Králíci

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Lilian 20.11.10 10:34

Mě to je nakonec jedno, co to je, asi věřím zvěrolékaři. Ví o čem mluví… Tak dobře, ty varlata, jak tomu říkáte se nacházejí na břichu…Dosti divné… Už jsem psala, že nevím, jak se tomu přesně říká, tak jsou to asi prsíčka nebo co…

jerry 20.11.10 10:40
Lilian píše:
Mě to je nakonec jedno, co to je, asi věřím zvěrolékaři.

Tak to můžeš katerince opravdu věřit :wink:

katerinka 20.11.10 10:45

No, nemůžu tě přesvědčovat, žádná „prsíčka“ na určování pohlaví u králíka neexistují, tukové záhyby mají obézní králíci obou pohlaví. Pokud samice nekojí mláďata nic takového by na břiše mít neměla. Chování které popisuješ je dané pro králičí samce, samice se tak nechovají ani v pubertě( maximálně při onemocnění nádorem tvořícího testosteron, což je v 7 měsících dost nepravděpodobné)
ale věř svému vetovi :wink:

.......mimochodem jsem taky veterinář a králíci jsou má druhá specializace :twisted:

Lilian 20.11.10 10:51

Věřím tomu, kdo toho králíka viděl… Navíc kopulační pohyby dělají i samičky… Jinak mě to napadlo, že jsi veterinář :) Nebo to jsou mléčný bradavky?? Nevím…Ať si každý myslí co chce.Nerada se hádám :) Až půjdu na veterinu, do třetice se ho zeptám… Třeba budeš mít i pravdu :)

katerinka 20.11.10 10:58

ok, uvidíme :wink:

tuzezlypes 6.12.10 16:42

Ty neumíš poznat u králíka podle pohlaví, zda je to samec či samička? To je přece jednoduché jak facka - otoč ho, a zkontroluj pohlaví. Samečkovi pod lehkým tlakem vyjede penis. Kopulační pohyby může dělat i samice, proč ne, pokud má říji - pohlaví by pak měla hodně zduřelé a zarudlé až do fialova. Nejsem veterinář, jsem chovatel a praktik. Co se týče těch bobků - mám je v králíkárně, ne doma, tak neposoudím, zda samice kadí na jedno místo či ne. Ale bobky každopádně dělá :-)

tuzezlypes 6.12.10 16:48

A co se týče rozpoznání toho pohlaví - umím ho určit už velmi záhy po narození, pak je takové období, kdy to splyne. A pak asi od 3 týdnů už je to zase jasné. V 7 měsících je dospělý i králík velkého plemene, tady není o čem mluvit. Zkušenost s veterináři u králíků mám ovšem tristní - nic o tom neví, umí akorát tak píchnout injekci na mor a MXT. Na nějaký dotaz, co a jak když jsem nejvíc dostala odpověď - máte ostrý nůž? Udělejte si ho v neděli k obědu. Fakt dobrá rada.

Lilian 1.1.11 19:36

Pro laika to jednoduché zas tak není a pro profíka ano, to je taky jasné jako facka. Jo a je to samička. Ověřené už po čtvrté…

barbucha 1.1.11 20:17

Třeba je to transsexuál…

• Citovat
  • Nahlásit
Lilian 1.1.11 20:24
barbucha píše:
Třeba je to transsexuál…

To snad néééé …

Katlynka 27.1.11 17:04

Máte niekto skúsenosti s teddy králičkami? Chceme si jedného zaobstarať, ale nikdy som králička nemala, takže som si nie istá, či by som jeho výchovu zvládla. Zaujímalo by ma, akú veľký máte pre neho pelíšek. Počula som, že najlepšie sú metrové klietky. A ešte by ma zaujímalo, ako riešite, keď odchádzate na víkend preč z domu? Berete si ho so sebou, alebo nechávate samého doma?

chavah 29.1.11 08:54
Katlynka píše:
Máte niekto skúsenosti s teddy králičkami? Chceme si jedného zaobstarať, ale nikdy som králička nemala, takže som si nie istá, či by som jeho výchovu zvládla. Zaujímalo by ma, akú veľký máte pre neho pelíšek. Počula som, že najlepšie sú metrové klietky. A ešte by ma zaujímalo, ako riešite, keď odchádzate na víkend preč z domu? Berete si ho so sebou, alebo nechávate samého doma?

Myslím, že jsem zkušená králíkářka.Klec - čím větší, tím lepší - jen dej pozor, aby odklápěcí horní rám rám co největší - ideálně po celé délce klece.Pokud by tam bylo jen drátěné okénko, budeš mít malý manipulační prostor pro vyndavání ušáka, který se mele a mohl by si ublížit.Předem se také nedají vyndavat, jsou to zbojníci a někdy při tom zápasí, v malém průstrku by si mohli ublížit.1 - 3 dny v pohodě vydrží sami, pokud mají v napáječce dost vody a jídla, sena.Sušené seno je základ stravy, zelená jen jako doplněk.Milují mrkev, jablíčka, ovesné vločky.Tvrdý chléb na hlodání.Ochočení trvá déle, tak půl roku, jsou bázliví.Své lidské bližní však milují a lásku dávají najevo olizovaním.Králičí lásku si musí člověk zasloužit.

Katlynka 31.1.11 19:46

Ďakujem za rady :) nakoniec sme sa rozhodli pre metrovú klietku, snáď v nej bude drobcovi dobre. Dúfam, že si zvykne na to, že chodíme na víkendy často preč. Králikom vraj cestovanie moc nesvedčí, tak by som ju nerada stresovala.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Váš příspěvek

Další témata z kategorie