Krém pro suchou citlivou pleť

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Alena_In 29.11.15 20:48

@Ukulemba
Já jsem celé roky měla problém, že cokoli jsem si dala na obličej, všechno mě stahovalo, měla jsem nepříjemné pocity, že mám pleť vysušenou, na tvářích se mi dělaly šupinky, ale přitom T-zónu jsem měla mastnou, do toho občas nějaký beďarek. Makeup jsem měla odpoledne z nosu a čela pryč, na ostatních částech obličeje mi udělal mapy a šupinky se zvýraznily.
Měla jsem neustále pocit suché pleti, nejhorší to bývalo po odlíčení. Měla jsem potřebu pleť promašťovat, používala jsem pleťové oleje a na odlíčení taky olejíčky, dočišťovala jsem micelárkou.
Pak jsem se svěřila mé kosmetičce a dospěly jsme k tomu, že se o pleť naprosto nevhodně starám. Neměla jsem suchou pleť, ale problematickou a dehydratovanou. V podstatě jsem vrchní vrstvu pleti „uzamkla“ těmi olejíčky a pod tím pleť zůstávala vysušená. Výsledkem bylo, že jsem měla pocit stažené pleti, která však na povrchu vypadala jako mastná, jak se „bránila“.
Teď se několik měsíců odličuji odličovacím mlékem, dočistím micelární vodou, pak ještě zvlhčím růžovou vodou a ihned aplikuji hydratační krém (střídám Thalgo a Payot). Když se mi před začátkem cyklu dělají beďarky, osvědčil se mi krém z aloe vera (používám tento: https://www.krasnakazdyden.cz/…natural.html). Ráno si pak už krém nedávám, po vyčištění růžovou vodou použiji jen hydratační sérum Chanel, na něj nedám dopustit, je to můj svatý grál.
Taky makeup používám Chanel Perfection Lumiere Velvet, žádný jiný mi nedělá tak pěknou pleť, pudr téměř nepoužívám, není potřeba a taky jsem měla pocit, že mě vysušoval. A všechno nanáším zásadně štětcem, snažím se na obličej vůbec nesahat prsty.
Výsledkem je, že mi kosmetička chválí výrazné zlepšení pleti, pochvaly na pěknou pleť sbírám i od kolegyň a dokonce také od manžela. A nejdůležitější je, že já sama se cítím fakt dobře.
No, je to dost dlouhé, ale snad to trochu pomůže. ;)

Ukulemba 29.11.15 21:26

@Lila diikyy! :kytka:

Ukulemba 29.11.15 23:30

@Alena_In moc dekuju za vycerpavajici prispevek. Vyzkousim toho postupne asi vic, snad mi neco sedne. Bude to asi na dlouho. Stetce na makeup pouzivam tez, ted jsem zkusila i houbicku a taky super. Olejicky nepouzivam vubec na nic vysusuji me a dokonce i zabal na vlasy z kokosoveho oleje mi udelal na vlasech takovou paseku,ze oleje fakt uz asi nikdy.. La roche posay a payot me zaujaly,nevim proc jsem si myslela ze jsou mimo moji financni skupinu. Zas tak drahe nejsou.. :palec:
Edit: payot uz jde cenove mimo me :-D

Lalaith 3.12.15 10:25

Jojo, přišla zima a taky nevím, co s pletí… :? Olejíčky Saloos, co stačily v létě, teď už nestačí. Lehký krém, co stačil, taky nestačí. A hutnější krém - tralááá - mi zase teď strašně zanáší póry. :zed: Pleť mám citlivou, s rozšířenými póry velmi náchylnými k zanášení, dělá se mi atopický ekzém na očních víčkách, nemůžu vůbec mýt nějakými gely a vodou, to pak šupinatím… Podle mě mám pleť dehydratovanou a v zimě je to nejhorší. :? Nějaké osvědčené tipy na lehčí, ale opravdu hodně hydratační přípravky spíš z levnější strany kosmetického spektra?

Magnolie1 4.12.15 08:35

Na podobné problémy mi byla kdysi doporučena přírodní kosmetika Santaverde, je to kosmetika vysoce hydratační, ale přiznám, že jsem nikdy nezkusila kvůli ceně, ale dotyčná si ji moc chválila, že jí dala pleť do pořádku, byla ve věku rozhodně nad 30, pleť dehydratovaná a začalo se jí dělat akné.

Lalaith 4.12.15 09:05

@Magnolie1 To je bohužel mimo mé cenové možnosti. Hledám spíš nějaký levný zázrak. :lol: Takhle před Vánoci…

Veverka 4.12.15 09:08

Zkusila bych kosmetiku Dermatherm, z přírodní kosmetiky mám výborné zkušenosti s Primaverou, případně krémy od Mádary jsou taky moc dobré. Jinak z vyšší cenové kategorie doporučuji Sensai Kanebo a Omorovicza, ale tady jsou ceny fakt závratné :zed:

Veverka 4.12.15 09:10

@Magnolie1 Santaverde jsem taky zkoušela, naštěstí jen ze vzorku, šíleně mi krém ucpával póry a vyskákaly mi obrovské podkožní boule. Přišla jsem na to, že na obličeji nesnesu kokosový olej a v jejich krémech je téměř všude.

Magnolie1 4.12.15 09:17

@Veverka no vida, ono to chce dle mého vyzkoušet, protože každému pomůže něco jiného, ale jak jsem psala, známou to zachránilo, já nezkoušela, hlavně proto, jak píše @Lalaith je to mimo mé cenové možnosti.
Je pravda, že mockrát mi někdo něco doporučoval jako kosmetický zázrak a u mě se divy nekonaly, naopak zase pomohlo něco někým nechváleného.

Lalaith 4.12.15 09:26

@Veverka Ta kosmetika Dermatherm je zajímavá, dost mě zaujala. Díky!

Veverka 4.12.15 09:33

@Lalaith Není zač, dobré recenze na Dermatherm jsou na www.ruzovychroust.cz

Elalice 4.12.15 09:44

Jestli mohu přispět s tipem, tak já doporučuji přírodní bio kosmetiku Natura Siberica. Mají různé řady, jak i pro miminka, tak dospělé. Hodně se v mém okolí osvědčilo i na problematickou pleť - ekzém, lupenka. Ceny velmi příznivé. Mám vyzkoušeno a také jsem byla spokojená.

Většina výrobků neobsahuje: parabeny (methyl, propel, atd.), sodium-lauryl-sulfát(SLS), Sodium laureth sulfát (SLES), Polyethylen glykol (PEG), glykoly

http://www.siberica.cz/CZ/

Magnolie1 4.12.15 10:34

@Elalice měla jsem šampony a kondicionery a chválím

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Váš příspěvek