Marc Jacobs Decadence

Alex 3.6.15 15:44

Marc Jacobs Decadence

Marc Jacobs Decadence 30/50/100ml EdP
http://fimgs.net/…/o.33426.jpg
Italian plum, saffron iris
Bulgarian rose, Sambac jasmine, orris root
liquid amber, vetiver, papyrus wood

09/2015

Stránka:  1 2 Další »
MagnolieS 8.6.15 15:59

@Alex Hmm, složení pěkné - ráda vyzkouším, až na ten flakón teda :roll: i když barevně se mi líbí.

hafik 16.10.15 07:56
Alex 17.10.15 15:40

už by mala byť aj v parfumériách

Jitka77 20.10.15 20:14

… a už je na mojí poličce. Decadenci jsem odklikla naslepo v náhlém pomatení smyslů a následující dva dny jsem strávila pročítáním recenzí na zahraničních stránkách. Dozvěděla jsem se, že je to úplně jiný Marc Jacobs než všechny předešlé. Že je vůně neuvěřitelně sladká, silně pánská, a vůbec velice silná („dala jsem si dva střiky a přeju si, abych si bývala dala jen jeden“). Přirovnávaná k Trésoru La Nuit, LVEB či Opiu a vedle toho označovaná za příšerný chemický smrad (což se nakonec nemusí tak docela vylučovat).

No. Takže první věc: vůně je opravdu jiná než předešlé počiny značky. Druhá věc: pořád je to Marc Jacobs, i ozvěna těch stokrát jiných sedmikrásek se dá v prvním závanu vystopovat. Pokud někdo nemá vůně této značky rád, ať už proto, že v nich cítí příliš mnoho chemie, nebo je mu proti srsti nepoměr nabubřelé prezentace a reálných kvalit parfému, případně ho celý Marc Jacobs prostě míjí, takový člověk asi nebude jásat ani nad Decadencí. Není to díra do parfémového světa, to si přiznejme.

Je to v první řadě velmi efektní kousek. Rozbalování je čirá radost a na konci rozhodně nečeká zklamání. Sametová, „plesnivá“ krabička mechové barvy se zlatým tiskem, víčko pečlivě zabalené zvlášť. Flakon je ze silného smaragdově zbarveného skla, rám víčka kovový, stejně jako řetízek. Ten je provlečený skrz víčko (při pohledu zboku je tam dutina), takže se dá libovolně provlékat. Víčko sedí na flakonu tak dobře, že lze „kabelkou“ i lehce pohupovat. Pro představu o bytelnosti: celé to dílko jsem zvážila a plná třicítka má dobrých 275 gramů. Řetízek u třicítky dosahuje u stojícího flakonu tak akorát na podložku a nemá černý střapeček. Dezén hadí kůže vypadá na pohled opravdu krásně (vůbec celý flakon je v reálu stejně krásný jako na fotkách), na omak je přece jen cítit, že tento materiál nestvořila příroda, ale lidská ruka. Těžko říct, co víčko udělá po pár měsících otírání třeba při volném pohození v kabelce - ale koneckonců kdo si tohle jen tak hodí do kabelky, dobře mu tak.

A vůně? Dala jsem si na hřbet ruky dva střiky (u otevřeného okna a z větší dálky, přece jen ty dojmy na Fragrantice byly sugestivní) a žiju. Trésor La Nuit je sladký. Tohle není. LVEB je silná vůně. Tohle není. Ne až tak. Přísahala bych, že v prvním momentu cítím žlutý meloun. Na druhý pohled a počich se Decadence přece jen začne ubírat svou cestou. Mám ji na ruce teprve pár chvil, na bližší prozkoumání a utřídění dojmu budu potřebovat víc času, ale můžu říct, že se nekoná ani zabijácká intenzita, ani příšerná sladkost, ani výrazné panské tóny (na ty jsem docela háklivá). Celkový dojem je trochu dráždivý, asi jako slaný karamel nebo kulička hroznového vína s pikantním sýrem (to je můj celkový pocit z vůně, ne její popis), a asi bych Decadenci viděla spíš jako vůni na večer a na ven, ale v rámci toho, co mám načicháno, není nijak extrémně šokující. Připadá mi kvalitní, i když ji vnitřním zrakem vidím opravdu spíš v parfumerii na náměstí než v exkluzivním butiku v módní čtvrti.

Je zajímavá a těším se, až se s ní zítra navoním.

