Krční páteř

chavah 25.04.09 16:45

Krční páteř

a všechno okolo - také Vás bolí?Mám z toho skoro pořád migrénu.U reha­bilitačního lékaře jsem už byla, předepsal masáže, ale jejich efekt byl pouze dočasný.Prý se s tím nedá nic moc dělat.Jsou tu nějaké spolutrpící?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

verunka2201 25.04.09 16:53

Jo, taky trpím. Před dvěma lety dokonce tak moc, že jsem nedokázala říct souvisle tři věty - pokaždý mi cca v půl minutových intervalech projela hlavou bolest, jako kdyby mě někdo zařízl nožem. Tak jsem chodila na rehábky, pomohlo to, ale posledního půl roku trpím zase. Asi mám špatný polštář - mám ten zdravotní, co z profilu vypadá jako vlnovka. Bohužel už asi moc sležený, tak plánuju pořídit jiný, jen si nemůžu vybrat. Taky nevím zda to pomůže.

Když bylo fakt nejhůř, nahřívala jsem si polštářek vyplněný třešňovými pecičkami v mikrovlnce a horký ho dávala za krk. Plus cvičení k tomu. Ale dlouhodobé řešení to není.

:(
WildOrchid 25.04.09 16:55

Ja bych doporucila zkusit Dornovku. Obcas muze bolet i krk z toho, ze mas kazdou nohu jinak dlouhou. Kdyz najdes dobryho masera co umi dornovku, tak ti problem snad najde a odstrani.
No a prevence je samozrejma - monitor od pocitace mit primo pred sebou a ne na strane, ve vysce oci, nehrbit se nad knizkama a tak.

verunka2201 25.04.09 16:58

Jdu si zvednout o kousek výš monitor :D

A tu Dornovku musím nastudovat - slyším to slovo prvně, tak koukám jak puk… :shock:

WildOrchid 25.04.09 17:10
verunka2201 píše:
Jdu si zvednout o kousek výš monitor :DA tu Dornovku musím nastudovat - slyším to slovo prvně, tak koukám jak puk… :shock:

http://www.dornova-metoda.com/

Ronna 25.04.09 17:10

Já jsem trpívala hodně. Vždycky jsem se jedhoho dne ráno probudila a bylo to, ztuhlá jako dřevo. Chodila jsem i na rehabilitace. Tam mi doktor řekl a já s ním souhlasím, že nejdůležitější je cvičit a cvičit. Žádná mazadla nepomůžou, masáže jsou fajn, ale cvičení je základ. To ničím jiným nenahradíš. Díky tomu jsem na tom dnes mnohem líp. Doporučuji knížku Heike Hofler - Cviky k uvolnění šíje a jiné podobné publikace.

Širín 25.04.09 17:25

Já a páteř
Tatínek i dědeček mají již téměř nepohyblivá záda v oblasti beder. Když jsem byla jednou na magnetické rezonanci, bylo mi řečeno, že mám bederní páteř velmi křivou.
Už dva měsíce mě bolí levá noha, kulhám jak stará babka. Někdy je to lepší, ale jsou dny, kdy prostě neudělám krok.
Na rehabilitaci jsem byla - nic.
""http://www.ce­lysvet.cz/skin/smi­le/s1266.gif:http://www.celysvet.cz/…le/s1266.gif
Na obstřikách jsem byla, kromě toho, že příšerně bolely a měla jsem po nich modřiny mi to nepomohlo.
Současný stav? Kulhám dál a nikoho to jaksi… nezajímá.
Když se belhám denně do práce a vidím nějakou babku, závidím ji apartní černou hůlku. Hned bych ji brala!

""http://www.ce­lysvet.cz/skin/smi­le/s8403.gif:http://www.celysvet.cz/…le/s8403.gif

Ronna 25.04.09 17:37

Teda Širínko, neštvi mě, takový pasivní přístup. To musíš rozhýbat a rozcvičit, už jen ten pocit, že pro to něco děláš ti pomůže.
Promiň, nechci působit nějak přísně, ale nenechávej to tak.

