Kvalitní základní škola v Praze

yunnan 13.05.13 22:17

Kvalitní základní škola v Praze

Máte, prosím, někdo tip na dobrou základní školu v Praze, ideálně s dobrou dostupností z Prahy 9 Proseka?
Nejsme moc spokojení se školou, do které chodí naši kluci (momentálně do 3. ročníku) a uvažujeme o změně školy. Kluci se tedy ve škole nepotýkají s nějakými zásadními problémy, není to žádná katastrofa, ale potřebovali by asi výraznější motivaci k učení, možná názornější způsob výuky, aspoň občas empirický, … Byli dříve velmi zvídaví, o všechno se zajímali, rádi četli různé encyklopedie a naučné knížky, měli celkem široký rozhled v porovnání s vrstevníky a bohužel se mi zdá, že stagnují, od minulého roku je škola a jakékoli učení vůbec nebaví, prostě to ve škole přečkají, přetrpí, úkoly jsou pro ně jak za trest.
Navíc celkové prostředí a kultura školy také nesplňují naše (rodičovské) požadavky.

Máme obavy, abychom nepromeškali dobu, kdy je ještě šance jejich zájem o učení podchytit, nejradši bychom byli, kdyby změnili školu od příštího školního roku, tj. 4. třída.

Víte o nějaké dobré škole, ať již z vlastní zkušenosti, či z doslechu?

Ještě podotýkám, že si bohužel nemůžeme dovolit platit několikatisícové měsíční školné, maximálně nějaké symbolické třeba kolem 1500,– měsíčně, takže výběr se omezuje téměř výhradně na státní školy.


Reklama

Henri 14.05.13 11:00

@yunnan
Jee, tak tohle by me taky zajimalo, kdybys na neco prisla, klidne mi napis do SZ. Na Praze 9 ma byt snad dobra skola v Satalicich. Pak vim, ze je skvela na Praze 1 Nam. Curieovych, chvali si i skolu v Truhlarske nebo Soukenicke, nevim ted presne, ale to je katolicka skola, tak nevim, jak by se ti to libilo. A vyborna skola, kam je asi tezke se dostat je v Londynske na Vinohradech, myslim, ze se jmenuje Prvni otevrena nebo svobodna nebo tak nejak. Pisu ovsem jen o statnich, soukrome me zatim nezajimaji. Je to ale vse tak daleko z te Prahy 9, to je taky nas problem.

Henri 14.05.13 11:03

@yunnan
Ted jsem teprve docetla cely tvuj prispevek, ze taky nehledas soukromou, tak to mame asi stejne pozadavky, bohuzel v techto nasich koncinach je to bida, jedine slozite dojizdeni. Uvitam taky jakekoli tipy. Uz nechci opakovat trapeni a neustale vzajemne nepochopeni, ktere ted zazivam a neustale blbe prozivam v MS.

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama