Kvalitní presovač - nějaké tipy?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
FlirtBoy 26.11.10 20:01

já přešel z pressa na whisky už před nějakou dobou a je s tím míň starostí :wink:

Katlynka 26.11.10 20:04

Ja mám tohto miláčika http://www.illyusa.com/…_250x250.jpg /> Illy kávu mám najradšej, Francisa máme síce krátko, ale káva je výborná, dúfam, že mu to vydrží. Máte niekto skúsenosti s Illy presovačmi??

derad 26.11.10 20:24
Alena píše:
derad píše:
pozor - mezi kapslemi Dolce Gusto a Nespresso je rozdíl!
asi jako mezi Margotkou a Lindtem.a Nespresso kapsle se dají koupit jen v Pražském butiku - kdo není z Prahy, nechává si je posílat.
takže na presso budu asi chodit nadále do kaváren :?
proč - jestli je ti proti srsti objednávka na netu, pořiď si presomašinu na zrnkovou kávu :P
Arome Dušička 26.11.10 20:43

Mám už skoro 10 let klasického jednoduchého Krupse bez mlýnku. Jsem stará kofeinová závislačka, tak je neustále v provozu. V opravě byl jednou, s nějakou opravdu drobností. Kávu si sice musím vždy namlýt a natlačit do toho sítka, prostě absolutní hand made, ale o tom to je… pohrát si s tím, aby byla tak akorát natlačená a pak preso mělo krásnou krémovou pěnu…a to Krupsík fakt umí, zkoušet různé značky kávy… A každá tryska na mléčnou pěnu chce jen a jen cvik a grif.

meduza123 26.11.10 20:53
Katlynka píše:
Ja mám tohto miláčika http://www.illyusa.com/…_250x250.jpg /> Illy kávu mám najradšej, Francisa máme síce krátko, ale káva je výborná, dúfam, že mu to vydrží. Máte niekto skúsenosti s Illy presovačmi??

Ježiš to je mazlíček. Tak ten by mi nevadil :-) Co je to přesně za typ?

Illy mam taky moc ráda, možná o chlup víc ještě Lavazzu…proto bych nechtěla moc na ty kapsle. No ale tenhle smrdí prachama, to snad radši ani nebudu zjišťovat :(

RoSa 26.11.10 21:03

Tyhle retro-modely dělá více firem, myslím, že dokonce už i Eta :mrgreen:

Také se mi moc líbí!

edit: tady máš obojživelníka (na kapsle i sypanou kávu) v retro-stylu http://www.az-elektro.cz/espressa/ariet … ver-kapsle

tenhle vypadá vcelku dobře: http://www.az-elektro.cz/espressa/eta-1 … ffee-style

Katlynka 27.11.10 08:36

Meduza je to Francis Francis X7, normálne stojí okolo 8000, ale v nejakom internetovom obchode som ho našla za cca 4500. Illy je najlepšia talianska káva, je fakt, že aj keď sú to kapsle, tak rozdiel nepoznám. Je trochu hlučnejší, ale to je jediné, čo mu zatiaľ môžem vytknúť. :)

Slimek 27.11.10 10:42

máme taky nespresso na kapsle, max spokojenost, bezúdržbovka, velmi chutná a kvalitná káva…i bez kofeinu :)

Slimek 27.11.10 10:48

jo a kapsle nám po objednání zatím vždycky přišly hned druhý den :whistle:

zuz.ka 2.12.10 14:22
Dušička píše:
Mám už skoro 10 let klasického jednoduchého Krupse bez mlýnku. Jsem stará kofeinová závislačka, tak je neustále v provozu. V opravě byl jednou, s nějakou opravdu drobností. Kávu si sice musím vždy namlýt a natlačit do toho sítka, prostě absolutní hand made, ale o tom to je… pohrát si s tím, aby byla tak akorát natlačená a pak preso mělo krásnou krémovou pěnu…a to Krupsík fakt umí, zkoušet různé značky kávy… A každá tryska na mléčnou pěnu chce jen a jen cvik a grif.

Taky máme jednoduchého Krupse cca 4 roky a v pohodě, jede bez problémů. Pracuje hlavně o víkendech, výjmečně v pracovní dny, ale drží se a je fajn.

Barbarella 4.12.10 15:44
Slimek píše:
máme taky nespresso na kapsle, max spokojenost, bezúdržbovka, velmi chutná a kvalitná káva…i bez kofeinu :)

Věřím, chodím na Nesco když jsem v Praze. Ale jinak pro mě kapsle domů NE. Vždy jen na normální kafe - zrnkové, k tomu koupit dobrý mlýnek.

derad 4.12.10 20:59

nechci být dotěrný, ale v kapslích Nespresso (na rozdíl od Dolce Gusto, apod.) je jen čistá špičková káva. čerstvě pomletá a okamžitě vakuově zatavená do hliníku.

tím nechci říkat, že si je máš koupit Barbarello, jen uvádím na pravou míru tvou (předpokládanou) domněnku, že v Nespresso kapslích je nějaká směs rozpustné chemie :)

Barbarella 5.12.10 08:54

Já vím, co je v kapslích, nejsem úplný amatér a nevím, jak jsi přišel na to, že to nevím :mrgreen: .
Pro mě je tento způsob přípravy kávy bez požitku, sterilní. Musím pít jen to, co mi Nespresso nachystá, nic jiného, jen to, co nějací lidí ve firmě uznají, že mi koupí a nabídnou. Nemůžu si kupovat kávy, které bych chtěla vyzkoušet, nemůžu hledat pražírny a kupovat si čerstvě upraženou, nemůžu si míchat svoje směsi, nemůžu experimentovat, necítím tu nádhernou vůni, která se line když pomelu kafe, nemůžu nabrat do hrsti kávová zrna…tohle vše. Ano, Nesco mi nabízí dobrou kávu, ale tohle vše ne. A já mám ráda ten požitek z kafe od začátku až do konce.
Jo a čerstvě pomletá není třeba měsíc pomletá! To doufám nečekáš, že tam budeš mít kafe které namleli před třemi dny :mrgreen:

Je mi zcela jedno, kdo co pije, tohle je můj příspěvek k zadanému tématu, čemu třeba já dávám přednost a od čeho se člověk, hledající pressovač musí odrazit: CO hledá a CO čeká a CO je ochoten dělat, aby měl v hrnku kafe.

zdensy 5.12.10 09:15

derad 5.12.10 09:46
Barbarella píše:Pro mě je tento způsob přípravy kávy bez požitku, sterilní.
aha - už chápu :D
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek