Má nějaký parfém ze současnosti šanci stát se legendou?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Amy 4.8.08 10:04

Nezlobte se ale to je michani jablek a ANANASU (ne hrusek).
A kdo bude v parfemech John Wayne — napr. BANDIT je to legenda v urcitem kruhu obdivovatelu........................................................................................

To bylo jen jako příklad, už je jasné, že budeme muset začít mluvit o tom, jaký parfém má v Česku šanci stát se legendou. V tom případě, ač nerada, uznávám, že LB asi legenda už je. Pro mě jako osobu je to ovšem veliké zklamání :cry:

Svatka 4.8.08 13:02

Pro mě to není zklamání, LB není špatná, říkala jsem si, že bych ji měla znovu očichnout, ačkoli koupě asi nehrozí. leda… miniaturku? Legenda nemusí být vždy něco dokonalého. Babinský je taky legenda.

Amy 4.8.08 13:09

No právě. Já mám radši legendy pozitivní :cry:

Myskamauska 4.8.08 13:13

Tak ona není tak špatná,akorát když ji tu začli prodávat,tak dělali takový obstrukce,že člověk očekával něco daleko jiného a i lepšího :D

Svatka 4.8.08 13:24

Ano, přesně to jsem chtěla říci. Do Babinskýho má daleko.

Mitzi 10.9.08 23:22
Ingrid píše:
Tu LB jsem jako legendu nominovala z objektivních důvodů,ona se už tou legendou pomalu stává,ne, proto,že by to byla moje srdeční záležitost,pro mne je průměrná a nezajímavá,pokud bych měla volit srdcem,tak kromě Angela,který jsem už jmenovala,bych nominovala Poison,klasický a pak Hypnotic,klasický Lanvin Arpége,CK Obssesion,z Chanelů Coco a jako pánskou vůni jednoznačně Fahrnheit.

Chandler Burr dal LB pět hvězdiček. Z pěti :!: :wink:

Nepíšu to sem proto, že mám zbytek LB taky na poličce :lol: a že se mi ta vůně doopravdy líbila, i když už to opadlo, ale proto, že když se bavíme o LEGENDÁCH, nemůžeme řešit jen vlastní názor, musíme být objektivní. A to není snadné :twisted:

V seznamů MÝCH OSOBNÍCH TOP 10 - mezi filmovými herci - moc legend není, TEĎ NE, ale kdo ví, třeba jimi jednou :D budou.
Na druhé straně - dostala jsem Chanel 5, bezpochyby je to legenda, přesto jsem ho prodala (strašně pod cenou, to jsem ještě neznala Adanet), nemohla jsem ho nosit.

Podle mě - osobně - je legenda 4711 a Diorissimo. A z dnešních vůní bych v síni slávy ráda viděla Un Jardin Sur Le Nil. Fakt, že to byla JEN limitka na léto 2005 a přesto se ještě nepřestala vyrábět, mě těší.

Amy 11.9.08 07:40

Já si taky myslím, že se to jednoznačně určit nedá, vlastně je to dost těžké i proto, že parfumáři často složení obměňují přesto, že je to u některých určitě na škodu. Třeba Chanel No.5, to jsem teda nepochopila proč. Legendou jsou určitě vůně, které jsou na trhu dlouho a pořád se prodávají. Některé budou legendou jen pro určitou část lidí a to těch, kteří jí budou mít v paměti i když už se vyrábět nebude. Mě se taky líbí do dneška písně od skupiny New Kids on The Block a moje dcera si ťuká na čelo, že něco takového neexistuje :lol: A také v době vzniku Chanelu No.5 a dalších byl parfém něco jiného než dnes, kdy si ho v podstatě může pořídit každý. Se 4711 naprosto souhlasím. Vůni neznám, ale vím o ní už hodně dávno. Snad se někdy dostanu k jejímu vyzkoušení. :wink:

maricka 11.9.08 12:18

...

Podle mne se jednou legendou stane J´Adore od Diora, i když moje oblíbenkyně to určitě není. Je hrozně líbivá, až moc :wink: Nebo Coco Mademoiselle, bohužel i Dolce Gabana Light Blue apod. A Nina Ricci Premier Jour…prostě hodně prodáváné, líbivé.

Bestie 14.9.08 18:01
Amy píše:
A Ty jsi napsala, že legenda bude ta, co se dobře prodává, tím pádem se to přece měří počtem lidí, co si jí koupí. A je jedno, jestli je to v Indii, třeba zrovna tam udělá rekord v prodeji, proč ne?

Ja ti reknu proc ne - protoze tam vetsina lidi ma tak na vodu z Gangy :twisted:

Ale to uz je jedno. S tim Premier Jour souhlasim. 4711 také, ale ta neni moc „ze soucasnosti“.

Albeni 16.7.09 22:00

Celkem jsem nad tím přemýšlela, a většina zajímavých jmen už tu padla.
Možná mě napadl ještě Cabochard, taky je docela známý, vůbec vůně od Grés jsou zajímavé, Cabaret a spol, ale za legendy bych je neoznačila, chybí jim ta popularita, kterou za sebou vlečou Angel a Poison.
Flower jako legendu zatím nevidím. Možná gurmánský Cašmir? Byl první, Angel přišel až po něm, ale úplně ho zašlapal v prach.
A přemýšlela jsem nad Black od Bulgari, ale končí, škoda, takže legendou už se asi nestane, i když by na to měl - (originalitu). Eau de parfum od Gucciho taky na legendu nevidím.
No, nevím. Je to dost složitá otázka. Ale souhlasím s tím, že ať je vůně sebevíc propracovaná a originální, musí se prodávat, jinak se neudrží. A LB je když ne nic dalšího, tak aspoň chytře vymyšlená.

plevanka 17.7.09 09:25

Já bych se nedivila kdyby to byla SUN Od JS…

Janka 17.7.09 09:48

Já bych nominovala Chanel Coco, to je podle mě opravdu nadčasová vůně. přimluvila bych se i za Kenzo Flower :P

ippolita 17.7.09 10:17

Neviem, ci sa to pocita este ako sucasnost, ale moja predstava legendy by boli:
Eden, Magie Noire, Kenzo Flower, Angel, Red Door, Poison, L'Air du Temps,
5th Avenue, Fidji,mozno som nieco zabudla.
Myslim si, ze pojem legenda sa celkovo vytraca z kultury a vela paralel vidim napr. v hudbe. Legendy velkosti M. Jackson sa pomaly vytratili ( zostali uz len zopar, ale o maly stupen mensie), cize vsetko sa nejak zrovnava, neda sa konkretne vyjadrit, co niekoho robi legendou, lebo tato kvalita vymizla.
Suvisi to ani nie s predajnostou a popularitou, ale so zvysenim skaly a roznorodosti ponuky a zaujemcov o nieco (tovar).
Angel je asi poslednym z takychto velkych mien.

barbucha 17.7.09 11:51

Asi se všechny shodneme, že Chanel No. 5 legendou je.
Když to tedy otočím - čím je tak legendární? Řekla bych, že některé znaky budou:

Nezpochybnitelná kvalita
Dlouholetá úspěšná prodejnost, a přitom:
Punc exkluzivity Časté odkazy (literatura, film, známé osobnosti)

Který novější parfém tomu odpovídá?

• Citovat
  • Nahlásit
Daisy.zlouky 17.7.09 12:47

Bar-krásně řečeno :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek