Laura Biagiotti

Ronna 17.07.08 16:18

Laura Biagiotti

Jaké vůně máte? Já měla kdysi Lauru a několikrát Venezii, ta byla božská. Ale včera jsem si přinesla na papírku vůni Roma a pořád k němu čichám. Chtěla jsem si ji dnes stříknout na ruku, ale zjistila jsem, že Marionnaud ji nevede (papírek mám z Douglasu), tak až jindy. Roma voní fakt nádherně, ale pamatuji si, že kdysi když jsem nosila Venezii, jsem z Romy byla zklamaná. To je ten vývoj. :D
A jaká je Aqua di Roma?
Na amerických blozích není moc recenzí této značky, asi se do Ameriky moc nedováží nebo tam nemá takovou reklamu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

dien 17.07.08 16:47

ja jsem vloni cakala na sebe Aqua di Roma, pokud mas rada mimosove vune, tak te je tam pozehnane..patri mezi svezi vune vhodne do i velikych veder, ale 100ml je az az..

Ronna 17.07.08 16:47

Mimosová? Tak to se mi líbí moc. Musím ji v obchodě vyzkoušet. Díky.

Samantha 17.07.08 18:41

Já měla Venezii, ta byla opravdu nádherná. Teď mám Romu, taky krásná. Tempore Donna je krásná sladká teplá vůně, jen nevím, jestli bych já na sobě snesla tu hořkou čokoládu. Due Donna se mi líbí, ale vůbec na mě nedrží. Aqua di Roma je květinovka a mě se nelíbí.

Panenka 17.07.08 21:10

Mně Roma moc nevoněla, přišla mi hodně do pánska. Myslím, že tu někde ve starších příspěvcích bylo, že na někom se taky rozkládala spíš do pánska. Ale už jsem se u parfémů naučila nikdy neříkat nikdy (poté, co mi začal vonět No.5…), takže ji za půl roku za rok určitě zkusím znovu a uvidím, co to udělá.
Laura se mi líbí, na to, že je prý inspirována italskými jezery, není vůbec vodová… pro mě pěkná jemná květinovka.
Tempore Donna je taková zvláštní. Ze začátku je tam cítit to ovoce, ale pak převládne vanilka, aspoň tak to cítím.
Aqua di Roma… tu jsem zkoušela v parfumerce, pamatuju si, že bych ji mohla, přišla mi pěkná, ale nedokážu si ji už vybavit tak, abych ji mohla nějak popsat…

domenica 17.07.08 21:20

Roma - jedna z mých prvních parfémových lásek (koncem 80. let). Teplá, příjemná, moc hezká. Nedávno jsem jí po mnohla letech znovu vyzkoušela. Zázrak se nekonal - vzpomínky se nevrátily. Ale možná jsem vyzkoušela jinou koncetraci než jsem mívala.

janas 17.07.08 22:02

Panenko, Roma není unisex ani náhodou! To je vysloveně elegantní, dámská, květinová vůně, teplá a trochu i sladká.

zdensy 17.07.08 22:07

Mně Roma přišla malinko „pouťová“, ale je to už asi půl roku, co jsem ji zkoušela, při nejbližší příležitosti ji dám v krámě ještě šanci :)

janas 17.07.08 22:25

Laura B. měla také vůni Night - kořeněný orient. Neměla jsem šanci očichat a už mít nebudu - přestala se dělat! :(

Ronna 17.07.08 22:30

Mám pocit, jako by už tahle značka měla zenit za sebou. Možná je to tím, že teď patří Procter & Gamble. Podle basenotes dělají jednu vůni za dva roky, naposled byla v roce 2006 Biagiotti Due Donna.

Samantha 17.07.08 22:57

Poslední je Donna a je z letoška, ale nestojí ani za vyzkoušení. :(

Svatka 17.07.08 23:58

Mám Lauru (Líbí se mi víc než Eclat, ačkoli jsou si dle mého podobné), Donna taky není špatná. Roma se mi zdá dost sladká. A Veneziu jsem ještě neviděla.

Svatka 17.07.08 23:59

Jo a Tempora Donna se mi taky líbí, ale Tempora Uomo je ještě lepší.

Naja 18.07.08 07:37

Due Donna - cítím v ní hlavně růžičky, trošku mi to připomíná růžový olej, už jsem to tu někde psala, že je dost podobná Miracle So Magic!, ale Donna je trošinku ovocnější. Není špatná.

Panenka 18.07.08 08:12
janas píše:
Panenko, Roma není unisex ani náhodou! To je vysloveně elegantní, dámská, květinová vůně, teplá a trochu i sladká.

Jo, já vím… ale co nadělám, když na mě tak nevoní, nebo lépe řečeno ji tak necítím. Šla jsem ji vyzkoušet do parfumerky jako něco teplého, sladšího, typicky ženského - podle popisu v Oaksovi něco pro ženu vamp - a mně tak vůůůbec nepřipadá, žádná sladkost, naopak trochu štiplavost :shock: , no absolutní opak toho, co jsem podle popisu čekala, myslela jsem, že jsem se spletla a vzala omylem jinou, ale ne, zkoušela ji další den a pak ještě jednou v krátkém časovém odstupu… a furt stejné :( .

Některé vůně si se mnou hrají nepříjemné hry… jako třeba Safari a Anais Anais, tam cítím v obou ve středu a základu něco divného, jako nasládlé shnilé listy či co, stále marně přemýšlím, co to je, složení těch dvou nic nenapoví, nemají stejné složky, jsou to charakterem úplně odlišné vůně, nikdo jiný to tam (pokud vím) necítí, nebýt toho jednoho tónu, jsou skvělé obě, ale takhle bych je fakt nemohla - evidentně je to v mém nose (zkažené testry v několika různých parfumeriích v rozsahu několika málo dní v případě Anais Anais nepředpokládám)… Třeba si se mnou Roma taky takhle hraje…

Ale jak říkám - nikdy neříkám nikdy, za nějaký čas je zase vyzkouším a snad jak budu mít zase víc načicháno… naděje umírá poslední :-) .

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Další témata z kategorie


Reklama


Reklama