Králíci

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Chava 31.12.07 13:44

taky jsme hledali a obávám se, že mé dva první králíky / kokcidioza / stál nezájem veterinářů život.Pro opravdu akutní případy máme i k dispozici výjezdovou pí. veterinářku, bohužel i po smutné účely.Jednou jsme ji museli využít i pro situaci, kdy náš touba nepochopil, že sklem neprojde a způsobil si otřes mozku.Dopadlo to dobře, druhý den byl už zase v kondici.

Ada 31.12.07 14:11

Kateřinko, jakou máš literaturu o potkanech? Sháním co se dá, ale ve většině knih jsou o nich tři stránky a člověk se z nich nic nedozví. Potkanáři z VFU chystají nějakou monografii, ale už ji chystají asi tři roky a zatím je nějak v nedohlednu.

katerinka 01.01.08 20:05
Ada píše:
Kateřinko, jakou máš literaturu o potkanech? Sháním co se dá, ale ve většině knih jsou o nich tři stránky a člověk se z nich nic nedozví. Potkanáři z VFU chystají nějakou monografii, ale už ji chystají asi tři roky a zatím je nějak v nedohlednu.

Mám knihu " Ferrets, Rabbits and Rodents" od Hillyer a Quesenberry, v ní je kapitola o malých hlodavcích, v ní jsou potkani zahrnuti - nejčastější choroby,léčba, , chirurgické zákroky,rentgenologické nálezy, dávkování léčiv , typy anestezie a sedace. Není to sice jen o potkanech ale je toho tam dost. Pak mám Nemoci laboratornich zvížat a Patologii laboratorních zvířat, potkani jsou tam z větší části. Pak ještě „Zoo a Wild Animal Medicine“ tam jsou potkani taky, nějaký zajímavosti se tam najdou , ale spíš jsou tam dikobrazi, mary a veverky. Ta první knižka je asi nejlepší. Můžu se podívat co je v nabídce odborné literatury jen o potkanech, ale jen v angličtině , česky nic nevychází. V Brně na veterině je fakt hodně dobrej MVDr. Jekl, ten je přes drobný hlodavce, ségra k němu chodí s osmákem a nemůže si ho vynachválit, má už rentenů hlavy a zubů od svého zvířátka víc ,něž člověk ,když jde k zubaři :)

Ada 01.01.08 21:19

Angličtina mi určitě nevadí.
Jekla znám, operoval mi potkanici s nádory. (A čirou náhodou je přítelův brácha veterinář a Vladimírův kamarád, ale nejdřív jsem měla potkany, přítele až potom :) ). Brněnská veterina má mezi potkanáři nejlepší pověst, taky není divu, když jiná vyloženě specializovaná klinika na hlodavce u nás není. Zítra tam poklušu zase, poněvadž Šedivka má zanícené oko, doufám, že už mají normální všední ordinační den.

katerinka 01.01.08 22:04

Ono se to taky na veterině moc neučí, proto jsou tyto zvířátka tak na okraji. Dělá je většinou jen ten, kdo se o tyto zvířata zajímá a koho to baví a poshání si cizojazyčnou literaturu.Psi a kočky jsou nejfrekventovanější pacienti a nejpohodlnější výdělek, takže ostatní jde mimo :( Někdy je to dost smutné. Pokusím se něco sehnat. Ty by jsi chtěla přímo nějakou veterinární odbornou literaturu o potkanech? Nemoci atd.?

katerinka 02.01.08 18:27

Ada- objevila jsem Choroby a chov: Malí hlodavci a potom Richardson: Diseases of Small Domestic Rodents, samotní potkani asi nebudou, vždycky je to mix i s ostatními hlodavci :)

Ada 02.01.08 19:40

Tak ty obě znám… já pořád doufám, že narazím na knihu, kde bude deset stránek věnováno respiračním chorobám, dvacet nádorovým onemocněním, stránečka dvě pododermatitidě, a tak dále :D Nejlepší jsou nakonec asi internetové zdroje, třeba skvělý http://ratguide.com

katerinka 02.01.08 21:11

znáš od Jelínka Nemoci laboratorních zvířat, nemoci myši a potkana tam zabírají 46 stran vyšlo tov roce 1993, není to nic extra nového, ale vcelku obsažné, rozdělené na virové, mykoplazmové, bakteriální, plísňové a parazitární onemocnění.

Chava 06.01.08 16:50

Hledám hodné adoptivní rodiče pro dva roztomilé králičí chlapečky - beránky / 1 měsíc,k odběru asi za 14 dní / - pochopitelně pro každého zvlášť.Jeden je černý a druhý béžovo bílý. Jen do dobrých rukou, spíše po starší děti. Praha.

Garfield 09.01.08 22:34

Kdysi jsem měla zakrslého králíčka, ale koupila jsem ho už staršího a moc se nechtěl ochočit :( Když neměl náladu na hlazení, tak cenil zuby a dupal ;) Zakrslák je roztomilé zvířátko, ale teď bych si už spíš pořídila činčilu.

katerinka 18.02.08 20:23

Povedlo se, jupí, jsou tam obě,Josefa i paní Okatá.

Kerze 18.02.08 20:33
katerinka píše:
Povedlo se, jupí, jsou tam obě,Josefa i paní Okatá.

Paní Okatá má krásné oko…:)

Jaký nejmenší zakrslý králík se dá sehnat? Nebo opačně - jak moc vyroste zakrslý králík?

katerinka 18.02.08 20:49

Zakrslý králík, opravdu origoš, nekřížený, tak 1kg maximálně 1,5kg. Beránci jsou trochu větší, do 3kg. Ale ve Zverimexech občas prodávají " zakrslé " králíky, že se pak lidi nestačej divit :)))
Paní Okatá je to bílé zvířátko, tady to vyšlo trochu naopak :)

Chava 18.02.08 21:02

Katerinka - to jsou krásní ušáčci.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek

Další témata z kategorie