*MAITRE PARFUMEUR ET GANTIER

Tana1112 16.9.10 16:03

*MAITRE PARFUMEUR ET GANTIER

Znáte, prosím, někdo vůně této značky? Některé vypadají velmi lákavě, zajímaly by mě názory těch, které s některou z nich mají zkušenost…

http://www.maitre-parfumeur-et-gantier.com/fr/main.html

derad 16.9.10 18:44

vlezl jsem do butiku v Paříži (je kousíček od Place Vendôme) a vůně jsou úžasné. z nedostatku času jsem vyzkoušel jen několik vůní podle názvů a zaujaly mě Rose Muskissime a Racine.
příště se tam hodlám zdržet déle :D

http://www.maitre-parfumeur-et-gantier.com/…boutique.jpg

Tana1112 16.9.10 19:26

Derade, tak pak dej určitě vědět :-) Také mi ty vůně připadají (podle složení) supr, nejvíc mám spadeno na Fleur des Comores… no a několik dalších :-)

derad 17.9.10 07:52

dám, ale nebude to hned :D

sice bych tam rád jezdil častěji, ale šrajtofle to (snad) dovolí až příští rok http://www.pic4ever.com/…es/hiker.gif

macska 18.9.10 08:15

znám akorát Fleur des Comores, to je vanilka s ylangem ve stylu Vanillie od l'Artisanu. Kdybych to porovnala, Vanillia je karamelovější, Fleurs ylangovější a cítím v ní banány. Jeden z mých plánů na příští léto :)

janali 6.10.10 12:59

ja poznám len dve, a ani jedna nenadchla dosť na plnú fľašku - snáď preto, že som ich „vysamplovala“ v čase príprav na leto a cielene som šla po slabších. Páčili sa obe, nie že nie, no určite by som si za tú cenu vybrala niečo „postrehnuteľnejšie“. Bahiana je niečo na spôsob Soleil du Capri od Montalu - je lepšia a menej ananásová, zreteľne v nej cítiť mojito (trocha rumu, mäta, hnedý cukor) aj veľmi jemne ananás. Chvíľu sa mi dokonca zdala ideálna na leto, lenže nesladkú sviežu náhradu zoženiem v tomto žánri aj v mainstreme. Veľmi zaujímavá sa mi zdala naopak Eau du Gantier: nesladký musk s kyselkavým bobuľovitým ovocím. No znova ide o vôňu veľmi jemnú, a pri takých jemných a nenápadných, skoro nepostrehnuteľných vôniach musí platiť, že práve táto je tá ideálna pre vás, aby ste do nej vedeli investovať takú sumu.

zdensy 11.5.13 17:01

Nezkoušel někdo Jardin du Néroli? Vypadá moc zajímavě. Drahý slepák jednou ročně, to by mohl být důvod :mrgreen:
Hlava: bergamot, pomeranč, máta
Srdce: neroli, jasmín, osmanthus, verbena
Základ: santalové dřevo, pižmo

wendulka29 17.4.14 21:16

Ambre Précieux

O téhle vůni jsem četla, že ač je oficiálně řazená mezi pánskými vůněmi, nosí ji i ženy. No na mně se bohužel i na ambrovku chová docela pánsky. Zprvu je plná sušené štiplavé levandule a hořké zeleně. Následuje vůně hořkých pražených mandlí, muškátového oříšku a suchého kouřového labdana a bohužel do toho leze i tón připálené gumy :x . Teprve po rozvonění se ukazuje hřejivá pryskyřičnatá ambra, která po odeznění štiplavého kouře a gumy, díky krémové vanilce a kostičce čokolády celkem příjemně zesládne. A dokonce i špetka mléčného santalu by se tam našla.

blackviolet 17.4.14 21:27

@wendulka29 připálená guma? :D Tak to v ní naštěstí nemám. Na mně je to krásná pryskyřičnatě vanilková ambra a unisex. Možná ta trocha levandule na začátku může působit trochu pánsky, ale brzo mizí.

wendulka29 17.4.14 21:31

@blackviolet Tu levanduli bych ještě brala, na tu už jsem zvyklá, ale to koření, mandle, štiplavý kouř a ta guma, na mně je to opravdu pánské. Ta vanilkově pryskyřičnatá ambra mi tam právě nastupuje až ke konci. Tedy myslím při nástřiku.

Když jsem jí poprvé zkoušela ťupkáním, měla jsem jí tam hned. Jenže já už jsem právě poučená, že na to se nemůžu spolehnout, tak jsem se dneska několikrát přestříkala a vylezlo z toho tohle :( .

blackviolet 17.4.14 21:48

@wendulka29 Já jsem zkoušela nástřikem :think: Škoda, že teď nemám vzorek, ale půjdu ji zkusit raději znova.

wendulka29 17.4.14 21:51

@blackviolet Tak pokud už na tobě před tím fungovala hned nástřikem, tak to budeš mít určitě pořád stejné. A já naštěstí pro jednou ušetřím :D .

Váš příspěvek