Ingrid 25.04.09 17:38

Širín,já sice nejsem doktor,ale ta bolavá noha může být od vyhřezlé ploténky a skřípnutého nervu,který do ní vede,rentgen tohle neukáže,jedině CT,popřípadě magnetická rezonance,stálo by za pokus to CT žádat,jestli ti ho neudělali a bylo by jasněji,v každém případě by se vyloučily určité příčiny tvých potíží.Jak to vypadá,to znám ze své zkušenosti,půl roku jsem byla jako kulhavý Orfeus,nemohla sedět,až na CT se našel zádrhel.

chavah 25.04.09 17:52

lékař mi doporučil běh.Podívám se, jestli jsou sršni doma/ autor: V.Renčín/.

ne, vážně, lékař mi doporučil jen hodně chůze. Cvičení s hlavou a krkem žádné.Prý to jen zhoršuje.Mám hypermobilní páteř / tj. hadí žena v cirkuse/ a té by moc pohybu neprospělo.

Fanfan 25.04.09 18:16

Taky mě čas od času zlobí krční páteř, pomáhá cvičení, ale to asi podle toho, co píšeš vhodné nebude.

Kdysi jsem viděla návod jak si pomoci s krční pátěří - pořádně si rozhýbat ten velký kloub u palce na noze. A známá, co dělá reflexku apod. mi to také říkala. Prostě se s ním kroutí a nějak prý s krční páteří souvisí, fakt je, že to taky docela pomáhá.

A na tvém místě - když nejde cvičit - asi bych prubla akupunkturu. :wink:

Irena 25.04.09 18:22

Taky občas trpím jak zvíře. Ale strašně mi pomohlo, když jsem začala pracovat na rehabilitačním míči. Kdo si může dovolit si jej dotáhnout do práce, vřele doporučuji. Optimální je, když na něm člověk i denně cvičí, to pak bolesti skutečně prakticky odezní.

Jinak jsem slyšela od kamaráda psychiatra, že bolest v krční páteři je „vraženej stres“ (prý člověk ve stresu podvědomě zaujímá pozici býka v aréně - tuhá šíje připravená do útoku). Takže dámy, doporučuju balón a klídek. :wink:

janas 25.04.09 20:33

Dámy - asi všechny tady máme sedavé zaměstnání, takže i potíže s páteří.
Balon nemám - nemůžu ho mít, skáče na něj kocour a je po balonu. Drápky jsou jako malé šavličky.

S tím stresem a ztuhnutím šíje je to pravda, hrozně se to při stresu zhoršuje.

Širín - to nenechávej být, když už kulháš, tak máš určitě vyhřezlou ploténku!
Ať tě pošlou na specializované pracoviště, jsi moc mladá, aby sis zvykala žít s takovými bolestmi - už se dnes ploténky úspěšně operují.

Teď chodím na jógu (tedy když nemám virózu :D ), zdá se mi, že ty cviky docela pomáhají k uvolnění páteře.

verunka2201 25.04.09 20:38

Jo, Jani, asi máš pravdu - když je toho doma/ve škole/v práci moc, je toho moc i na krk. :?

Já dříve docela dlouho chodila na power-yogu, a fakt je, že bolestmi jsem netrpěla žádnými. Tělo bylo neustále protažené a v pohybu, takže nebyl důvod.
Od toho vysedávání se asi neodtrhnu :? , ale pohyb by to chtělo! Safra, už bych se zas měla dokopat k běhání, plavání, józe, k čemukoliv :roll:

Jo a ještě něco - taky mi teď často tuhne ta spodní část zad. To se pak chci zvednout ze židle a zjišťuju, že nemůžu - prostě zátuh a konec. Nic příjemnýho. Myslíte, že je to taky jen od toho sezení?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu

Reklama

Reklama