Alex 20.10.15 21:18

LVEB je silná voňa? podľa mňa je horšia než kdejaká Christina Aguilera

čo sa týka značky MJ, odkedy sa začala tváriť ako ďalšia značka cieľovej skupiny Guess & spol. a jej kabelky a hodinky má každá nána, ktorá si myslí, že si kúpila bohvieaký luxus, ma táto značka fakt silne nebaví… a to bola kedysi podľa mňa vďaka kolekcii Splash jedna z najoriginálnejších značiek na trhu s vôňami… a dneska? Splash sa už nevyrába snad ani jeden, zato tu máme nekonečné odnože Daisy a všetkého, čo sa z Daisy snaží nepriamo niečo vyťažiť - neoriginálne, gýčové a umelé, presne tak ako cieľová skupina celej značky

Příspěvek upraven 20.10.15 v 21:23

Eunika 20.10.15 21:19

@Jitka77
Moc dobré . :potlesk:

Jitka77 21.10.15 09:51

Pár fotek

Od padesátky výš je flakon se střapcem (jako na oficiálních fotkách).

Jitka77 21.10.15 12:36

A vůně: líbí se mi. Je to taková rebelka s tatínkovou kreditkou v kapse, pravda, a reklamní řeči o temné, dráždivé a smyslné vůni je třeba vydělit deseti (a pro temnou, dráždivou a smyslnou vůni si zajít třeba k Lutensovi). Když tohle všechno vytkneme před závorku a připočteme fakt, že kdo zná Daisy, bezpečně ji tady pod vším tím černozeleným potahem rozezná, dá se říct, že je to vůně dospělá a odvážná.

Pro můj nos se po odeznění prvního závanu (tím se neřiďte) zřetelně člení na dvě části, které se různě proplétají, vrství a střídají. Jedna je sladší, květinová, druhá dřevitá se špetkou štiplavosti. Jak se tak navzájem škádlí, kdo že bude nahoře, probíhá mezi nimi lehký slaně kovový závan. Když se oba uklidní, po nějakých čtyřech pěti hodinách, rozhostí se poklidný dojezd, kde konečně rozeznávám růži a kosatec.

Hodí se na večer do města (na koncert, čímž nemyslím filharmonii, na večírek, do baru…) nebo na různé pochůzky, nebála bych se po ní sáhnout ani pro pracovní jednání v méně formálním oboru (například kreativním), zkrátka tam, kde si na schůzku můžete vzít černý rolák nebo lehce extravagantní účes či boty. Pro odpočinek je moc výrazná, ve škole by asi rušila, ale pro světonázorovou debatu v hipsterské kavárně se hodí, pokud ovšem existence značkových produktů se světonázorem nekoliduje.

eleonen 21.11.15 12:53

Moc se mi líbí barevná kombinace. Obsah už, ale nebude nic pro mě.

Marusia 21.11.15 19:39

A mne sa veru páči a veľmi. Je nekonfliktná, univerzálna. Určite je môj adept na kúpu. :palec:

pichjit 4.12.15 07:24

Asi tu budu jediná, ale když jsem včera vlezla do Sephory a viděla tester 100ml, málem to se mnou seklo. Těžké, pouťové, nepraktické… Stejně jsem to vzala do ruky ( bez víčka s uchem vypadal už lépe).
Stříkla jsem a už u mně byla prodavačka.
„Voní hezky, že :dance: ?“ ......" No, nee, nesedí mi to, nevím, dám tomu čas :nevim: " … „Ale ten flakon je hezký, dámy ho berou všechny do ruky :dance: "
No, já nevím, snad bez toho víčka :nevim: ".
Já vím, do kabelky je to těžké, ale jinak? :dance: ( nono, řekni, že se Ti líbí.....)“
Ne, není to můj vkus… :nevim: "
Jé další zákaznice, vidíte :dance: ".
Děkuji, ještě se rozhlédnu… :roll: :roll: :nevim: "
Zatím mi to připadá nějak moc, moc ukřičené, složky se perou o prvenství.
Jako vánoční cukroví po česku na arabské tržnici kde se cákají místní vonnými oleji a do toho vtrhnul někdo s kosatci a rve je každému pod nos. Blázinec, přeslazený, současně lehce pánský, uřvaný do okolí, papírek mě vraždí i dnes a to spal na vzduchu. Někomu to asi sedne, takový kýč pro módní oběť, na ruce se houpe kabelka MK, botičky cvakají, obří kukadla hladově hltají výlohy a tatínek nebo znuděný milenec platí a platí a platí........

Alex 4.12.15 09:01

@pichjit :* a ja som si myslel, že dnes mi nikto deň nespraví :mrgreen: ďakujem :lol: :lol: :lol:

pichjit 4.12.15 11:03

Fajn, alespoň někoho to potěší, papírek už je v koši… Nejhorší je, co jich bude k potkání v nákupních centrech po vánocích, v MHD též… To asi nedám.

Eunika 4.12.15 11:17

@pichjit
Tys mě tedy navnadila :mrgreen: , pokud dnes stihnu, vyzkouším. :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek