Lalique White

Ada 18.06.08 10:37

Lalique White

Francouzská firma Lalique se chystá vydat novou pánskou vůni, Lalique White. Parfém bude k mání na celém trhu na podzim a jde o svěží hesperidickou vůni s citronovými lístky, tamarindem a bergamotem (hlava), fialkou, bílým pepřem, muškátovým oříškem a kardamomem (srdce), ambrou, cedrem a pižmem (základ). Bílá prý proto, že je spojená s konceptem světla, které je pro image značky Lalique hodně důležité.
Parfumérka Christine Nagelová použila koření, protože je prý tvárné, a zatímco jindy se v pánských vůních používá k dosažení omamného, silného efektu, ve White doplňuje svěžest.
Obrázek zatím nemáme, ale měla by to být střízlivá bílá lahvička s oblými tvary a kovovým špuntem. Zároveň bude vyrobeno i 25 kousků limitované edice v extra křišťálovém flakonu.


Reklama

pichjit 18.06.08 21:31

Prosím, Ado, co je hesperidická? Už jsem na to narazila u Rochera, ale fakt nevím :oops:

Vera 18.06.08 21:52

hesperidin
C28H34O15, flavonový glukosid nacházející se například v nezralé kůře pomerančů.
Flavonoidy citrusových plodů („Orange Bioflavonoids“), označované v literatuře také jako hesperidinový komplex se průmyslově získávají ve velkých množstvích extrakcí oplodí citrusových plodů („slupek“) různých druhů pomerančů, citrónů, mandarinek a grepů.
Vím, že dotaz nebyl pro mě, ale protože mě to taky zajímalo, tak jsem trochu googlila a tohle vygooglila. Jestli je to špatně, omlouvám se :oops:

pichjit 19.06.08 06:40

Díky už vím, proč mi nikdy nešla chemie :lol:  :oops:

U Rochera mají teď jednu hespe........­........ vůni (mě to pořád svádí k Herpes), proto mě to zajímá. Docela se mi líbí, ale složení nikde žádné.

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama