Kvalitní dobrá chypre

donsalieri 08.09.11 09:47

Kvalitní dobrá chypre

Už několik týdnů plánuju rozšířit svou sbírku o nějakou kvalitní povedenou chyprovku/dle Edwardsovy typologie mossy woods (ale klasickou, ne moderní chypre). Nemusí být běžně dostupná, ale nechci vyloženě vintage za stovky dolarů, může být i odvážnější, nepreferuju žádnou konkrétní složku (kromě pochopitelně chyprového základu:). Poradíte?

V mém užším výběru zatím jsou:

Bandit
Knowing od Estée Lauder (je původně dámská, ale fakt mi to vůbec nevadí, drydown to má skvělý)
Bel-Ami („bohužel“ jsem měl možnost čuchat ke vzorku vintage, což mi asi navždy zničilo aktuální verzi - fakt díky, Chandlere!;)

Co doporučujete vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

MS61 08.09.11 13:21

Bandit je skvělý, mám vzorek současné reformulace. Podle diskusí se zdá, že toto nové vydání patří k povedeným. V každém případě stojí aktuální verze za „počich“. Klasický kožený chypre unositelný chlapem. Mám ho v plánu (odstřik).

BelAmi mi jako klasický chypre moc nepřipadá, ale mám pouze flakón současného provedení. Očichat se dá u Hermesů v Praze, vzorek mohu poskytnout. Bral bych ji - ve srovnání s těžko dostupnou vintage - jako novou vůni. Ale klasický chypre?? Já nevím… To nic nemění na faktu, že se mi líbí.

Knowing - neznám. ---
Z klasických chypre doporučuji Guerlain Mitsouko. Vyzní dobře i na muži, vyzkoušej všechna provedení (EDT-EDP-čistý parfém). Vzorek EDT nabízí xparfems.cz, EDP a č.p. jsou hůře dostupné (nejlépe tady na arome ze zbytků medvědů). Osobně preferuji č.p. a v těsném závěsu EDP. Na minulém srazu jsem na vlastní kůži vyzkoušel 5 (!) klasických Guerlainů a bylo mi doporučeno M. Vzorek EDP bych vlastně mohl také zhotovit, snad bude dost vialek. :-)

Hodně se mi líbil vzorek Balmain de Balmain (taky „dámská“) - minirecenze zde: http://www.parfemy-exclusive.sk/inshop/balmain/#pol3. Vzorek i vůni má k prodeji Derad.

Perfektní chypre je vlastně také Guerlain Derby. Kožený chypre pro muže a s fialkami. :-) Popis např. zde: http://www.fragrantica.com/perfume/Guer … -5396.html. Momentálně je tento exkluzivní G. ve stadiu medvěda, viz vlákno medvědů. Vzorek se tu někde potuloval. Já osobně budu posílat dál spíše celou trojici vzorků exkluzivních pánských G. pro vážné medvědí zájemce. :-)

A s troškou opatrnosti i další: z květinových chypre Aromatics Elixir (tuto dámskou chypre mám teprve testovat. Zatím to vypadá nadějně, uvidím.), z kožených Cabochard od Gres (údajně je reformulace hodně nepovedená, ale vzorek od xparfems není až tak tragický)… http://www.fragrantica.com/perfume/Clin … r-371.html http://www.fragrantica.com/perfume/Gres … -1060.html

Zatím vše, třeba si ještě doma vzpomenu.

Michal

donsalieri 08.09.11 14:22

Díky! Některé z toho mám mezi vzorky, tak se k nim opět vrátím a vyzkouším. Mitsouko mám rád, ale asi si pořídím kdyžtak jen malý odstřik.:) A z finančních důvodů asi vyřadím i Derby (i když očuchat ho rozhodně chci a možná se nakonec k nějakému medvědu přidám). Ale v tomto případě bych rád investoval do celého flakonu.

Když už jsi to rozebral tak podrobně (díky za to), nedávno jsem testoval Boucheron Homme - ten je velice solidně udělaný, citrusový úvod, lehce sladké srdce, příjemný drydown. Nejsem z něj u vytržení, ale je to myslím dobrá vůně. Ale když si vybírám jednu pro sebe nejlepší, určitě to nevyhraje.

Btw. Ten Knowing zkus:)

Chandler 08.09.11 14:38
donsalieri píše:Bel-Ami („bohužel“ jsem měl možnost čuchat ke vzorku vintage, což mi asi navždy zničilo aktuální verzi - fakt díky, Chandlere!;)

No jo. Vintage Bel Ami je pořádná síla oproti aktuální verzi :-). Na poprvé jsem s ním měl taky problém a říkal si, copak mi to poslali?. Ale pak jsem tam ten genetický základ našel :-)

moajli 08.09.11 14:55
MS61 píše:
Bandit je skvělý, mám vzorek současné reformulace. Podle diskusí se zdá, že toto nové vydání patří k povedeným. V každém případě stojí aktuální verze za „počich“. Klasický kožený chypre unositelný chlapem. Mám ho v plánu (odstřik).

Bandit je unositelný i pro ženy :)........alespoň já jej spotřebovala jeden a půl balení po 50ml :conf:

Knowing je také úžasný a hodí se jak pro muže tak pro ženy

Balmain de Balmain opět vůně pro oba póly, krásně svěže zelená s maximální výdrží

Z dalších klasických chypré bych přidala
Miss Dior - klasickou a to jak v provedení vintage tak i v nové podobě kdy je ostřejší, méně zakulacená a tím pádem bych ji možná mohla cítit i na svém protějšku

Dioressence - pro mne zeleno-květinově-bylinná chypré

MS61 08.09.11 15:44

Za tipy děkuju i já, který jsem se původně neptal. :wink: Začínám zjišťovat, že do chyprů pomalu dorůstám. :-)

Jak tak přemýšlím, nemám já senil dokonce nevyzkoušený vzorek Knowingu? :oops:

Michal

Chandler 08.09.11 15:44
MS61 píše:
Bandit je skvělý, mám vzorek současné reformulace. Podle diskusí se zdá, že toto nové vydání patří k povedeným. V každém případě stojí aktuální verze za „počich“. Klasický kožený chypre unositelný chlapem. Mám ho v plánu (odstřik).

U Bandity, Habanity i Cabochardu jsem objevil lehký náznak „rtěnkového pudru“, který mě trošku irituje. Mám ale Bandit Light pour Homme , který tímto neduhem netrpí vůbec a light opradu není. Je to stejná síla jako klasický Bandit.

MS61 píše:A s troškou opatrnosti i další: z květinových chypre Aromatics Elixir (tuto dámskou chypre mám teprve testovat. Zatím to vypadá nadějně, uvidím.), z kožených Cabochard od Gres (údajně je

Tady bych mohl doporučit „náhražky“ :-). Aromatics Elixir je údajně hodně podobný Aramis 900 a Cabochard mi přijde jako dámská verze klasického Aramisu .

Chandler 08.09.11 15:50

Jinak jako nejlepší pánská chypre je na basenotes hodně vychvalován Chanel pour monsieur . Chanel pour homme rozhodně splňuje požadavek, že se nejedná o moderní chypre :-).

derad 08.09.11 19:59

pro mě je referenční chypre Aromatics Elixir.

MS61 08.09.11 21:49

Honem letím šoupnout si ho na ruku. :-) První pokus včera byl moc zajímavý… Ďyk, žes mi ho připomněl. :whistle:

M.

benvenuta 08.09.11 22:55
Chandler píše:
Jinak jako nejlepší pánská chypre je na basenotes hodně vychvalován Chanel pour homme . Chanel pour homme rozhodně splňuje požadavek, že se nejedná o moderní chypre :-).
Áno, Chanel pour Monsieur je výborný, a jednoznačne klasického strihu. Je fakt pre monsieura.

Pripajam sa k moajlinmu príspevku a okrem toho by som odporúčala aj Ô de Lancôme. A Eau Fraîche od Dior, ta je jednoznačne klasická.

FlirtBoy 08.09.11 23:03

vecpe se sem i původní Dunhill (reformulovaná verze)? 8)

benvenuta 08.09.11 23:16

Zaujímalo by ma, ako by na mužovi vyznela Paloma Picasso, tiež výborná chyprovka.

Arome Dušička 08.09.11 23:27

,,

Příspěvek upraven 25.01.14 v 13:17

MS61 08.09.11 23:33
Dušička píše: :D …zajímavá úvaha, ale přijde mi, že je ta vůně už dost „profláknutá“ u žen… to bych spíše viděla Vol de Nuit - ale čp, toaletka je moc jemná a něžná

Ani ta VdN toaletka není k zahození, předevčírem jsem ji měl na sobě. Č. p. asi fakt bude lepší.

M.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama