ostatni.

Dalia 25.11.21 11:35
Lucinela 25.11.21 13:00

Tak a já jsem fakt na**a*á. Ten hnusák Covid mě dostihl téměř na den po roce. Jsem očkovaná v květnu. Příznaky mám lehčí než minule, ale nevím, jak se to bude vyvíjet dál. Zatím bolesti rukou, nohou, kříže, celková únava a slabost. Co kvituji, že mám čich i chuť.

Tak a co teď na to odborníci :think:

Mizyan 25.11.21 13:23

@Lucinela
U nas v praci totez, ockovani lezi doma s Covidem a nemaji jen bolest hlavy.
Drzim palce.
Zvazujes 3.tecku?
Dodnes znamenalo ockovani tu skutecnost, ze se tou nemoci nenakazim, proto bylo vyvinuto. U vakcin na covid tomu tak ale vubec neni. Dokonce jsou lide i na jip s plnym “ockovanim”.
A spousta naocko lidi uz odmita dalsi tecku.

Renusatko 25.11.21 16:23

@Lucinela Ty jsi covid měla, pak jsi očkovaná a i tak ho máš znovu :cry: ? Přeju lehký průběh :srdce:
Je to o tom, co píše @Mizyan očkování je na jiný typ viru, než je tady teď, takže teď úplně nefunguje. I když se očkuje na chřipku před sezónou, tak se očkuje na kmen, který se nejpravděpodobněji očekává. Pokud přijde jiný nebo ty chytneš jiný, tak je očkování málo účinné nebo vůbec. Takže očkovat teď proti něčemu, co se změnilo, jen proto, že ta vakcína ještě je, to je prostě na :pudl: Mimoto očkovat v sezóně chřipky, je všeobecně nesmysl a nikdy se to nedělalo.
Prodělání je jako u chřipky, někdo protilátky má rok, někdo dva, někdo krátce a chřipkou se nakazí víckrát za život. Prostě ten vir tu s námi bude a s velkou pravděpodobností bude do budoucna jako chřipka fungovat. Pokud se před sezónou vychytá dobrý typ, tak to bude lepší, pokud ne, tak to bude horší. Ohrožené skupiny budou taky pořád.

Hanka H 25.11.21 16:51

@Lucinela Přeju lehký průběh - školství je velmi riziková oblast. :rose:

Renusatko 25.11.21 17:02

@Hanka H To je pravda. U staršího syna ve škole je teď polovina učitelů doma.
Myslím, že on je stejný problém v tom zdravotnictví s nedostatkem personálu. Sestry a doktorky doma s dětma, pořád dokola karantény a nemoci a do toho vlastní nemoci. Nemocné dítě teď nehlídá babička, jak dřív bývalo běžné, i když nemá covid, tak máš obavu ho prarodičům strčit. To peklo v nemocnicích pramení z toho, že je nedostatek personálu, ne míst. Tabulka z údajů ministerstva, je teda jen do léta, ale na jaře a minulý podzim bylo peklo podobné, přitom obložnost JIP nejnižší za 5 let.

Hanka H 25.11.21 17:23

@Renusatko jsem ráda, že mám se školstvím co do činění pouze na dálku, ale vím, jak to tam vypadá. Nedostatek pracovníků je v důsledku situace akutní a v nejbližších letech půjdou do penze silné ročníky. Pochybuji, že se jim bude za současné situace chtít přesluhovat - oni ani ty peníze (navzdory všeobecnému mínění) pořád nejsou nijak skvělé.

Renusatko 25.11.21 17:30

@Hanka H tak to je podobné, spousta sester a doktorů v důchodu, též odešla, protože nechtějí riskovat. A ty peníze tam stojí taky za prd. Sice odměny jsme dostali, ale většinou ne takové, jak se hlásilo a ne všichni a v dost nemocnicích nedostali třeba zase zaplacené přesčasy, tak v létě nastal i úbytek dalšího personálu. Myslím, že to školství je podobné a iluze o platech ani o lehkosti práce, si nedělám.
Zrovna dnes zuřím nad systémem přijímaček. Zápisový lístek odevzdat do 10ti dnů od přijímaček. Jenže v té době teprve na druhé škole přijímačky probíhají a nebudeme znát výsledek. Postavené na hlavu to je. :pudl:

hafik 25.11.21 17:32

@Lucinela Lucinko, brzké uzdravení :rose: :rose:

frangipani_romana 25.11.21 20:30
@frangipani_romana píše:
Nikam jinam nechodíte, jenom se hádat a nakupovat :D, tak vám to dám i sem: vyhlašuju letos opět sbírku kosmetiky pro holky z Kostomlat - info zde: https://frangipani.cz/…-toho-znova/
:inlove:

Dámy, info k balíčkům:
Sběrnu balíčků nám opět zajistí autoservis AutoČako v pražských Čakovicích (Praha 9). Balíčky uskladní, VYDEZINFIKUJÍ OZONEM a my je pak odvezeme spolu s Žabou do Kostomlat.

Jak postupovat:

Zabalte vaše balíčky
Napište na obal výrazně “Fifleny fiflenám” (to je důležité, nebudu je rozbalovat, tak ať je odlišíme od ostatní pošty); Nezapomeňte na vaši zpáteční adresu!
Přiložit přáníčko
Pošta/kurýr na adresu:

AUTO ČAKO, spol. s r. o. – “Fifleny fiflenám”
Ke Stadionu 899/32
Praha 9 – Čakovice
Osobní doručení – nemusíte balit do balíku, stačí do tašky + označit:

Praha 9: do Auto Čako – můžete donést ve všední dny mezi 7,00-18,00
okr. Mladá Boleslav: když mi dopředu napíšete na mail romana@frangipani.cz, řeknu vám adresu, kam můžete balíčky donést prakticky nepřetržitě (je tam recepce); můžeme si tam spolu třeba i dát kafe :slight_smile:

Poslední den, kdy by měly dorazit balíčky: 11/12 2021****

frangipani_romana 26.11.21 07:42

Jako je málo práce, lidi nemají do čeho píchnout, vymýšlí kraviny. Okej. Ale já rozhodně vodu po holení Habit Rouge nosit nebudu!!
https://www.idnes.cz/…ranicni_ajez

Nelly 918 26.11.21 10:52
Stránka:  « Předchozí 1 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 Další »
Váš příspěvek