Lyžování

janas 27.1.08 09:52

Jsou tu nějaké lyžařky? A kam se chystáte letos a kde se vám nejvíc líbilo?

Stránka:  1 2 Další »
adlen 27.1.08 14:43

My jezdíme pravidelně na Černou Horu do Jánských Lázní a super…

miranda 27.1.08 15:46

Souhlasím , dlouhá sjezdovka, tedy několik sjezdovek , večerní lyžování , ceny přiměřené , a od té doby co je nová kabinková lanovka , tak i svezení na Černou horu je i s lyžema pohodlné . Škoda že letos není moc sněhu , ale zatím se tu jezdí …

Příspěvek upraven 23.01.15 v 14:26

PaK 27.1.08 19:22

Já už jsem trochu zmlsaná cizinou. V Čechách mě štvou dlouhé fronty a ve většině středisek malé množství sjezdovek. Nerada jezdím celý den pořád na stejném svahu nahoru a dolů. A cenově si myslím, že mě týden třeba v Krkonoších vyjde podobně jako pět dní v Alpách a vylyžovaná budu dvojnásobně. Posledních pár let nedám dopustit na Itálii - většinou slunečné počasí, nádherně upravené široké sjezdovky, jejich velký výběr a i když je ve střediscích samozřejmě taky hodně lyžařů, téměř žádné fronty, nebo alespoň rychle ubíhají. Byla jsem taky jednou ve Francii, ale ta je oproti Itálii o dost dražší.
Ale loni jsem byla v půlce března v Peci pod Sněžkou a na tu mizernou zimu musím říct, že to by fajn týden.

janas 27.1.08 21:59

PaK - to jsme na tom stejně, nebaví mě hoblovat 1 sjezdovku celý den. Nesouhlasím že Francie je dražší, než Itálie, vyjde to skoro nastejno. Nevýhoda je ta strašná cesta tam -1200 km je v autobuse k nepřežití a už nenávidím noční cestování. Autem je to trochu lepší, pokud se vystřídají dva řidiči. Ale to lyžování nemá konkurenci! Měla jsem jet za 14 dní do Val Thorens a sešlo z toho na poslední chvíli - lyžařská parta se mi rozpadla, tak jsem strašně naštvaná. Ještě bych se tam chtěla podívat, ale sehnat jiné parťáky se mi letos už nepodaří.
Kdo lyžujete - jeďte do Francie, stojí to za to! Líbilo se mi taky v Alpe d'Huez - tam je nejdelší černá sjezdovka v Evropě Sarénne- 18 km - úžasné!!

PaK 28.1.08 10:05

Janas - pivo na sjezdovce v Itálii stojí tak kolem 3 eur, ve Francii zhruba 6. Ale jinak je tam lyžování opravdu nádherné. Tignes je sice komplex „paneláků“, ale okolní sjezdovky jsou úžasné.

janas 28.1.08 12:26

Chce to nedávat si tam pivo, ale vozit si placatku sebou. Máte pravdu, restaurace jsou ve Francii pro nás moc drahé. Ale jídlo v obchodě celkem jde.
Tignes - paneláky jsou ošklivé, ale zase mají výhodu, že lanovky a vleky začínají prakticky u vchodu, tak člověk nemusí v přeskáčích udělat ani krok. Horní část Tignes - Le Lac je hezčí, ale asi dražší ubytování. Ty lyžařské možnosti jsou úžasné - ledovec Le Mottu - nádhera! A propojení s Val d'Isere! Ale Val d'Isere se mi líbilo míň, než Tignes, asi že tam bylo mnohem víc lidí, než v Tignes a připadaly mi hůř upravené sjezdovky a taky neskutečné množství snowbordistů, které nemám ráda.

Itálie byla pro nás cenově příjemná, dokud nepřešli na Euro. Pak drasticky zvedli ceny, takže se to pomalu srovnává. V Itálii jsem zažila i fronty na lanovky, které ve Francii nejsou. Taky ta vzdálenost je poloviční a za poslední léta se hodně zlepšilo vybavení - nové lanovky a lepší úprava sjezdovek. Jestli taky milujete lyžařské „safari“, tak doporučuju Sella Rondu - to nemá chybu, báječně propojený okruh na celý den, asi 50 km.

klára 2.2.08 11:58

Lyžování a vůně to je moje. Za měsíc jedu do Livigna a prý se tam vyřádím ve všech směrech. Tak jsem natěšená, zvědavá a doufám, že nebudu zklamaná:)

  • Citovat
  • Nahlásit
janas 2.2.08 16:01

Livigno neznám, ale přeju vám krásné vyžití na lyžích. Určitě zklamaná nebudete!

berush 3.2.08 20:41

Dnes v noci jsem se vrátila malého střediska u Bormia, do Livigna jsme si zajeli na nákupy. Pro ty co tam nejezdí: Livigno je městečko a je celé vyhlášené jako duty free area. Pro ilustraci: jinde v Itálii i Rakousku stojí litr nafty 1,2 E tam 0,8 E. Městečko je nacpané duty free shopy - od parfémů a kosmetiky přes alkohol, cigarety, potraviny, oblečení, techniku…
Jak už jsem psala jinde - je to čuchací orgasmus :-). Našla jsem tam Serge Lutense za 32 E, Annick Goutal, velmi slušný výběr EDT za 46 E EDP za 61 E… Za hodinu pobíhání po obchůdcích jsme byly sfetované doslova a do písmene… Pokud hledáte takové ty „bonbonky“ je zapotřebí hledat, ale stojí to za to. Najdete tam samozřejmě i kosmetiku - od Shiseido přes pro nás neznámé eko kosmetiky po La preria… Úžasný je i obchůdek s mýdlem a potřebami pro koupel…

janas 3.2.08 20:51

Ty nákupy, to je příjemný bonus, ale jaké je to tam po stránce lyžařské?
Stojí to za to? Je to přece jen dost daleko! (O tom duty free jsem slyšela).

berush 3.2.08 20:58

Lyžování super. Byli jsme v Santa Caterina. Nejsem bůhvíjaký lyžař, a tak nevím zda mé hodnocení bude směrodatné: sjezdovky velmi pěkně upravené, žádné fronty, převýšení 1000 m… podívej se na www.santacaterina.it

Pivo nepiju, ale čokoláda s kopcem šlehačky 2,3 E.
Nas-štval nás jen tunel na italsko-švýcarských hranicích - je pouze jednosměrný, tak tam pouštějí chvíli jedné chvíli z druhé strany…tedy měli by… nevím podle jakého klíče to dělali v sobotu, ale my tam ztvrdli 6,5 hodiny a to za to ještě vybírají 13E. Takže si zjisti jak je to s tou průjezdností. Fakt jsem se nasmála: na výjezdu z tunelu budka, v ní babka a vybírá 13 E. Pro oba směry. Berou jen hotovost, holt platební karty či jiné vymoženosti tam nedošly…

janas 3.2.08 21:17

Děkuju za zprávu a odkaz. Předpokládám, že je možné využít i ostatní střediska v okolí, pak by to bylo super. Přes Passo Stelvio jsem jela v létě (tedy před lety) a lyžovalo se tam na ledovci. To tam ještě myslím tunel nebyl.
Z toho tunelu by mě tedy kleplo!

berush 3.2.08 21:29

Je to v zimě jediný přístup…ostatní průsmyky jsou uzavřeny. Passo Stelvio je otevřený jen v létě. Byli jsme tam s naší nejmladší, bude mít 5. Zasloužila by si za tu čekačku medaili. Podle mě ten tunel je hodně starý - soudím dle způsobu výstavby, jmenuje se Munt La Schera.

janas 3.2.08 22:23

No jo, pravda, když si na tu silničku vzpomenu - tak je jasné, že v zimě tak leda rolbou! Já jsem myslela, že do Livigna je možné přijet z italské strany po silnici z Val di sole, ale takhle je to asi kratší (pokud tedy člověk nečeká 6 hodin na průjezd - to byl tedy strašný zádrhel - chudák holčička!).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek