lávová země

radmila.k 31.1.09 12:45

lávová země

Ahoj, v obchodě s biokosmetikou mi prodavačka nabídla lávovou zemi. Neměla jsem moc času, chtěla jsem jiný výrobek, ale zaujalo mě to. Tak se ptám vás, zkušených- co to je, jak se používá, která firma ji vyrábí a případně- neškrábe? Mám představu něčeho jako rozemletá škvára, a to by tedy byla hrůza. :x

Nela 31.1.09 12:58

Lávovka je vlastně usušený jíl - prášek. Pracuje se s ní tak, že se rozmíchá s přiměřeným množstvím vody na takové blátíčko a potom se s ní dá umýt celé tělo, vlasy… Docela vysušuje, takže je použitelnější spíš pro mastnější pleť, pokud je pleť suchá chce to přidat nějaký pleťový olej :wink: Místo vody se dají k rozmíchání použít také různé pleťové vody, tonika a z lávovky se tak vytvoří pleťová maska… Lávová zem se dá koupit od různých značek. Urtekram - trochu hrubší, Tautropfen - jemňoučká nebo Alva prodává už připravené čistící krémy z lávové země v tubě, kdyby někoho nebavila ta příprava. To jsou tři značky, které znám, ale je jich určitě víc :wink: Výhodou je, že je to čistě přírodní „čistidlo“, ekologické…

Fay 31.1.09 13:19

Mám doma tu od Urtekramu a moc bych zrovna tuhle nedoporučovala… Jsou to takové větší kusy, dost špatně se rozpouští (a taky je docela hrubá), takže prášek by byl určitě lepší, a nebude s ním ani tolik práce…

Je pravda, že fakt hodně vysušuje, zkoušela jsem na obličej, nevyhovuje mi a pleť suchou rozhodně nemám…

Na vlasech taky žádný zázrak, strašně mě pak svědila pokožka a navíc mi je to opravdu neumylo…

Určitě dám ale ještě šanci té práškové :)

Ada 31.1.09 14:43

Lávová země není škvára, protože to není lávová země. Ten název vznikl omylem, správně je to lava země - od slova lavare, mýt se. Je to takový jemný prášek, který v zemi jejího původu používají na mytí místo mýdla.

luckyhope 31.1.09 17:16

Lávová zem

Já mám doma lávovou zem od Logony , souhlasím s tím, že vysušuje, takže nedoporučuji na suchou pleť bez přidání nějakého olejíčku (jojobový, mandlový,…). Míchání vyžaduje trochu praxe, ale rozpouští se dobře. Na mytí vlasů ji nedporučuji, protože mě vlasy neumyje - vytvoří mi z nich nevzhledné natužené mastné hřebíky :D . Ale holky s jemnými vlasy si jí často chválí právě pro to, že vlasy natuží.

Jinak co se týče pleti, tak ta je po ni nádherně jemňoučká.

shanin 31.1.09 20:12

Pokud bydlíte poblíž nějakého kaolínového lomu, nakutejte si do kyblíčku a neutrácejte za lávovou zemi. ;-)

vixen 26.7.09 19:31

Já jsem měla lávovou zem od Logony, na vlasy jsem nemohla, vadí mi nepěnící efekt, občas jsem použila jako peeling na celé tělo,ale převážně jsem používala na mytí pleti. Smíchala jsem s vodou a vždy přidala nějaký olejíček( jojobový, levandulový…) a byla jsem velmi spokojena. Vysušování pleti jsem nezaznamenala a pleť jsem měla opravdu hezky jemnou,vyčištěnou, vypnutou..brzo se k ní asi zase navrátím.

používám lávovou zem Sanoll nebo Tautropfen a nemůžu si rozhodně na nic stěžovat. Mám mastnou pleť, místy nějaký ten pupínek, ale po lávovce je daleko čistší a matnější, olej nemusím přidávat. Tau je o poznání jemnější :-) ale na vlasy už to NIKDY nedám, zakudlané vysušené a to jsem tam dala malinko oleje.

Arome Klára02 21.10.10 15:28
radmila.k píše:
Ahoj, v obchodě s biokosmetikou mi prodavačka nabídla lávovou zemi. Neměla jsem moc času, chtěla jsem jiný výrobek, ale zaujalo mě to. Tak se ptám vás, zkušených- co to je, jak se používá, která firma ji vyrábí a případně- neškrábe? Mám představu něčeho jako rozemletá škvára, a to by tedy byla hrůza. :x

Ahoj lávová zem je super ale můžu ti doporučit jen od Tautropfenu, ostatní jsem nezkoušela.A určitě nemusíš mít strach že by to nějak škrábalo :)

Éternité 2.11.11 15:38

Lávovka je jeden z mých TOP výrobků bez kterých nedám ani ránu. Používám na čištění pleti ráno i večer. Pak jen přestříknu růžovou vodou a nanesu krém. Mám od Logony již namíchanou hnědou verzi. Existuje i bílá verze. Na vlasy se taky dá, dělá vlásky trochu hrubší. Chápu, je to nezvyk mýt si vlasy ,,blátem", ale pokud se umí lávovka namíchat ve správném poměru, může to být na vlásky hotový zázrak. My, co valíme indické Shikakai, Amlu, Hennu,…nám to ani nepřijde :-D

coconut 23.5.14 13:33

Zkusila jsem si včeru umýt vlasy lávovkou a teda spokojená nejsem. Umytý vlasy celkem jsou, ale mají takovej hnusnej povlak jako když jsem je kdysi zkoušela mýt přírodním mýdlem. A navíc jsou takový natužený a docela se cuchají, i když jsem dala kondicionér. Možná to ještě zkusím s olejem, ale asi ji spíš budu používat na pleť.

EmmaLark 1.4.18 14:00

Taky se chystám na lávovku od Logona. Zatím myju žitnou moukou a tea tree olejíčkem. Jinak mi vyhovovala kosmetika od Alverde. Ta je super a za málo peněz. Jinak naopak mi nevyhovovala kosmetika Urtekram. Měla jsem od ní heřmánkovej a jílovej šampon a heřmánkovej byl vyloženě propadák. Padaly mi po něm hodně vlasy. Jílovej byl takovej průměr. Zatím po šamponech netoužím, ale uvidím.

ijáček 2.4.18 22:40

Musím potvrdit, že Logona je pro ženy s jemnými vlasy, zkoušely jsme to tři, jedna má husté rovné vlasy, druhá vyloženě kudrnaté a já jediná s mnoha ale jemnými vlasy jsem z toho vyšla neúspěšněji - kamošky si nadělaly roští a já mám na pohled dvojnásobek vlasů. Takže pouze jemné vlasy.

bambie5 6.4.18 09:41

jasný no každému to působí jinak já s tím mám dobrou zkušenost

Váš příspěvek