Lancome - Magie

janas 26.01.08 19:45

Jelikož mám oblíbenou vůni od Lancome - Magie Noir a četla jsem zde od někoho, že původní Magie byla ještě nesrovnatelně krásnější, tak jsem se vypravila očichat ji do značkového butiku Lancome na Jungmaňáku. Vyrábí se v edici La Collection jako remake vůně z roku 1950. Zklamalo mě to velice - aspoň ušetřím, cena je taky hnusná - 3500,–Kč za 50 ml. EdP. Na papírku voní úplně jinak než na kůži, na papírku je snesitelnější. První nádech je pach spálené elektroinstalace, úplně stejná vůně jako Songes. Dívala jsem se, jestli obsahují stejné ingredience, ale neobsahují. Společně mají pouze jasmín. V Magii je pižmo - že to by byl ten ohavný pach? Ale pižmo nebývá hlava parfému. Pach spálené izolace mě provázel cestou domů asi hodinu, pak nastoupila vůně mýdla Elida, které maminka dávala do prádla za mého dětství.
Celkový dojem - starobylá, zatuchlá vůně. Nedovedu si představit, že by se někomu mohla líbit. Škrtám ji z tužebníku. (Pozor, nezaměňovat s Magie Noir, to je úplně jiná vůně.)

Ještě k obsluze v butiku - jsou tam hezké, mladé a ochotné dívky, ale na dotaz, jaké ingredience obsahuje Magie na mě vyvalila oči že neví a šla dozadu, přinesla papírek se složením a z něj mi to četla. Některé výrazy pro ni byly očividně neznámé. Poprosila jsem ji o ten reklamní letáček a ona mi řekla, že mi ho nemůže dát, že mají jenom jeden! A to v tom krámě mají asi tak 10 vůní a nejsou schopné se naučit, co která obsahuje.

Čuchám ještě k papírku - opravdu je to staré mýdlo Elida.


Reklama

domenica 26.01.08 19:55

Janas, shodou okolností i já jsem zkoušela před pár dny Magii, v butiku Lancome. A i já jsem byla hodně zklamaná. A to mám ráda i různé starší, na první dojem i nelíbivky … Možná že jí zkusím ještě jindy a jinde …
A ta zkušenost s prodavačkama … to snad nikdy nepochopím. Zrovna v butiku jedné značky, s pár parfémy … a neznat složení, člověk by myslel, že to ty holky bude zajímat …nejvíc nechápu vedení toho butiku, že to dopustí.

janas 26.01.08 20:05

Taky to nechápu. Proboha, vždyť tam není žádná záplava parfémů. Že bych byla jediná, kdo se zeptá, co parfém obsahuje? Ještě za ty prachy chci vědět, co kupuji. To butik v Černé Růži je jiné kafe, co se týká obsluhy.
Ještě jsem očuchala parfém Climat - to je trochu lepší, svěžejší květinovka (převládá jasmín, ten nemusím), ale za ty peníze jsou mnohem lepší parfémy. Byla jsem přesvědčená, že jsem ho před lety měla, ale asi jsem to spletla s něčím jiným.

domenica 26.01.08 20:11

Climat jsem taky zkoušela - není špatný, ale netoužím po něm. Asi nejvíc se mi z vůní Kolekce líbí 2000 et une rose

janas 26.01.08 20:15

Já jsem byla z té Magie tak otrávená (měla jsem moc velké očekávání něčeho úžasného), že už jsem neměla chuť na nic dalšího. Kdyby nebylo mé oblíbené M.Noir, tak bych na značku zanevřela. I ta nová Hypnose se mi nelíbí.

domenica 26.01.08 20:18

Hypnose je (podle mého) neuvěřitelný propad. Je to vůně ekvivalentní vůni nějakého běžného šamponu na vlasy :-)

A propos - já si taky chtěla spravit nálaladu M. Noir (několikrát jsem ho měla a vždy se k němu budu ráda vracet) - a představ si, že ho v to úterý neměli! :-)

janas 26.01.08 20:24

Na Jungmaňáku ho neměli? No to je tedy vrchol!
Souhlasím že Hypnose voní jako šampon a u mě je ještě diskvalifikován lila barvou. Jen flakon je hezký.

net69 09.06.10 22:15

Od Lancome je nejlepší Miracle a suprová je i řasenka, skvěle se drží v ruce.

Evulik 10.06.10 09:20
net69 píše:
Od Lancome je nejlepší Miracle a suprová je i řasenka, skvěle se drží v ruce.

Mne Miracle vyslovene nevoní :conf:

kytikyti 06.12.12 19:32

Zajímalo by mě jestli v Lancome institutu jsou stále starší parfémy a třeba i ta stará Magie Noire na kterou všichni pějou ódy. (Jsem zvědavá jak voní, chtěla bych si jí někde očuchat)

domenica 06.12.12 19:56

Dlouho jsem tam nebyla - nějak nebyl důvod - tak nevím, jestli vůně edice La Collection pořád ještě mají. Magii Noire s původním složením v butiku ale určitě nevyzkoušíš. Takže jedině zadat poptávku v inzerci, nebo nákup na Ebay.

kytikyti 06.12.12 19:59

Děkuju. Hele ještě jeden příspěvek a máš 16 tisíc :mrgreen:


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama