Má nějaký parfém ze současnosti šanci stát se legendou?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8
Albeni 29.7.09 15:21

Ale LB byla první, kdo s tím nápadem příšel…? Ostatní jsou tak trochu podle ní. Nebo která byla před ní? Žádná taková, ne?
Já se nechci Light blue nějak moc zastávat, ale už teď je z ní když ne legenda, tak fenomén určitě.....

protea 29.7.09 16:12
barbucha píše:
Nezpochybnitelná kvalita
Dlouholetá úspěšná prodejnost, a přitom:
Punc exkluzivity Časté odkazy (literatura, film, známé osobnosti)Který novější parfém tomu odpovídá?

Napadá mě snad jen Angel - nezpochybnitelná kvalita je asi silné slovní spojení, ale přehnané to snad není, dobrá prodejnost až masovost by seděla - ovšem s tím je trochu v rozporu ta exkluzivita…

FlirtBoy 29.7.09 18:25

možná YSL Kouros…ale ten už taky není z nejmladších (1981)

Fanfan 26.9.09 14:02
domenica píše:
barbucha napsal: Řekla bych, že některé znaky budou:
Nezpochybnitelná kvalita
Dlouholetá úspěšná prodejnost, a přitom:
Punc exkluzivity Časté odkazy (literatura, film, známé osobnosti)

Který novější parfém tomu odpovídá?

barbucha napsal: …nenapadá mě žádný, i kdybych vzala posledních dvacet let…mno, možná taky proto, že legend, chtějí-li jimi zůstat, musí být pomálu.

Myslím, že určitou šanci stát se legendou má: 31 Rue Cambon a Coromandel. Potenciál vidím i v Attrape Coeur a Plus Que Jamais (to by jí ale museli znovu začít vyrábět - a já si stejně myslím a doufám, že k tomu v budoucnu dojde).

Jednoznačně souhlasím s 31 Rue Cambon . Jen si nejsem jistá, jestli tyhle vůně z exkluzivních kolekcí - díky dostupnosti a ceně - mají šanci stát se legendami jako třeba No. 5… Ale jinak je pro mě 31 RC takový malý voňavý zázrak, to je ten totální zásek. :wink:

Mitzi 6.5.14 01:04
@domenica píše:
Trochu to souvisí s možnými znaky vůně, která by mohla aspirovat na vůni-legendu: „punc exkluzivity“ a „nezpochybnitelná kvalita“
Ale i v kamenkách lze najít perly. Jen si teď nemůžu na žádnou vzpomenout. Ještě nedávno tam byly, ale mizí: Champagne, Feminité du Bois, Boucheron, Jaipur, Loulou …

S Boucheronem naprosto souhlasím!
A z 80. let bych přidala třeba ještě Coco a pánský Fahrenheit. Prodává se čtvrt století a pořád je hodně v oblibě.
Z o fous starších považuji už za „legendy“ například Opium a Magie Noire.

Když se dívám do současné produkce, kterou zná většina, je to určitě Angel a z těch nejnovějších Éclat d'Arpège.

Možná se „legendou“ stanou „Malé černé“, ale hádám ne jako jedna konkrétní vůně, ale spíš jako projekt s dokonale propracovanou propagací. Takže tu černou siluetu a srdíčkový flakón bude znát „každý“ stejně jako „pětku“. Ale ne díky obsahu, bohužel.

Krátkodobě bylo hodně známé zelené jablko DKNY, ale mám pocit, že chrlení limitek popularitě moc nepomohlo. Měli zůstat u 3-4 barev. A to samé podle mě postihlo Bright Crystal. Původně to byl trhák, kterým voněla snad každá třetí blondýnka, ale jak se začnou moc měnit barvy, začne zájem opadat. :think:

eleonen 6.5.14 11:01

Já myslím, že potenciál by mohl mít i Infusdion d'Iris

Unseen 6.5.14 13:33

Podle mě by se jednou mohla stát legendou, pokud vydrží, Miss Dior Le Parfum. Zatím je to ještě mládě… :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
slniecko 7.5.14 03:42

Angel podľa mňa…aj keď sa mi príliš nepáči, ale je obľúbený, rozšírený, výrazný a charakteristický…

dynda 7.5.14 07:44

Já myslím, že novou legendou arome je určitě Mexičan :lol:
A seriózně tipuji 24 Faubourg. Myslím, že je nadčasová, v produkci Hermes výjimečná a bude se prodávat ještě dlouho.

hanyketty 7.5.14 12:46

A co Chloe edp?…jinak legendu si představuji tak, že i po letech nezapadne, stále bude ničím vyjímečná a bude připomínat určitou dobu. Dokonce by to podle mého měla být i trochu „davovka“. Kdo si vzpomene na něco, co bylo sice skvělé ale znalo to jen pár lidí? Jinak taky bych byla radši, kdyby to byl třeba Dior Addict nebo Flower od Kenza :roll: :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8
Váš příspěvek