Kurz první pomoci

Liba 03.06.09 14:29

Kurz první pomoci

Mám 2 malé děti a vždy si říkám, že pokud by se něco zdravotního akutního přihodilo - „Dokázala bych pomoci a nezazmatkovat?“ Vše bylo v pouze v úrovině úvah až do té doby, kdy moje sestra v náročných vysokohorských podmínkách 15 min resuscitovala zkolabovaného pána než přiletěl vrtulník (nepodařilo se, bohužel). Pak jsme situaci diskutovaly, jak je fyzicky náročná masáž srdce a vubec psychika. Kamarád toho pána totiž neudělal lautr nic - asi stres. A to jsme si řekla dost myšlenek, přistoupím k akci. Zorganizovala jsme u nás kurz 1. pomoci pro maminky zaměřený na resuscitaci a urgentní stavy dětí. Včera jsme jej absolvovaly a pro velký zájem jsme musely vypsat ještě jeden termín na příští týden. Všechny jsme byly nadšené. 4 užitečné hodiny a snad mám pocit že to zvládnu. Nevím sice s jakým výsledkem, ale udělala jsem maximum pro získání dostupných informací. Vše se strasně rychle mění, tudíž i některé způsoby resuscitace, které jsme se naposledy učily na branném cvičení. Záchranář byl neskutečně bezvadný, perfektně uměl vše vysvětlit, podat, vše obohaceno o reálné případy a co udělat. Jezdí stále se záchrankou. Přinesl model kojence, na kterém jsme zkoušeli resuscitace - vse reálné - dýchání, masáž srdce. Dále jsme diskutovaly tonutí, dušení, krvácení, křeče a jiné.
blog zachranáře - zajímavé čtení… http://bradna.blog.idnes.cz/


Reklama

Arome Šárka02 03.06.09 14:50

Měl by na to myslet každý a opakovat si to v sobě po celý život jako básničku. Můj manžel říká, že zbytečně vidím všechno černě až za roh, ale já jsem si jista, že pokud by se mělo stát něco jemu, miminku, dítěti či jakémukoliv dospělému, dokázala bych pomoci. Můj manžel ani neví, kolikrát by mi měl opakovat masáž srdce :cry: .

Kerze 03.06.09 15:02

Taky se touto tématikou aktuálně zabýváme u nás na webu - dáváme dohromady komplexní materiál o úrazech, otravách, první pomoci atd.. Spolupracujeme s firmou www.sinea.eu - tam je možno se objednat na kurzy první pomoci. Zde si o tom můžete něco přečíst http://www.forumzdravi.cz/kategorie-170 … rvni-pomoc

FlirtBoy 03.06.09 23:08

tohle je užitečné, mělo by se to povinně učit na školách a každý rok to znova a znova opakovat a trénovat…co si pamatuju, tak nám to řekli maximálně dvakrát, a to celkem dost zběžně… :roll:

Kerze 03.06.09 23:15

Tak to řekni m.martovi - on furt učí tu sexuální výchovu, předpokládám, že hlavně proto, aby se sám přiučil, tak že by konečně dělal něco užitečného… 8)

Kerze 05.08.10 08:41

Obnovuji odkaz - léto je v plném proudu - všichni povinně přečíst články o chování u vody a tonutí… :D

http://www.forumzdravi.cz/kategorie-170 … rvni-pomoc

klubko 05.08.10 08:47

Dobré téma… zrovna nedávno jsem poskytovala první pomoc kolegyni, která se dusila. Kurzem by měl projít každý.
Těch utonutí je teď fakt hodně, lidé jsou neopatrní a ještě víc nepoučení. Článek si určitě přečtu.

Lalaith 05.08.10 09:11

Určitě je důležité znát a vědět - jako skautská vedoucí mám za sebou zkoušky i kurz a přijde mi to fakt dobré… Ovšem když se něco kdykoli stane, je ve mě malá dušička - sice to zvládnu, ale co následuje potom :roll: Už mám taky za sebou kamarádku s anafylaktickým šokem, vyhozené koleno někdo kdo ví kde v horách apod. Ale dokud člověk nezkusí, nemá tušení, jak se bude chovat…
Výborné jsou i maskovačky - děláme to i starším dětem, aby si zvykly na to, jak to třeba může vypadat, zkusili si to „skoro naživo“ - i při těch maskovačkách člověk zjistí dost, ale pořád to není takové, jako když se něco stane někomu blízkému… (když přítel spadl ze střechy, taky to stálo za to… a to mu skoro nic nebylo a já byla nesutečně vyklepaná…)

Evelina 05.08.10 10:32

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, že. A člověk by měl být připraven. Mně se zatím ještě nestalo, že bych musela „zachraňovat“, ale třeba mojí ségře už mnohokrát. A vždy si dokázala poradit.
Já jsem absolvovala přednášku o první pomoci v rámci výuky v autoškole a musím říct, že přednášející byla opravdu skvělá, všechno názorně předvedla a popsala tak, že to pochopili i ti šestnáctiletí borci motorkáři :) A taky oceňuju její styl výkladu, žádné čtení z knihy, a ještě s příklady z praxe, někdy zábavnými, někdy děsivými. Přednášející byla totiž sestrou ze ZZSZK. A kdybych měla nějaké pochybnosti, tak mám přímo jednoho záchranáře doma, může mi dát soukromou lekci, chich. chodí přednášet o první pomoci, na základní školy i městským polišům.

Kerze 05.08.10 11:27

…pro mě třeba většina těch informací v rozhovorech s Dr. Šímou o chování u vody byla naprostou novinkou…

Incognita 05.08.10 21:02
Kerze píše:
http://www.forumzdravi.cz/…-prvni-pomoc

Zajímavé a neotřelé informace, díky Kerze :P


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama