Kupní síla ČR oproti světu - nedostupnost zboží

Ishar 10.10.10 18:28

Kupní síla ČR oproti světu - nedostupnost zboží

Většina ve světě známých věcí k nám nikdy nedorazí , protože naše kupní sila není taková jako v cizině, kde si parfémy kupují, když to řeknu trochu s nadsázkou - jako rohlíky , a proto se často tady na fóru dočítám, že tuhle nebo tamtu věc nemohou z vlastní zkušenosti posoudit protože hold není kde :-)

Škoda

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

barbucha 10.10.10 19:12

A já bych řekla, že zrovna tady na fóru má většina přehled i o méně obvyklých/dos­tupných značkách daleko větší, než zbytek populace.
Navíc objednávat vzorky (a nejen vzorky) po celém světě se tu již stalo běžným zvykem…(o med­vědech nemluvě :lol: )

derad 10.10.10 20:01

možná, že kdyby se přepočítala spotřeba Guerlainů na jednoho obyvatele, vítězství Francouzů by nebylo ve srovnání s Čechy až tak jisté.. http://www.pic4ever.com/…fs370785.gif

barbucha 10.10.10 20:06

Žabožroutský smraďoši by se mohli jít vystydět? :mrgreen:

ippolita 11.10.10 14:22

Ja mam zase taky dojem, ze prave my z post-socialistickych krajin Europy mame vacsi prehlad a aj viac kupujeme ako v zapadnej Europe.

FlirtBoy 11.10.10 21:53

no je pravda, že tu je dost věcí (vč. parfémů) v poměru k cenám dost předražená…

ale to není žádná novinka

barbucha 11.10.10 22:07

Ano, ale odborníci tvrdí, že je to právě kvůli zvýšené poptávce! Ergo kladívko se tady nakupuje víc…možná i víc rohlíků :mrgreen:

A nakonec v době internetu nemusíme mít všechno v obchodě za rohem, že? (to jen k tomu, že k nám hotentotům světoznámé zboží nikdy nedorazí)

FlirtBoy 11.10.10 22:22

s rohlíkama nevím, ale s oblečením a cenama je to dost zoufalý…ostatně, lidi z příhraničí Německa o tom vědí své 8)

Fleur 12.10.10 08:59

Pokud jde o parfémy, byla jsem překvapena, že spoustu francouzských značek (Divine, Fragonard, Liquorist Provence, AG) mám lépe prozkoumanou než francouzské parfémové maniačky, které mají jejich butiky doslova u nosu. A to se nepovažuji za žádnou znalkyni! Spíš spatřuji rozdíl v tom, že kultura parfémování se je u nás stále považována za zbytečný luxus (takže raději investice do předraženého hadříku a pak to klidně přestříknout nějakou tou Naomi).

Lalaith 12.10.10 09:07

A není to i tím, že prostě člověk to, co má „doma bere jako samozřejmost - nemá to pro něj takové kouzlo nebo tak něco? Přece jen, navštívili jste velké množství zajímavých míst v Čechách než jste se vydali na dovolenou do zahraničí? :wink: Prostě to mají u nosu a nemají takovou potřebu to zkoumat - s tím, že si řeknou "až někdy“ (stejně jako si mnoho lidí říká, že na ten Bezděz mohou přece jet kdykoli…) Nevím, jen mě to tak napadlo…

barbucha 12.10.10 12:37

Ale pro Francouze jsou parfémy rodinným stříbrem, ne? Sami se tou tradicí a kvalitou pyšní…

U nás sice všichni třeba ještě nebyli na Bezdězu, ale co je to a jak vypadá Moser snad ví každej :wink:

Fleur 12.10.10 12:54

To jo, za francouzské „národní“ značky považují v prvé řadě Guerlain, potom Diora s Chanelem, Hermes a YSL (četla jsem to v jakési anketě). Ovšem to neznamená, že by byli běžně ochotni zaplatit (v přepočtu k našim platům nepochybně menší) peníze za exkluzivku od Guerlaina. Řekla bych, že největší tržby na Champs-Elysées dělají turisté, kteří si v rámci dovolenkového rozšoupnutí odvážejí trošku toho luxusu v dárkové tašce i se vzpomínkou na to, jak byli ovívání naparfémovaným vějířem. Francouz má na své poličce v koupelně nepochybně více vůní než jeho český protějšek, ale skočí si je koupit do Sephory (kde ale - s výjimkou úplných novinek - sežene i toho Lutense).

jasmina 12.10.10 15:18

v CR je nejaka nedostupnost zbozi? ze jsem si bohuzel nevsimla :mrgreen:

tak jasne, nemame tady vsechno u nosu, ale rekla bych, ze rozhodne nikdo nemusi tise plakat, ze neco nemuze sehnat, pokud na to prijde :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

FlirtBoy 13.10.10 23:02
jasmina píše:
v CR je nejaka nedostupnost zbozi? ze jsem si bohuzel nevsimla :mrgreen:tak jasne, nemame tady vsechno u nosu, ale rekla bych, ze rozhodne nikdo nemusi tise plakat, ze neco nemuze sehnat, pokud na to prijde :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

co se parfémů týče, je toho poměrně dost, co je tady (a vůbec v celé východní Evropě) poměrně nesehnatelné :D

derad 13.10.10 23:45

chtěl bych podotknout, že ČR se nachází v perfektním geografickém středu Evropy.
termín „východní blok“ později parafrázovaný jako východní Evropa ostatně vymysleli ruští komunisti při spřádání svých roztahovačných plá­nů.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama